GÜNCEL EKONOMİ HABERLERİ
$ DOLAR → Alış: 3,62 / Satış: 3,64
€ EURO → Alış: 3,91 / Satış: 3,93

Ev hanımlarına kredi başvurusu

Ev hanımlarına kadın girişimcilere çalışmayan bayanlara kefilsiz evraksız ve senetsiz ihtiyaç otomobil ve konut kredisi veren bankaları araştırdık. Yuvayı dişi kuş yapar sözüne binaen yaptığımız araştırma sonucunda bayanlara özel kredilere yer verdik.

Ev hanımlarına kredi başvurusu

Kadınlara ihtiyaç kredisi

Kredi çekmek isteyen  ev hanımlarına özel ihtiyaç kredisi ve mikro kredi imkanlarından bahsettik. Gelir belgesi olmadan bayanlara kredi veren birçok banka bulunmaktadır. Bu bankalara yapacağız başvuru sonucunda bayanlarda kredi çekebilmektedir. Yeni bir iş kurmak, evde ek iş yapmak, ticaretle uğraşmak veya herhangi bir iş için finansmana ihtiyaç duyan tüm bayanlara bireysel krediler adı altında tüketici kredileri verilmektedir.

bayanlara-kredi

bayanlara-kredi

 Türk Ekonomi Bankası, Ziraat Bankası, Halk Bankası, Vakıflar Bankası (Vakıfbank), Adabank, Akbank, Şekerbank,  Türkiye Garanti Bankası, Türkiye İş Bankası, Yapı ve Kredi Bankası, Birleşik Fon Bankası,  Citibank, Denizbank, Finans Bank, HSBC Bank, ING Bank tarafından kredi verilmektedir. Ancak her bankanın istemiş olduğu teminatlar ve belgeler değişiklik göstermektedir.

Ev hanımları için kredi veren bankalar ve şartları

Birçok bayan yeni bir iş kuracakları zaman finansmana ihtiyaç duyarlar. Bazı bayanların  gelirleri olmasına rağmen bordrolu çalışan olmamaları nedeniyle kredi çekemezler. Bu kapsamda gelir belgesiz kredi veren, bankalar ile görüşerek, ev hanımlarına kredi başvurusu yaparak sizde istediğiniz girişimi gerçekleştirebilirsiniz. 5000 TL ve üzerinde kefil göstermeden kredi çekmek zor. Bu meblağ üzerinde kefil göstermeden alacağınız krediler için çalışan eşinin üzerinden maaş belgesini ibraz ederek kredi alabilirsiniz.

Kadınlar için kredi başvurusu tüm bankaların banka müşteri temsilcileri vasıtayısla yapılabilmektedir. Bununla birlikte, ev hanımlarına özel kredi başvurusu bazı bankaların telefon şubelerinden yapılmaktadır. Yine bazı bankalar, kredi çekmek isteyen ev hanımlarına internet üzerinden online başvuru imkanı sunmaktadır.

Halkbank Ev Hanımlarına İlk Adım Kredisi vermektedir.

Denizbank bayanlara özel kredi

Denizbank bayanlar için kredi paketi kampanyası ile evin tüm yükünü çeken ev hanımlarına çeşitli imkanlar sağlamaktadır. Bu kapsamda Deniz Bank ev hanımları için “Ev Hanımlarına özel Altın Günleri” ve “Ev Hanımlarına Mevduat Biriken Hesap” imkanı sağlamaktadır.

Garanti bankası

Garanti bankası ev hanımları için bireysel ihtiyaç kredileri vermektedir. Garanti bankası kredi başvurusu yapmak için tüm banka şubelerini ziyaret edebileceğiniz gibi, internet üzerinden de, kredi başvurusu yapabilirsiniz.

INGBank bayanlara özel kredi desteği

İngbank tarafından da paraya ihtiyacı bulunan kişiler için ihtiyaca göre belirli paketler kapsamında kredi verilmektedir. En uygun vade ve faiz oranları ile krediler vermekte olan ING Bank tan ihtiyaç kredisi almak için internet üzerinden başvuruda bulunabilirsiniz. IGNBank kadınlar için kredi başvurusu yapabilirsiniz.

TEB kadın girişimci kredisi

Türkiye Ekonomi Bankası kadın girişimcilere kredi vermektedir. EBRD ve Çalışma Sosyal Güvenlik Bakanlığı işbirliği ile iş hayatında kadın projesi ile Devlet destekli ev hanımlarına kredi vermektedir. TEB ev hanımlarına kredi başvuru sayfasını kullanarak hemen başvurabilirsiniz.ZİYARETÇİ YORUMLARI
  1. Ferit dedi ki:

    Aynen gelir belgesiz yada ipotek göstermeden hiçbir bankada alamazsınız

  2. sema dedi ki:

    ev hanimina kredi çektin nasıl aldın bizde bilgilendirirseniz sevinirim….

YORUM YAZ