ESNAF KREDİSİ

50.000 TL’ye Kadar Net Esnafın Haline Derman Kredi Vakıfbank’taHem kişilerin en çok tercih ettiği hem de en uygun koşullarla kredi verdiği bilinen Vakıfbank, geçtiğimiz yıllardaki gibi esnafın halinden anlayan bir kredi paketi hazırlamıştır: Vakıfbank esnaf kredisi paketleri arasında yer alan bu özel kredi paketinde, düşük faiz oranları ve kişilerin tercihine göre 36 aylık vade seçenekleri bulunmaktadır. Başvuru işlemlerinde ise 50 bin TL’ye kadar işlem alınabilmektedir.

Vakıfbank’tan Esnafa Özel 50 Bin TL Kredi

Esnafa Halden Anlayan Kredi Kampanyası ile duyurulan kredi paketinde, yukarıda belirttiğimiz gibi 50 bin TL’ye kadar 36 ay vadeli kredi imkanı bulunmaktadır. Başvuru yapacak olan kişilere ne kadarlık bir faiz oranı sunulduğu ise banka tarafından ilan edilmemiştir. Bundan dolayı net bir hesaplama için kişilerin internet üzerinden kredi başvurusu yapması ya da banka şubelerine giderek hesaplama yapması gerekmektedir.

Vakıfbank’ın hazırlamış olduğı esnaf kredisi kampanyasında, 3 farklı ödeme seçeneği bulunmaktadır. Bu ödeme seçenekleri, kredi başvurusu tarafından seçilecektir. Bunlar ise şu şekildedir.

 1. Sabit Taksitli Geri Ödeme
 2. Taksit Ertelemeli Geri Ödeme
 3. Değişken Taksitli Geri Ödeme

Kendisine en uygun olan geri ödeme planını seçen kişiler, ödeme konusunda da yaşayacakları sorunları en aza indirmektedir. Ödeme planları hakkında açıklama yapacak olursak, detaylar şu şekilde olacaktır.

 • Sabit Taksitli Geri Ödeme: Bu ödeme seçeneğini tercih eden esnaflarımız, aldıkları kredi miktarı ve vade süresi boyunca, eş miktarda ödeme yapacaktır. Yani; kişilerin 36 aylık vade seçeneği belirlediğini varsayarsak, 36 aylık süreçte her ay aynı miktarda ödeme yapılacağını belirtebiliriz.
 • Taksit Ertelemeli Geri Ödeme: Bu ödeme planı, oluşabilecek durumları göz önünde bulunduran kişiler tarafından tercih edilmelidir. Bu ödeme planını seçen kişiler, ilk ödemelerini ya da bundan sonraki vadelerdeki ödemelerini, bir aydan 3 aya kadar erteleyebilmektedirler. Bu sayede, maddi açıdan zorluk yaşadıklarında, banka ödemesini geciktirdiğinden dolayı sorun yaşamayacaktırlar.
 • Değişken Taksitli Geri Ödeme: Eğer her ay ödeyeceğiniz taksit miktarını artan ya da azalan şekilde ayarlamak isterseniz, bu ödeme şeklini tercih etmelisiniz. Buna göre, ödemelerinizi ilk etapta daha yüksek tutarlarda yapıp son vadelerde rahat edebilirsiniz. Bunun tam tersine baktığımızda ise, ilk vadelerde daha düşük ödeme yapıp, sonraki vade süreleri için daha fazla ödeme yapılması mümkündür.

Vakıfbank 50 bin TL Esnaf Kredisi Başvurusu

Bahsetmiş olduğumuz kredi paketinden faydalanmak isteyen esnaflarımız için iki ayrı başvuru kanalı bulunmaktadır. Bunlardan ilki Vakıfbank şubeleri diğeri ise Vakıfbank kurumsal internet sitesidir. Eğer işlemlerinizi daha hızlı gerçekleştirmek isterseniz, internet sitesi üzerinden başvuru formunu doldurmanız sizin için daha iyi olacaktır. Bu form sayesinde başvuru yaptığınızda, banka inceleme yapacak ve başvurunuzun değerlendirme sonucunu kısa sürede sizlere bildirecektir. Başvuru işlemlerinde doldurmanız gereken formda, aşağıda belirteceğimiz bilgiler sizden istenecektir.

 • Firma ünvanı
 • Firma kuruluş tarihi
 • İşletme türü
 • Talep edilen ürün: Burada talep ettiğiniz ürün ya da ürünleri tercih etmeniz gerekmektedir. Birden fazla başvuru yapma şansınız da bulunmaktadır.
 • Vergi kimlik numarası
 • İş Adresi
 • E-posta
 • Telefon
 • Çalışmak istenen şube seçimi

Yukarıdaki bilgileri dolduran kişiler, Vakıfbank esnaf kredisi seçeneğini işaretledikten sonra, ön başvurularını tamamlayacaktır. Ön başvuru işlemi sonrasında Vakıfbank size onay verirse, kredinizi teslim almanız ve başvurunuzu tamamlamanız için şubeyi ziyaret etmeniz gerekmektedir. Burada dikkat etmeniz gereken nokta ise, başvuru formunda seçmiş olduğunuz şubedir. Başvuru formunda hangi il ya da ilçedeki şubeyi seçmişseniz, istenen evraklar ile birlikte bu şubeye gitmelisiniz.

ESNAFA HALDEN ANLAYAN KREDİ VakıfBank
ESNAFA HALDEN ANLAYAN KREDİ VakıfBank

Vakıfbank Esnaf Destek Paketleri

Vakıfbank, yıl içerisinde birçok farklı alanda esnafların yanında olmaya çalışmaktadır. Bundan dolayı, esnaflarımız maddi açıdan yaşadıkları sıkıntılarda, Vakıfbank’ın geliştirmiş olduğu tüm kampanyaları takip edip, kendileri için en uygun olanı tercih edebilirler. Şuan başvuru yapılabilecek esnaf kredileri ve diğer kampanyaları şu şekilde sıralayabiliriz.

 1. Taksitli Ticari Kredi
 2. Ticari Araç Kredileri
 3. İşyeri Edindirme Kredileri
 4. Ticari Kredili Bankomat Kredileri
 5. Ticari (Şirket) Kredi Kartları
 6. Rotatif Kredi Kampanyaları
 7. Spot Kredi Kampanyaları
 8. Çek Kullanımı
 9. Teminat Mektupları
 10. Toplu Ödeme Sistemi
 11. POS Kampanyaları
 12. Doğrudan Borçlandırma Sistemi

Bahsetmiş olduğumuz kampanyalar, genel olarak sunulan ve yıl içerisinde başvuruların yapılabileceği hizmetleri kapsamaktadır. Eğer banka sicili ve kredi notu alanlarında bir problem yaşamamışsanız, yukarıdaki hizmetlerden kolaylıkla faydalanabilirsiniz. Ayrıca, Vakıfbank’ın esnaflar için hazırlamış olduğu kredi, kredi kartı ve diğer hizmet paketlerinde, hiçbir şekilde bankanın düzenli müşterisi olma zorunluluğu bulunmamaktadır. Daha önce banka ile çalışmamış olsanız dahi, başvuruda bulunabilirsiniz.

 

Vakıfbank Sektörel Destek Paketleri

Esnafın halinden anlayan hizmetlerinden söz ettiğimiz Vakıfbank, kişilere bulunduğu sektörlerin şartlarına uygun olacak şekilde de kredi ve diğer bankacılık hizmetlerini sunmaktadır. Faaliyet göstermiş olduğunuz sektöre göre destek alacağınız hizmet paketleri, şu şekilde birbirinden ayrılmıştır.

 • KOBİdost Esnaf Destek Paketi
 • KOBİdost Otomotiv Yan Sanayi Destek Paketi
 • KOBİdost İmalat Sektörü Destek Paketi
 • KOBİdost Turizm Sektörü Destek Paketi
 • KOBİdost Lojistik Sektörü Destek Paketi
 • KOBİdost Mobilyacı Destek Paketi
 • KOBİdost Gıda Toptancıları Destek Paketi
 • KOBİdost Hizmet Sektörü Destek Paketi
 • KOBİdost İhracat Sektörü Destek Paketi
 • KOBİdost Akaryakıt Bayileri Destek Paketi
 • KOBİdost Kırtasiyeci Destek Paketi
 • KOBİdost Beyaz Eşya Bayilerine Destek Paketi

Eğer bulunduğunuz sektör, yukarıdaki alanlardan birisini kapsıyorsa, hem size özel faiz oranı ve vade seçeneklerinden faydalanabilir hem de bundan sonraki süreçte sektörel kredi paketleri ve diğer bankacılık hizmetlerinden en kısa sürede bilgi sahibi olabilirsiniz.

Vakıfbank Esnaf Kredisi Başvuru Şartları Nelerdir?

Vakıfbank esnaf kredisi ve esnaflara yönelik geliştirilen diğer hizmetler yukarıdaki gibidir. Ancak, başvuru işlemleri sırasında sizden istenen özel şartları ve banka şubesine teslim etmeniz gereken belgeleri eksiksiz bir şekilde hazırlamanız gerekmektedir. Burada tamamlamanız gereken şartlar ve tamamlanacak evraklar şu şekildedir.

 1. Başvuru yapan işletme sahibinin, icralık, idari ya da yasal takibe düşmüş dosyasının olmaması ve kredi notunun yeterli düzeyde bulunması gerekmektedir.
 2. Başvuru sırasında, nüfus cüzdanı, esnaf sicil kayıt belgesi, vergi levhası, oda kayıt belgesi ve bunlara ek olarak bankanın talep edeceği belgeleri tamamlamalısınız.
 3. Banka ipotek ya da senet karşılığında kredi vereceğini belirtmişse, adınıza kayıtlı taşınmaza ait belgeleri ve kefiliniz ile birlikte şubede bulunmalısınız.
 4. Genel şartlar dışında bankanın öngörüsü halinde ek belgeleri isteme hakkı bulunmaktadır.

Vakıfbank’tan kredi, kredi kartı ya da destek paketleri alanında hizmet alacak esnaflarımızın, tamamlaması gereken şartlar ve bankaya vermeleri gereken evraklar yukarıdaki gibidir. Bankanın size vereceği hizmete onay verip vermeyeceği ise, değerlendirme süreci sonrasında belirlenecektir. Burada daha önce aldığınız krediler, kredi kartları ve bunların ödeme periyotları incelenecektir. Ayrıca, hala borcu bitmeyen vadesi devam eden bir kredi borcunuz varsa, alacağınız kredinin onaylanması ve miktarının belirlenmesinde, bu durumun etkisi olduğunu unutmamalısınız.2 Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Close