GÜNCEL EKONOMİ HABERLERİ
$ DOLAR → Alış: 3,57 / Satış: 3,58
€ EURO → Alış: 3,78 / Satış: 3,79

Emeklilere verilen kredi kartları

Emeklilere verilen kredi kartları

Emekliye özel kredi kartı veren bankalar

Emeklilerin maaşlarını aldıkları bankalardan ve diğer bankalardan alacakları kredi kartlarının alım şartlarını araştırıp sizlerle paylaşacağız. Bilindiği gibi emekliler alacakları kredi ve kredi kartı koşullarının maaşını aldıkları bankalardan direk olarak hizmet alabilirler.

Emekli ne kadar kredi çekebilir?

Herhangi bir kurumdan emekli olan Türk vatandaşlarının bankalardan kredi çekme imkanları bulunmaktadır. Ancak her bankaya göre değişiklik arz eden bir durum olan yaş sınırı konusu ilk olarak dikkat çekmektedir. Yani belli bir yaşı geçmiş olan emekliler kredi çekemezler. En fazla 65 ile 75 yaş sınırı söz konusudur. Emekliler ne kadar kredi çekebilir sorusunun yanıtı ülkemizde faaliyet gösteren bütün bankalar müşterileri için çok farklı kredi kampanyaları sunarak onların bu anlamda acil nakit ihtiyaçlarını karşılamaktadırlar. Belli başlı hepimizin bildiği ve yakınımızda şubelerinin olduğu bankaların kart koşullarını sizin için araştırıp aşağıda paylaştık.

Emekli kredi kartı nasıl alınır?

Emekli kredi kartı alırken nelere dikkat etmeliyiz sorusuna öncelikle sizin kredi kartı ehliyetimiz var mı buna dikkat etmeliyiz. bu bizim öz disiplinimiz var mı sorusunun yanıtıdır. kredi kartı ehliyetimiz tamken almalıyız. kredi bir ödeme aracıdır,borçlanma aracı değildir. Bankalar size belli bir hizmet ve malları satın alabilmeniz için bir limit dahilinde para tahsis ederler sizin elinize kart verirler sizde bu kartla ödeme yaparsınız ve ekstre geldikten sonra da o ay kapatmanız gerekir. Her banka kredi kartı maliyetlerini karşılamak için kendine has ücretleri 15 TL. den 500 TL.’ye kadar değişebilir.

Vakıfbankın Ptt ile yapmış olduğu protokollere göre 20,000 TL. ve 36 ay vade ile kredi çekme imkanı sunmaktadır. Vakıf Bankasının emekli kredi kartına sahip emeklilerin yakınları için çıkaracağı ek kredi kartı için  kart aidat ücreti ödemezsiniz. Odeabankdan  tüm emeklilere yıllık üyelik  ücreti ödemeden,cazip oranlarla nakit avans  veren kredi kartıdır. Emekli kredi kartı na sahip olmak için BANKO boşluk TCKN yazıp, 8444’e SMS göndererek başvuru yapabilirsiniz. Finansbank Cardfinans a sahip emeklilere, eğitim ve sağlık programlarına dahil olarak, 1 yıl boyunca, CardFinans üye işyeri olsun ya da olmasın, bu kartlarıyla tek seferde yapacakları 100 TL ve üzeri tek çekim eğitim ve sağlık harcamalarını her bir sektör için aylık 8 TL ücret karşılığında, vade farksız 3 taksitte ödüyor. Emekli kredi kartına başvuruda bulunmak için EMEKLİ yazıp 2273′ e SMS göndermeniz yeterlidir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ