GÜNCEL EKONOMİ HABERLERİ
$ DOLAR → Alış: 3,57 / Satış: 3,58
€ EURO → Alış: 3,78 / Satış: 3,79

Senet karşılığında acil para veren firmalar

Paraya ihtiyacınız mı var? 2017 yılında senet karşılığında kredi yapılandırma ve toplama işlemi mi yapmak istiyorsunuz? Tek bankaya tüm kredileri birleştirip, tek borcumu ödemek istiyorsunuz? Detaylar haberimizde..

Senet karşılığında acil para veren firmalar

Senet karşılığında para veren firmalar

Senetle para veren yerler 2017 yılında kredi çekemeyenler için, sicili bozuk olan, kara listede bulunan kullanıcılar için senetle para veren firmalar ve bankalar hakkında bilgiler verdik. Günümüzde hiçbir banka şubesi tarafından senetle para verilmemektedir. Senetle para veren bankalar ve 2017 yılında böyle bir uygulama bulunmadığı gibi, bir bankanın ismini kullanarak senetle para isteyen kişilere itimat etmemeniz tavsiyemizdir.

Kuyumcular senetle para veriyor mu?

Bazı kuyumcular tarafından, senet karşılığında satılan altın, mücevher, bilezik gibi ürünler karşılığında para verilmektedir. Ürünü satan kuyumcu, senet karşılığında ürün satışı göstermekte ve bu şekilde acil para lazım diyen müşteriye senetle para imkanı sağlamaktadır. Bu durum daha çok müşterilerin tanıdığı kuyumcular vasıtasıyla yapılmaktadır. 2017 yılında da, senetle para veren yerler içinde en çok aranan alan kuyumculardır.

Tefeciler

Bazı finansman şirketleri, sicili bozuk olan müşterilere, yüksek faiz oranları ile kredi vereceklerini söylemektedirler. Bu firmalar geçmişte tefeci diye tabir edilen kişilere benzetilmektedir.  Ancak halen ülkemizde 2017 yılında, senetle para veren yerler arasında tefeciler de varlığını korumaktadır. Özellikle de İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyük şehirlerde bu tür tefecilere rastlamanız muhtemeldir. Para kazanmak için tefecilerin yöntemi zor durumda olan kişilere ulaşmaktır.

Kurumlar

Herhangi bir kamu kurumu tarafından, paraya ihtiyacı bulunan kişilere senetle para verilmemektedir. Kamu kurumları içerisinde, sadece Sosyal Yardımlaşma Vakıflarınca ihtiyacı olan kişilere belirli evraklar karşılığında para yardımı yapılmaktadır. Ancak bu durum sadece vakıf yardımları ile sınırlı olup, senetle para verilmemektedir.

Senetli alışveriş yapın

2014 ve 2015 yılında en popüler olan senetle para bulma yöntemlerinden biri de, senetle ürün satan firmalardan alışveriş yaparak, satın alınan ürünü sektörde hizmet veren esnafa satmaktır. Bu daha çok cep telefonu, tablet bilgisayar gibi, kolay taşınabilen ve kolay satılabilen ürünlerde görülmektedir. Bazı cep telefoncular da bozdurma cep telefonu adıyla tabir edilen cihazlar bu yöntem ile satın alınarak, para çevrilen cihazlardır. Yine bazı firmalar ise, ürün satın alan kişiye sadece senetle para vererek, herhangi bir ürün teslim etmemektedir. Bu kapsamda senetle para veren firma 2017 yılında, paraya ihtiyacı olan kişilerden yüksek oranlarda faiz ve komisyon almaktadırlar.

Senetle para veren yerler hakkında araştırma yapan hiçbir kullanıcımıza yukarıda sayılan yöntem ve metotları tavsiye etmemekle birlikte, bu sektörde para kazanmayı hedefleyen dolandırıcılara da dikkat etmelerini tavsiye ederiz. İstanbul borç para veren yerler hakkında bilgi edinebilirsiniz.

İnternet sitemiz üzerinden kredi veren bankalara ulaşabilirsiniz.ZİYARETÇİ YORUMLARI
 1. Hakan dedi ki:

  Bana nakit lazım tlf numaram çok acil irtibata geçebilirseniz sevinirim

 2. murat dedi ki:

  Banada 15000 lazım yardımcı olurmusunuz

 3. Aytuğ dedi ki:

  acil 6000 tl ye ihtiyacım var. izmirde ikamet ediyorum. 500 tl taksitle ödeyebilirim..

 4. Musa dedi ki:

  Arkadaş başlıkla içerik neden birbirjni tutmuyor senete paran veren yerler diyorsunuz ama hic bit yer adi yok.

 5. Muhammet Dursun dedi ki:

  Acil 5.000 tl le lazım Kocaeli de ikamet ediyorum aylık 500 tl ödeme ile acilen nakit lazım

 6. Selahattin dedi ki:

  Acil 10000 tl krediye ihtiyacım var istanbul dayım 500 tl taksitle rahat ödeyebilirim dönüş yaparsanız sevinirim

YORUM YAZ