GÜNCEL EKONOMİ HABERLERİ
$ DOLAR → Alış: 3,57 / Satış: 3,58
€ EURO → Alış: 3,78 / Satış: 3,79

Emeklilere promosyon ücreti ne zaman verilecek?

Emeklilere promosyon ücreti ne zaman verilecek?

Yayınlanan verilere göre ülkemizde 11 milyona yakın emeklinin bulunduğu belirtilmektedir. Emeklilerin daha refah hayat yaşaması için pek çok konuda teşvikler verilmekte ve maaşlarının artırılması için çalışmalar yapılmaktadır. Bilindiği gibi emekliler geçinemediği için ikinci bir işte daha çalışmakta ve bu durumdan dolayı gençler işsiz kalmaktadır. Hükümet bu durumun önüne geçmek için çalışmalarına devam ediyor. Buna göre daha önce yapılmamış bir anlaşma daha yapılacak ve emeklilere promosyon ücreti verilecek? Peki bu ücretler nasıl alınacak?

Emekli kişiler ile bankalar anlaşma yapacak ve emekli 3 sene boyunca maaşını aynı bankadan çekmek zorunda kalacak. Banka da bu koşula uyulması halinde emekliye 3 yıllık anlaşma boyunca promosyon ücreti verilecek.

Ne kadar verilecek?

Yapılan görüşmeler ve açıklamalar incelendiğinde emekliye 3 yıllık sözleşme karşılığında toplam 450 lira ila 900 lira arasında promosyon ücreti verilecek. Herkese aynı promosyon ücreti verilmeyecek. Peki bu ücretler nasıl verilecek?

Emekli maaşları genel olarak farklı yatmakta olduğu için maaşlar 500 liranın altında olan, 500 lira ila bin lira arasın, bin ila 2 bin lira arası, iki bin ve üstü olarak değerlendirilmeye alınacak. Emekli kişinin maaşının hangi tutarın içinde olduğu araştırılacak ve buna göre promosyon ödemesi yapılacak.Şu an için emekli maaşlarının ne zaman verileceği konusunda her hangi bir açıklama yok. Kurban Bayramından önce verilmesi beklenmekteydi fakat araya darbe girişiminin girmesi ile görüşmeler gecikti.

Emekli promosyonunda 30 EYLÜL 2016 tarihinde anlaşmaya varıldı. Emekliler 450 lira ile 900 lira arasında promosyon alacaklar. Ödemeler 2017 yılına girmeden, 2016 yılının son ayında 3 aylık toplu olarak yapılacak.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ