GÜNCEL EKONOMİ HABERLERİ
$ DOLAR → Alış: 3,81 / Satış: 3,83
€ EURO → Alış: 4,07 / Satış: 4,08

Senetle para veren yerler

Dar zamanda paraya sıkışanlara 2017 yılında senetle para veren yerler, finans kuruluşları, iş adamları ve şirketler bulunmakta olup, paraya ihtiyacım var dediğiniz her an, bu kuruluşlara başvurabilirsiniz. Detaylar haberimizde..

Senetle para veren yerler

Banka kredisi çekemeyenlere senet karşılığında para imkanı

Ankara, İstanbul, İzmir, Eskişehir, Kocaeli, Bursa, Adana, Konya, Antalya ve İzmir’de senetle para veren birçok firma mevcuttur. Acil paraya ihtiyacım var dediğimizde ilk durağımız banka şubeleridir. Ancak bazen kredi notumuzun düşük olması nedeniyle bankalardan kredi çekemeyiz. Kredi kartları ve eksi hesaplarda düşük seviyelerde ise senetle para veren yerleri aramaya başlarız. Bu yazıda acil paraya ihtiyacı olan, banka kredisi kullanamayan, kredi kartı olmayan veya kullanamayan kişiler için senetle para veren yerleri araştırdık. Ülkemizde senet karşılığında para veren yerler genelde tefeciler diye adlandırılır. Çünkü kimse kimseye karşılıksız Bir şey vermeyeceği gibi, banka kredisi kullanamayan zor durumda olan insanların bu durumlarından yararlanarak para kazanmayı hedefleyen birçok kişi bulunmaktadır.

Senetle para kazanmaya çalışan kişiler, zor durumda olan kişileri bulduklarında, kendilerine verecekleri parayı çok yüksek faiz oranları ve kısa vadelerde verirler. Bu kişiler genelde, zor durumda olan kişilerden para kazandıkları için, hali hazırda, avukatları ve icra safhasını takip edebilecek personelleri mevcuttur.  Genelde bu tür yerler 10 bin liraya kadar kredi verirler. Zor durumda olmayan hiç kimse senet karşılığında para veren yerleri araştırmak istemez. Herkes bu tür şeylerin uygun olmadığını, zarar edeceğini bilmektedir. Ancak hayat şartları, başa gelen olumsuzluklar nedeniyle Maalesef senetle para veren firma, şirket ve iş yerlerini araştıran birçok kişi bulunmaktadır.

Senetle cep telefonu satan telefoncular

Senetle para alabilmek için, senetle cep telefonu satan yerlerden pahalı bir cep telefonu alıp, daha kutusunu açmadan, cep telefoncuya peşin para ile satan birçok kişi bulunmaktadır. Amaç senetle alınan cep telefonu parasını nakite çevirebilmektir. Bu kapsamda bozdurma cep telefonu alan birçok mobil bayi bulabilirsiniz. Kısa bir hesap yapmak gerekirse, acil para için aldığınız cep telefonunun piyasa değeri 2.000 TL. iken, evkur veya senetle eşya satan herhangi bir firma bu telefonu size 2.500 TL. ye satar. Hiç peşinat ödemeden 2 bin liralık cep telefonunu  2.500 liraya satın alırsınız ve her ay ortalama /24 = 105 lira taksit ödersiniz. Bu telefonu bozdurmak için telefoncuya gittiğiniz de ise cihazın asıl değeri 2.000 TL. olduğu için cep telefoncu sizden bu cihazı 1.500 TL. ye satın alır. İyi pazarlık ederseniz, 1.700 liraya kadar satabilirsiniz. Daha sonra telefoncu bu cihazı müşterisine bozdurma olarak 1.900 TL. civarında bir fiyatla satacaktır. Müşteride sıfır kutusu açılmamış bir cihaz olması nedeniyle bu cihazı 100 lira ucuza almış olacaktır. Senetle cep telefonu veren firmalar sayesinde bu yöntem ile acil para temin edebilirsiniz. Bu yöntemi hiçbir okuyucumuza tavsiye etmiyoruz ancak, çözüm yok ise, tavsiye etmek kolay.

Senetle para veren kuyumcular

Senet karşılığında altın alıp, aldığı altını nakit paraya çevirmek isteyenlerin diğer bir yoluda senetle para veren kuyumculardır. Senet karşılığında bilezik, küçük veya büyük altın ve diğer altın ürünlerinden birini satın alıp, bu ürünü başka bir kuyumcuda paraya çevirmek suretiyle nakit para ihtiyacını giderilmektedir.

Kefilsiz para verenler ve firmalar

Eğer kısa vadede paraya ihtiyacınız var ise, kredi kullanacak durumda değilseniz, borçlar çizmeyi aştıysa, tüm bu borçların üzerine, senetle para veren yerlerden para alarak yeni bir borç oluşturmanızı kesinlikle tavsiye etmiyoruz. Ancak, senetle para bulmaktan başka çaresi olmayanlar için tavsiyemiz, tefecilerin eline düşmek yerine, senetle ürün satışı yapan, cep telefonu, beyaz eşya gibi, kolay paraya çevrilebilen ürünleri tercih etmeleri uygun olacaktır. Ayrıca 2016 yılı içerisinde bazı firmalar tarafından herhangi bir ürün alınmaksızın, senetle kefilsiz para verilmektedir.

Maddi yardıma ihtiyacı olanlara para veren tek Devlet kuruluşu Sosyal Yardımlaşma Vakıflarıdır. Buralara dilekçe ile maddi yardım talebinde bulunabilirsiniz. Bankaların senetle kredi gibi bir uygulaması yoktur. Bu kapsamda senetle kredi veren bankalar diye birşey söz konusu değildir. Günümüzde online tefeci olarak bilinen ve size acil para temin edeceğini söyleyerek sizden peşinat isteyen birçok dolandırıcıya rastlayabilirsiniz. Bu sebeple, bu tür kişilere itimat etmemenizi özellikle tavsiye ederiz. Eğer eşinizde, dostunuzda size para ödeyebilecek birileri varsa, bunlar dışındakilerden uzak durmanızı tavsiye ederiz.ZİYARETÇİ YORUMLARI
 1. Mevlan dedi ki:

  Merhaba iyi günler bana 6000 bin TL ye acil ihtiyacım var özel sektörde elektrik teknikeriyim dönüş yaparsanız sevinirim

 2. Sezai dedi ki:

  10.000tl ihtiyacim var

 3. Selçuk dedi ki:

  Avcılar/İST ikamet ediyorum 30 yıldır aynı semt’teyim acil 6000 TL’ye ihtiyacım var düzgün bir vade yapılırsa rahatlıkla ödeyebilirim ulaşırsanız sevinirim

 4. Aydın dedi ki:

  Merhaba Ankara da ikamet ediyorum acil 7500 tl ye ihtiyacım var bana ulaşabilirseniz sevinirim

 5. tolga zubeyir yilmaz dedi ki:

  Merhaba cok acil 25000 tl ye ihtiyacim var nasil yardimci olabilirsiniz cevabinizi bekliyorum

 6. oguzhan dedi ki:

  5000 TL lazim.dönüş bekliyorum

 7. akın kaçar dedi ki:

  acil para lazım 10000 tl memurum afyondayım

 8. Uğur Karataş dedi ki:

  10000 acil 1000 aylık oderim

YORUM YAZ