GÜNCEL

24 yaşından önce evlenenlere 55 bin lira Devlet Destekli Hibe KredisiEvlenmek için hayal kuran fakat maddi yetersizlikten bir türlü evlenemeyen genç çiftlere müjde devletten geldi. Hem de çifte müjde, çiftlerin imdadına iki devlet destekli iki hesap yetişecek. Yasalaşan yeni düzenleme birlikte 24 yaşından önce evlenenlere 55 bin lira devlet katkısı sunulacak. Çiftler bu katkıdan ayrı ayrı yararlanabilecek. Aydınlatıcı olması açısında sizin için detayları araştırdık. Detaylar Şöyle;

Hükümet Yeni Evlenen Çiftlere 55 bin lira Destek

Evlenecek çiftlere devlet katkısı çeyiz hesabı için 5000 lira olan tutar 7500 lira olarak güncellendi. Konut hesabı katkısı ise 20 bin lira olarak belirlendi. Çiftlerden her birinin toplamda 27500 lira çekme hakkı getirildi. Çiftler bu haktan ayrı ayrı yararlanabileceği için toplamda 55 bin lira devlet destekli hibe hakkı kazanıyor.
Çeyiz Hesabı Katkı Hibesi 7500X2=15000
Konut Kredisi Hibesi 20000X2=40000

Ödeme Tarihleri Aylık ve 3 Ay Olarak Kararlaştırıldı

Kişinin bu haktan yaralanmasına ilişkin alt çekim limiti 250 lira üst çekim limiti 2500 lira olarak kararlaştırılıp yasalaştı. Devletin hibe hesabından yılda iki kez çekim hakkı bulunuyor. Devlet bankasından konut hesabı açtırıp en 3 yıl hesaba düzenli ödeme yapan vatandaşlar için ne zaman konut alırsa %25 devlet katkısı sağlanacak hibe katkısında en üst limit 20 bin lira olarak belirlenmiştir. Hibe kapsamında alınacak konutların tapu harcında indirim olması daha düşük faizli kredi konut kredisi çekme imkanını da yanında getiriyor.

Eşler Ayrı Hesap Açmak Zorunda

Bilindiği üzere 2017 yılında çeyiz katkısı 5000 liraydı 2018 yıllı itibari ile 7500 lira olarak tayin edilldi.18 ile 24 yaş arasında evlilik hazırlığı yapan genç çiftler bankalardan katılım fonu yada mevduat hesabı açabiliyor bu hesaplara her ay düzenli ödeme yapmak şart hesabı açarken 15 bin liraya kadar toplu para yatırmak mümkündür. Parasını açtığı bu hesaplarda tutan kişilere 3 yıl sonunda 7 bin lira devlet destekli çeyiz katkısı sağlanacak. Çiftler bun haktan birbirinden bağımsız olarak yararlanabilecekler. 18 yaşından küçükler bu yasadan yararlanmak isterlerse veli yada vasi tarafından bankalardan mevduat yada yatırım fonu hesabı açtırmaları gerekmektedir.

Devlet Destekli Evlenecek Çiftlere 55 Bin Lira Destek Şartları Neler ?

  • Çiftler 18 ile 24 yaşında olmak zorundadır
  • Devlet Destekli Evlilik Hibesinde yaralanacak çiftlerin türk ceza kanuna göre herhangi bir suç kaydı bulunmamalı
  • Destek ile Evlenecek Çiftlerin maddi imkanının evliğe yeterli olmaması
  • Bankadan mevduat yada katılım fonu hesabı açtırmak(Çeyiz Katkısı için)
  • En az 3 yıl boyunca hesapta birikim yapmak

Bu şartları sağlamıyor iseniz Özel Bankaların cazip evlilik kredisi kredi imkanları sağlamamaktadır. Onlarada göz atmanızı tavsiye ederiz.Garanti Bankasından Yeni Evleneceklere Bahar KredisiÖnümüz bahar düğünlere az kaldı maddi yetersizlikten evlenemeyen çiftlere garanti bankası bahar kredisi imdatınıza yetişiyor cazip faiz oranları geri ödemede kolaylık en yüksek limitli garanti kredi garanti bankasında bahar dan önce sizleri beklemekte.

Garanti Evlilik Kredisi Şartları Neler?

  • Nüfuz cüzdanız
  • Gelir Belgeniz

En düşük ve En Yüksel Limit nedir ?

Çekeceğiniz kredi tutarı için en düşük limit 25 lira olarak belirmiş olup faiz oranı 1.59 en yüksek limit 75 bin tl olup faiz oranı 1.39 olarak belirlenmiştir. Geri Ödeme süresi olarak 3 ile 48 ay gibi esnek bir vade imkanı sunulmaktadır.
Kredi başvurusu için en yakın garanti şubesinde yada garanti bankası internet sitesinden direk yapılabilmektedir.Garanti Bahar Kredisi için Linke tıklayınız…2 Comments

  1. 55 bin lirayı duyunca insan keşke 24 yaşından küçük olsam diye içinden geçiriyordur.Ama ne yazık ki geç kalındı…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Related Articles

Close