GÜNCEL EKONOMİ HABERLERİ
$ DOLAR → Alış: 3,50 / Satış: 3,51
€ EURO → Alış: 3,91 / Satış: 3,92

Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar 2017

Borç Kapatma ve Transfer Kredisi ile biriken borçlarını tek bankada birleştirin. Kredi ve kredilerin yapılandırılmasına ilişkin Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe gire BBDK düzenlemeleri ile tüketicinin borcunu yapılandırılmasına olanak tanındı. Ayrıntılar yenikrediler.com ‘da..

Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar 2017

Bankalara olan borçlarınızı kapatın. Tek bankada birleştirin, Yapılandırın veya refinansman imkanlarından faydalanın. Borcunuzu günden güne çoğalmadan, icra memurları kapınızı çalmadan ödeyin. Eğer avukatlık veya icralık durumuna düşmediyseniz, kredi notunuz halen yüksek ise, yeniden kredi kullanabilecek seviyede iseniz, hemen borç kapatma kredisi veren bankalar aracılığı ile borçlarınızı bitirin.

Borç Kapatma Kredisi

Borç Kapatma Kredisi

Borç Kapatma Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bunun için öncelik olarak daha önce çalıştığınız ve borçlarına neden olan bankaları tercih ediniz. Denizbank’a borcunuz varken, Akbank’tan yapılandırma kredisi çekmeniz sizin için zor olacaktır. Eğer borcunuzun olduğu banka, sizin tüm borçlarınızı tek bir kredi altında toplamanıza olanak tanımazsa, bu kez diğer bankaları tercih edebilirsiniz.

Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar Hangileridir?

Türkiye genelinde, Şekerbank, Vakıfbank, Türkiye Ekonomi Bankası, Garanti Bankası, Denizbank Yapı ve Kredi Bankası, INGBank, Qnb Finansbank, Akbank ve Ziraat Bankası tarafından borç kapatma kredisi verilmektedir.  Bu bankalar kişisel müracatlar sonucunda borçlu vatandaşın talep ettiği kapatma kredisi miktarını araştırıp, karşı banka ile görüşüp yapılandırılmış krediyi direk borçlunun IBAN numarasına ödemektedirler. Bu sebeple bankalara başvuruda kredi siciliniz, ne kadar borcunuzun olduğu önemlidir.

Yapılandırma Kredisi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

 • Borcunuz başka bankadan ise, o borçları gösterir hesap cetvelleri veya ATM cihazından alınacak hesap durumu belgesi
 • Nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi
 • Son 3 aya ait elektrik, telefon, doğalgaz faturalarından herhangi biri,
 • Memur iseniz, halen görevde olduğunuzu gösterir iş yerinizden alacağınız evrak. (açığa alınmadığınızın ispatı için gereklidir)
 • Serbest veya özel sektör çalışanı iseniz gelir belgesi veya son aya ait maaş bordrosu
 • Esnaf iseniz, işyerinize ait ticari evraklarınız
 • Eğer borç yüksek ise ipotek talep edilebilir. Bu sebeple ipotek edeceğiniz taşınır veya taşınmaza ait belgeler,
 • Yine borcun miktarına göre kefil talep edilebilir. Bu sebeple kefile ait nüfus kayıt örneği varsa maaş bordrosu borç kapatma kredisi çekmek isteyenlerden talep edilen evraklar arasında yer almaktadır.

Borç Kapatma Kredisi Hesaplama;

KREDİ MİKTARI VADE  AYLIK TAKSİT TOPLAM GERİ ÖDEME
50 BİN LİRA 48 AY 1,552.81  74,534.88 ₺
100 BİN LİRA 48 AY 3,105.61 149,069.28 ₺
10 BİN LİRA 48 AY  310.56  14,906.88 ₺
20 BİN LİRA 48 AY 621.12 29,813.76
30 BİN LİRA 48 AY 931.68 44,720.64 ₺

 Dosya Masrafı; Kredinin tutarına göre 250 TL. veya 500 TL. dir.

QNB Finansbank Şubelerine gitmeden SMS ile borç kapatma kredi başvurusu yapmak ister miydiniz? Bunun için 5030‘a T.C. Kimlik No yazın ve gönderin. Ön başvurunuz gerçekleşsin ve cevap cebinize gelsin.  Finansbank’ın borç transfer kredisinin faiz oranı aylık %1,21 olup, 4 yıl vade yapılabilmektedir.

Vakıflar Bankası hem kredi kartlarını hemde daha önce çektiğiniz ihtiyaç kredilerini yapılandırıyor. Bunun için Vakıfbank şubelerine uğrayarak kredi borç transfer servisi ile görüşmeniz gerekiyor. Kredi kartı yapılandırmalarını 18 aya kadar vadelendirebilen banka ilk 3 ay ödeme talep etmiyor. 20 bin lira transfer kredisi için aylık %1,41 faiz alan banka, dosya masrafı veya kredi açılış ücreti talep etmiyor.

Odeabank isimli özel banka ise tüketicinin büyük ve küçük ne kadar borcu var ise, kredi vermeyi taahhüt ediyor. Bu kapsamda yapılandırma kredisi ile borçlarınızı kapatabilirsiniz. Bankanın şuan için faiz oranı ise %1,55 olup, toplamda 105 TL. kredi kullandırma ve dosya masrafı talep ediyor.

SİCİL AFFI VE KREDİ KARTI YASASI İLE TÜM BANKALAR BORÇ YAPILANDIRIYOR!

Bilindiği üzere Devlet tarafından hem kredi kartı borçlarının ödenebilmesi hemde kredi borçlarının kapatılması için yapılandırma ve sicil affı yasası çıkarıldı. Bu yasa ile bankalara kredi kartı borcu olan vatandaşlar, banka şubesine başvuruda bulunarak 72 aya kadar kredi kartı borçlarını yapılandırabiliyor.

Kredi Kartı Borç Kapatma Yasası 27 Eylül 2016 tarih ve 29840 sayılı Resmi Gazete’de;

Geçici Madde 2: Bu maddenin yayımı tarihi itibarıyla kredi kartlarının mevcut borç bakiyeleri kart hamilleri tarafından talep edilmesi durumunda en fazla yetmiş iki ay ile sınırlı olmak üzere taksitlendirilebilir. Her aya düşen taksit tutarı ilgili ayın asgari ödeme tutarına eklenir.”

Yukarıda ki Kredi Kartı Borcu 72 Ay Yapılandırma Yasasına Bu Sayfadan Ulaşabilirsiniz! Yenikrediler.com olarak bu düzenlemenin sonunda TAKSİTLENDİRİLEBİLİR  yazması, bankanın takdirinde olduğunu göstermektedir.

Kredi Sicili Affı 2017 Yılı Yasası; 27 OCAK 2017 tarihli 29961 sayılı Resmi Gazete!

5411 sayılı Bankacılık Kanununun ek 1 inci maddesi hükmü uyarınca kurulan Türkiye Bankalar Birliği Risk Merkezi nezdinde tutulan kayıtları, söz konusu borçların ödenmesi geciken kısmının bu maddenin yürürlüğe girdiği tarihten itibaren altı ay içinde tamamının ödenmesi veya yeniden yapılandırılması halinde, bu kişilerle yapılan finansal işlemlerde kredi kuruluşları ve finansal kuruluşlar tarafından dikkate alınmayabilir.

Yine bu yasanın maddeleri içerisinde bulunan ALINMAYABİLİR kelimesi bu yasanın bankalara mecburiyet getirmediğini, Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar eğer uygun görürlerse yasa kapsamında borçları yapılandıracaklarını ifade etmektedir. Bu durumda, bankaların bir çoğu mevzuatı önemsememektedir.ZİYARETÇİ YORUMLARI
 1. Yusuf dedi ki:

  Benim Akbanka kredi karti borcum var 4500 tl civarinda ve icra takibine dusmus ben bu borc kapatma kredisinden yararlanabilir miyim

YORUM YAZ