GÜNCEL EKONOMİ HABERLERİ
$ DOLAR → Alış: 3,78 / Satış: 3,79
€ EURO → Alış: 4,63 / Satış: 4,65

2016’da Sıfır Faizli Krediye Daha Önce Başvuranlar Ne Yapacak?

2016’da Sıfır Faizli Krediye Daha Önce Başvuranlar Ne Yapacak?

2017 yılı sıfır faizli esnaf kredisi başvuruları başladı. Bu başvurular neticesinde şartları uyan 200 binden fazla esnafa sıfır faizli kredi verilmesi amaçlanıyor.

Faizsiz işletme KOBİ desteği başvurusunu 2016 yılında yapan esnaflarımız için herhangi bir işlem yapılması gerekmiyor.  2016 yılında başvuru yapan 15 bin esnafımız bu krediye tekrar başvuru yapamayacak.

SIFIR FAİZLİ KOSGEB KREDİSİ 2017 BAŞVURULARI

Ancak sıfırfaiz.kosgeb.gov.tr adresinden 2016 yılında başvuru yapan esnaflarımızın herhangi bir işlem yapmalarına gerek kalmadan SMS ve e-posta yoluyla başvuru sonuçları bildirilecek. Bu işlem sonrasında daha önce 2016 yılında başvuran esnafımız 2017 yılında başvuru yapmış sayılacak ve sonuçları kendilerine ilk başvuru yaptıkları cep telefonu numaralarına bildirilecek.

Başvuru sonucu olumlu sonuçlanan esnaflarımız kosgeb anlaşmalı bankalara başvuru yapabilecekler. Bu bankalar aşağıda ki görselde görüntülenmektedir.

Sıfır Faizli Kredi Verecek Bankalar

Sonuçlar 27 ŞUBAT 2017 tarihinde açıklanacak.

Hiç başvuru yapmayan esnafımız ise 10 gün içinde (10 ŞUBAT – 20 ŞUBAT) tarihleri arasında yeni başvuru sayfasından ilk başvurularını gerçekleştirecekler.

Hiç E-KOBİ kaydı yapmayan kişiler ise, veri tabanı kaydı yapmadan başvuru yapacaklar. Eğer başvurularına onay verilirse daha sonradan kobi kaydı yapabilecekler. Kobi kaydı yapanlar ise beyanname verecekler.

2017 yılında değerlendirme kriterleri küçük esnaftan başlanmak kaydıyla yapılacak olup, yanında az işçi çalıştıran ve aylık net gelir hacmine göre değerlendirme yapılarak mikro Kobi’lerden destek verilmeye başlanacak.

Eğer daha önce 2016’da Sıfır Faizli Krediye Daha Önce Başvuranlar arasında değilseniz, hemen 0 faizli kredi başvurunuzu gerçekleştirin.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ