GÜNCEL EKONOMİ HABERLERİ
$ DOLAR → Alış: 3,62 / Satış: 3,63
€ EURO → Alış: 3,82 / Satış: 3,83

Emekliye kredi veren bankalar 2017

Emekliye kredi veren bankalar 2017

Emeklilere özel kredi veren bankalar şartları 2017

Emekliye kredi veren bankalar 2017 yılında da emeklilerin yüzünü güldürecek. Emeklilerin aylık sabit ve düzenli bir gelire sahip olmaları, emekli müşterilerine özel kredi veren bankalarda  kredi işlemlerinde tüm emeklileri avantajlı duruma geçirmektedir. Bankalar özellikle emekli büyüklerine özel emekli bankacılığı hizmetlerinde kredi başvurularından, banka işletim ücretlerinden muaf olmaları gibi, emekli promosyonlarına kadar atm den limitsiz para çekme gibi özel hizmetler vermektedir.

Emeklileri ev sahibi yapmak için konut kredisi vermek, acil nakit ihtiyaçlarını gidermek amacıyla ihtiyaç kredilerinden yararlandırmak isteyen bankalar da öncelikle maaşlarını kendi şubelerinden alınması yani maaşını bankalarına yatmasına talep edeceklerdir.

Emekli maaşını taşımayı düşünen emekliler anlaşma süresi bittiği andan itibaren maaşlarını başka bankaya taşıyarak o bankanın sunacağı ev kredisi, ihtiyaç kredisi ve özel bankacılık hizmetlerinden yararlanabilirler.

2017 yılında bankalar tarafından verilecek olan 2017 emekli promosyon ödemelerinden yararlanmak ve konut ve ihtiyaç kredilerinden yararlanmak için emekli maaşını başka bir bankaya transfer etmeyi düşünen emekliler maaşını taşıdıkları bankaların kredi tekliflerini incelemelidir çünkü bu bankalar emekliler için özel hazırladıkları promosyon hizmetlerinden yararlanmak isteyen emeklilere özel uygun maliyetlerde kredi sağlayacaklardır.

Emeklilere özel en uygun kredi veren banka hangisi?

Emekliye kredi veren bankalar 2017

Emekliye kredi veren bankalar 2017

Emeklilere kredi verecek en uygun bankaların tespitinde bankaların uyguladıkları faiz oranları ve geri ödeme kolaylıklarına bakılmalıdır.  Özellikle devlet bankalarından emekli maaşını alan müşteri sayısı fazla olduğundan ve yeni emekli olanların özellikle devlet bankalarından emekli maaşını almayı tercih etmelerinden kaynaklanan avantajlarda kullanılabilir. Çünkü kamu bankaları aylığını kendi şubelerinden alan emeklili müşterilerine özel uygun faiz oranları ve ödeme kolaylıkları gibi hizmetler sunmaktadır.

Uzun vadeli konut kredisi almak, acil nakit ihtiyaçlarını karşılamak isteyen emekliler öncelikle maaşlarını aldıkları kamu bankalarına Vakıfbank, Ziraat bankası ve Halkbankasına giderek ilk olarak bu bankaların şartlarını öğrenmek ve hizmetlerinden yararlanmak istediklerine dair ilk görüşmelerini bu bankalar ile yapmalıdır.
Özel Sermayeli bankalar olan  Garanti bankası, Denizbank, İş Bankası, Şekerbank ve Akbank Yapı kredi Bankası emekliler için özel kampanyalara sahip bankalardır.

Bu bankalara emeklilere özel sundukları kredileri daha uygun maliyetlerde ve özel kampanyalar düzenleyerek verdiklerinden emeklilerin ilk olarak gideceği bankalar bu bankalardan birisi olmalıdır.

Emeklilere özel konut kredisi şartları

Emeklilerin alacağı emekli ikramiyesinin ev sahibi olmaya artık yetmemesi nedeniyle bir yaştan sonra ev almayı düşünen emekliler malesef uzun vadeli konut kredisi borcunun altına girmektedir. Bu şekilde uzun vadeli olarak genellikle 10 yıl vadeli olarak verilecek olan ev kredilerini alırken bankalar öncelikle maaşını kendi şubelerinden alınmasını ön şart olarak emekliden istediklerinden, emekli maaşını aldıkları bankalara giderek ilk o bankadan kredi çekmek kredi değerledirmesinde her zaman avantajlı olacaktır. Emeklilerin ev sahibi olma hayaliyle çekmeyi düşündükleri konut kredilerinin vadeleri uzun olduğundan bankalar belirli bir yaştan sonra emekli olan ve belirli bir yaş üzerine de kredi hizmeti vermekten çekindikleri için farklı farklı şartları öne sürecektir. Mesela; Emeklilerin konut kredisi için yaptıracakları hayat sigortası şartları bu kapsamda yeniden düzenlenerek vadeleri 10 yıl olan bu rakam yaşa bağlı değişkenlik gösterebilir. Bankalar kredi başvuru değerlendirme sürecinde emeklilerin KKB kayıtlarından kredi referans numaralarına bakarak karar vereceklerdir bu nedenle kredi borcu nedeniyle kredi notu düşük olan ve sicili bozuk olan emeklilere krediler daha zor çıkacaktır. Kredi notu yüksekliği, kredi sicilinin temiz olması uzun vadeli verilen konut kredilerini başvurularının onaylanması sürecinden bankaların dikkat ettiği şartlar arasındadır. Sadece emekli maaşı garanti diye bankalar her önüne gelen emekliye kredi vermeyecektir öncelikle o kişinin güvenilir müşterimi değil mi ona bakılacak ve geri ödemeleri garanti altına aldıklarına inandıktan sonra aldıkları evin ipotek gösterilmesi şartı ile kredi finansmanı sağlanacaktır.

 ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ