GÜNCEL EKONOMİ HABERLERİ
$ DOLAR → Alış: 3,78 / Satış: 3,79
€ EURO → Alış: 4,63 / Satış: 4,65

100 kuruluş hakkında özelleştirme kararı

100 kuruluş hakkında özelleştirme kararı

Türkiye Büyük Millet Meclisinde  Plan ve Bütçe Komisyonu görüşmeleri bugün itibari ile başladı. Peki yapılan görüşmeler arasında en dikkat çekici nokta neresi? Muhalefet partilerinin hükümete karşı olduğu konular var mı?

Yapılan açıklamalara göre 100 kuruluş hakkında özelleştirme kararının alınmaya çalışıldığı ifade edildi. Söz konusu yasa tasarısı hazırlanarak Türkiye Büyük Millet Meclisine sunulacak eğer buradan da onaylanırsa 100 kuruluşun özelleştirme yolu açılacak. Muhalefet cephesinden özelleştirme kararları yapılan açıklamalara göre eleştirilere sebep oldu fakat ilerleyen günlerde konu hakkında muhalefet partileri farklı bir yol izler mi? bu konu da henüz bilgi yok.

Hangi kurumlar özelleştirilecek?

100 kurum için özelleştirme kararı alınmak istiyor peki bu kurumlar arasında hangileri var? Türkiye’nin dört bir yanında bulunan kurumlar, genel müdürlükleri, ulaşım imkanları, devlet bankaları, park alanları, sekreterlikler gibi kamuya ait olan kuruluşlar bulunmaktadır.

100 kuruluşun özelleştirilip, özelleştirilmeyeceği konusunda tartışmalar ve görüşmeler sürerken Milliyetçi Hareket Partisi Milletvekili Erhan Usta dikkat çekici bir açıklama yaptı.

Erhan Usta’nın yaptığı açıklamaya göre özelleştirilmeye çalışılan bu kurumlar ile ekonominin çökmeye başladığı ve ekonominin gerilememesi için kaynak arayışlarına girildiği belirtildi. Şu an için muhalefet partileri olan Cumhuriyet Halk Partisi, Milliyetçi Halk Partisi ve Halkların Demokrasi Partisi 100 kurumun özelleştirilmemesi gerektiği konusunda olumsuz eleştiriler yapmaktadır. Görüşmeler Türkiye Büyük Millet Meclisinde devam etmekte olup ilerleyen günlerde özelleştirilmek istenen kurumlar hakkında detaylı açıklamalar basın bültenlerine sunulacaktır.Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ