whatsapp toplu mesaj
Bankacılık

2018 Ptt Emekli Kredisi ve Şartları

Milyonlarca emekli maaşlarını devlet bankalarından almayı  tercih etmektedir. Özel sermayeli bankalar ise emekli maaşlarını kendi bankalarında almalarını sağlamak için promosyon ödemeleri ve çeşitli kampanyalar düzenleyerek emeklileri kendi bankalara çekmek için farklı uygulamalar yapmaktadır.

Maaşlarını PTT şubelerinden almayı tercih eden emeklilere özel PTT ile anlaşmalı bankalar üzerinden uygun faiz oranları ve ödeme kolaylıkları ile PTT emekli kredi işlemleri üzerinden emeklilik kredisi alabilmektedir.

Aktif Bank

Emeklilere özel kredi kampanyası düzenleyen bankanın kredi vermek için tek şartı ile emekli maaşının PTTden alınması şartıdır. Aktif bank maaşını her ay düzenli olarak PTT şubelerinden alan emeklilere özel sunduğu kredi kampanyası ile 40 bin TL limitlerde kredi vermektedir. 48 ay vadeli olarak 50 lira dosya masrafı ile en fazla 40 bin lira emekli kredisi için başvuru yapan emekliler uygun faiz oranları ile sunulan kredilerden yararlanabilirler.

Aktifbank emeklilik kredisi için en yakın PTT şubesine giderek başvuru formunu doldurarak Ptt görevli memura formun verilmesi ile sisteme girilen formdan sonra başvuru sonucunda onay alan emekliler 40 bin liraya kadar uygun ödeme seçenekleri ile sunulan krediden yararlanabilirler.

2017 Ptt Emekli Kredisi ve Şartları

Şekerbank

Şekerbank maaşını PTTden alan emekliler için ihtiyaç kredisi kampanyasını 48 ay vadeli % 1,49 faiz oranları ile vermektedir. Şekerbank emekli kredisinin limiti en fazla 36 bin TL olarak verilmektedir.

Kredi başvuruları sadece nufüs cüzdanı ile yapılabilmektedir. En yakın PTT şubesine giderek başvuru formunu doldurarak formun sisteme girilmesinden sonra başvuru sonucundan onay almaları halinde PTT şubelerinden krediyi tahsil edebilirler.

Vakıfbank

PTT den emekli aylığı alan müşterilere özel olan sunulan kredini en üst limiti 20 bin TL’dir. Ayrıca emekli kredisi 36 ay vadeli olarak verilmektedir. Vakıfbankası emekli kredisi almak isteyen vatandaşların yaş sınırını ise 80 olarak belirlemiştir. Başvurmak isteyenler en yakın PTT şubesine giderek başvuru formunu doldurarak ptt yetkililerine başvuru formu verdikten sonra başvuru sonucundan onay almaları halinde 48 ay vadeli en fazla 20 bin lira emekli kredisi PTT den tahsil edebilirler.

Denizbank

Denizbankasından emekli kredisi almak isteyenlerin mutlaka maaşları düzenli bir şekilde PTT şubelerinden almaları gereklidir. Başvuru yaş sınırını 80 olarak belirlemiştir bu nedenle 80 yaşından küçük olan emekliler PTT şubelerine giderek başvuru formunu doldurup krediye bu şekilde başvuruda bulunabilirler. Telefon ile başvuru sonucunda onay alan emekliler % 1,75 faiz oranları ile en fazla 36 bin lira emekliye özel ihtiyaç kredisinden yararlanabilirler.

INGBank

ING Bank kredi postam ile maaşını PTT’ den alan emekli müşterilere özel uygulanan faiz oranı %1,54 üzerinden  en fazla 45.000 TL ve 48 ay vadelerde verilen krediler 75 yaşına kadar olan emekliler için verilmektedir.

TEB

PTT ve TEB işbirliğiyle emekli maaşını PTT aracılığıyla alan emeklilere kredi tahsis ücretsiz kredi fırsatı sunan TEB bankasına başvuru yapan emekliler sadece nüfus cüzdanı ile başvuru yaparak %1,55 faiz oranları ile  en az 3 ay en fazla 48 ay vadelerde ve en az 1.000 TL en fazla 20.000 TL kredi vermektedir.

Odeabank

PTT emeklisi ve emekli aylığı PTT işyerlerinden alan emeklilere Odebanktan PTT kredisi 50 bin liraya kadar 48 ay vadelerde 50 bin liraya kadar % 1,64 faiz oranları kredi veriliyor

FIBABANKA

Fıbabanka Emekli aylığını PTTden alan emeklilere özel 48 ay vadelerde 30 bin lira  % 1,55 den başlayan faiz oranları ile kredi veriyor. PTT emeklileri en yakın PTT merkezlerinden başvurarak kredileri anında kullanabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Related Articles

Close