GÜNCEL EKONOMİ HABERLERİ
$ DOLAR → Alış: 3,57 / Satış: 3,58
€ EURO → Alış: 3,78 / Satış: 3,79

Ev hanımlarına kredi başvurusu

Ev hanımlarına kadın girişimcilere çalışmayan bayanlara kefilsiz evraksız ve senetsiz ihtiyaç otomobil ve konut kredisi veren bankaları araştırdık. Yuvayı dişi kuş yapar sözüne binaen yaptığımız araştırma sonucunda bayanlara özel kredilere yer verdik.

Ev hanımlarına kredi başvurusu

Kadınlara ihtiyaç kredisi

Kredi çekmek isteyen  ev hanımlarına özel ihtiyaç kredisi ve mikro kredi imkanlarından bahsettik. Gelir belgesi olmadan bayanlara kredi veren birçok banka bulunmaktadır. Bu bankalara yapacağız başvuru sonucunda bayanlarda kredi çekebilmektedir. Yeni bir iş kurmak, evde ek iş yapmak, ticaretle uğraşmak veya herhangi bir iş için finansmana ihtiyaç duyan tüm bayanlara bireysel krediler adı altında tüketici kredileri verilmektedir.

bayanlara-kredi

bayanlara-kredi

 Türk Ekonomi Bankası, Ziraat Bankası, Halk Bankası, Vakıflar Bankası (Vakıfbank), Adabank, Akbank, Şekerbank,  Türkiye Garanti Bankası, Türkiye İş Bankası, Yapı ve Kredi Bankası, Birleşik Fon Bankası,  Citibank, Denizbank, Finans Bank, HSBC Bank, ING Bank tarafından kredi verilmektedir. Ancak her bankanın istemiş olduğu teminatlar ve belgeler değişiklik göstermektedir.

Ev hanımları için kredi veren bankalar ve şartları

Birçok bayan yeni bir iş kuracakları zaman finansmana ihtiyaç duyarlar. Bazı bayanların  gelirleri olmasına rağmen bordrolu çalışan olmamaları nedeniyle kredi çekemezler. Bu kapsamda gelir belgesiz kredi veren, bankalar ile görüşerek, ev hanımlarına kredi başvurusu yaparak sizde istediğiniz girişimi gerçekleştirebilirsiniz. 5000 TL ve üzerinde kefil göstermeden kredi çekmek zor. Bu meblağ üzerinde kefil göstermeden alacağınız krediler için çalışan eşinin üzerinden maaş belgesini ibraz ederek kredi alabilirsiniz.

Kadınlar için kredi başvurusu tüm bankaların banka müşteri temsilcileri vasıtayısla yapılabilmektedir. Bununla birlikte, ev hanımlarına özel kredi başvurusu bazı bankaların telefon şubelerinden yapılmaktadır. Yine bazı bankalar, kredi çekmek isteyen ev hanımlarına internet üzerinden online başvuru imkanı sunmaktadır.


Halkbank Ev Hanımlarına İlk Adım Kredisi vermektedir.


Denizbank bayanlara özel kredi

Denizbank bayanlar için kredi paketi kampanyası ile evin tüm yükünü çeken ev hanımlarına çeşitli imkanlar sağlamaktadır. Bu kapsamda Deniz Bank ev hanımları için “Ev Hanımlarına özel Altın Günleri” ve “Ev Hanımlarına Mevduat Biriken Hesap” imkanı sağlamaktadır.

Garanti bankası

Garanti bankası ev hanımları için bireysel ihtiyaç kredileri vermektedir. Garanti bankası kredi başvurusu yapmak için tüm banka şubelerini ziyaret edebileceğiniz gibi, internet üzerinden de, kredi başvurusu yapabilirsiniz.

INGBank bayanlara özel kredi desteği

İngbank tarafından da paraya ihtiyacı bulunan kişiler için ihtiyaca göre belirli paketler kapsamında kredi verilmektedir. En uygun vade ve faiz oranları ile krediler vermekte olan ING Bank tan ihtiyaç kredisi almak için internet üzerinden başvuruda bulunabilirsiniz. IGNBank kadınlar için kredi başvurusu yapabilirsiniz.

TEB kadın girişimci kredisi

Türkiye Ekonomi Bankası kadın girişimcilere kredi vermektedir. EBRD ve Çalışma Sosyal Güvenlik Bakanlığı işbirliği ile iş hayatında kadın projesi ile Devlet destekli ev hanımlarına kredi vermektedir. TEB ev hanımlarına kredi başvuru sayfasını kullanarak hemen başvurabilirsiniz.ZİYARETÇİ YORUMLARI
 1. Sibel dedi ki:

  Bende ev hanimiyim ve ev banimlarina vermiyorlar kredi benim de ihtiyacım var alan varsa bize de bilgilendirsin

 2. Cemal dedi ki:

  Nasıl ismailbey

 3. İsmail uyan dedi ki:

  Kredi ve kredi kartı vb işlemler anında onaylanir

 4. Fatma dedi ki:

  Ev hanımıyım hiçbir üstüme ait hiç bir şey yok hiç bir bankayla işim ol olmadı kredi kartı istiyorum basvursam alabilir miyim

 5. Cilem dedi ki:

  Merhaba adim Çilem ev hanimiyim hic bir gelirim ve hicbir banka ile alış verisim yok ama kredi çekmek istiyorum ev hanımlarına verilen kredi hakkından yararlanıyor muyum acaba

 6. Mehmet guney dedi ki:

  Sigortalıyim maaş bordrum davar
  Kredi ve kredi kartı için baş vurdum
  Tüm bankalardan gelen cevap kiriterlerimize
  Uygun değil reddedilmiştir

 7. Parvina dedi ki:

  Merhaba ben yabancıyım şimdi Türkiye’de yaşıyorum Ben bankadan kredi kullanabilir miyim Kocan çalışıyor Lütfen beni yerden verin

 8. Semra dedi ki:

  Nasıl kredi cekebilirim

 9. hicran pulluk dedi ki:

  Nasıl kredi çekebilirim bana yardımcı olur musunuz lütfen

 10. Funda dedi ki:

  Nerden hangi bankadan aldınız ev hanımıyim kredi aldım diyenler onu yazın hepsi gelir belgesi istiyor

YORUM YAZ