GÜNCEL EKONOMİ HABERLERİ
$ DOLAR → Alış: 3,62 / Satış: 3,64
€ EURO → Alış: 3,91 / Satış: 3,93

Genç çiftçi 30 bin lira hibe 2017 başvuruları 50 Bin Lira

Genç çiftçi 30 bin lira hibe 2017 başvuruları 50 Bin Lira

Köye dönen çiftçilere 30 bin lira geri ödemesiz destek!

Genç Çiftçi 50 veya 30 bin lira hibe desteği nasıl alınır, şartları, itirazı, kazananlar listesi, Tarım ve Hayvancılık İl İlçe Müdürlükleri hibe başvuruları, Devlet desteklemesi, koyun ve keçi hibesi, inek, dana düve hibeleri, ev hanımlarına 30 bin tl kredi desteği, destek şartları açıklandı ve binlerce kişi gencciftci.tarim.gov.tr adresine başvuruda bulundu.

Genç çiftçilere 2017 yılında 50 bin lira hibe verileceği söyleniyor.

Genç çiftçilere projelerinin uygun görülmesi halinde verilecek olan hibe desteği ile; Uygun projeler ise puanlanarak sıralama oluşturulacaktır. Bu puanlamada bazı kesimlere pozitif ayrımcılık yapılacaktır. Bakanlıktan yapılan ilk duyurularda Şehit yakınları, gaziler, engelli vatandaşlar ve kadınlara pozitif ayrımcılık uygulanacağı belirtilmişti.

Ayrıca coğrafi işaretli olan ürünler ile yerli gen kaynağı olan ürünler ön plana çıkarılacaktır. Bu şekilde hayvancılık bölgelerine öncelik verilecektir. İl/içe merkezlerine uzak köylerden başvuru yapanlar avantajlı sayılacaktır.

Proje sonuçları İl Merkezleri tarafından yapılan değerlendirme sonucunda puan sistemi ile değerlendirilecek, çiftçilere yapmış oldukları başvurunun durumuna göre değerlendirme yapılarak puan verilecektir.

Genç çiftçi hibe desteği başvurusu sonuçları ilan edilecek

 • Çiftçi 30 bin lira hibe desteği başvuru sonuçları için Komisyon tarafından hazırlanan nihai listeler beş iş günü boyunca belirlenen yerlerde ve şekilde ilan edilir.
 • Proje başvuranların da, karı-koca veya aynı hanede ikamet eden kardeş-anne-baba olması durumlarında farklı konularda dahi olsa asil listeye giren veya puanı en yüksek olan tek bir proje değerlendirmeye alınır.
 • Proje değerlendirme komisyonunun bir başvuruyu reddetme ya da hibe vermeme kararı kesindir ve itiraz edilemez.

Ayrıca  projeye başvuranlarda, karı-koca veya aynı hanede ikamet eden kardeş-anne-baba olması durumlarında farklı konularda dahi olsa asil listeye giren veya puanı en yüksek olan tek bir proje değerlendirmeye alınacak ve diğerlerinin başvuruları geçersiz sayılacaktır. Bu durum aynı aileden birden fazla başvuru olabileceğini fakat içlerinden en yüksek puanı alanın değerlendirileceğini belirtmektedir. Yani aile içinden başvuranlar kendi aralarında da yarışacaktır.

Projelerin ön kontrolü 5 iş günü değerlendirilmesi ve kazananların ilan edilmesi ise ön kontrolden sonraki 10 iş günü içerisinde yapılacaktır.. 12 Mayıs tarihinde bitecek olan başvuruların ön kontrolü ve değerlendirilmesinin bitmesi ve kazanan Asil/yedek adayların ilan edilmesinin Haziran ayının ilk günlerinde yapılacağını değerlendirilmektedir.

Proje değerlendirme komisyonunun bir başvuruyu reddetme ya da hibe vermeme kararı kesindir ve itiraz edilemez. (Bu komisyona itiraz edilemeyeceği anlamına gelmektedir.)

30 Bin TL hibe almaya hak kazananların yapması gerekenler

Eğer asil listede yer aldıysanız veya yedek listede yer alıp da komisyonca davet edildiyseniz artık sözleşme faslına geçmiş bulunmaktasınız. İl/ilçe müdürlüklerinde imzalayacağınız sözleşme ile 30 Bin TL Hibe Kredi almaya hak kazanmış oluyorsunuz.

30 bin lira Devlet destekli Çiftçi 30 bin lira hibe desteği başvuru sonuçları açıklanmasını müteakiben Hibe Kredi Almaya Hak Kazananların ne yapmaları gerektiği Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca ayrıntılı olarak bildirilecektir. Sonuçları öğrenmek için genç çiftçi sitesini ziyaret ediniz.

2017 yılında Milli Tarım Projesi ve Köye Dönüş Planı dahilinde, genç çiftçi 30 bin lira hibe projesinin yeniden başlayacağı değerlendirilmektedir.Etiketler: /

ZİYARETÇİ YORUMLARI
 1. Okan dedi ki:

  Kayit yapamiyorum bi bilgisi olan varmi yeni cifti kaydi yapmak icin ne yapmam gerekiyor

 2. Hakan dedi ki:

  Ne zaman basiliycak basvuru tarihi koyume donup hayvancilik yapicam bilgi verirmisiniz

 3. bırusk dedi ki:

  2017 başvuru tarihi ne zaman başlıyor yoksa buda mı yalan oldu

YORUM YAZ