GÜNCEL EKONOMİ HABERLERİ
$ DOLAR → Alış: 3,78 / Satış: 3,79
€ EURO → Alış: 4,63 / Satış: 4,65

A101’e savcılıktan müjdeli haber

A101’e savcılıktan müjdeli haber

Fethullahçı Terör Örgütü üyelerine yönelik yapılan operasyonlarda A101’in sahibi olarak bilinen Turgut Aydın’ın gözaltına alındığı belirtilmiş ve söz konusu haber basın bültenlerine son dakika olarak düşmüştü. Sosyal medya’da yapılan yorumlar ile A101 hakkında kesin karar verilmemişken firma sahibi Turgut Aydın’ın FETÖ’ye finansal destek sağladığı ve A101’e yakında kayyum atamasının yapılacağı belirtilmişti. A101 sosyal medya hesapları ve resmi internet sitesi aracılığı ile şirket sahiplerinin sorgulanmak için emniyete götürüldüğünü ve kendilerinin FETÖ ile hiçbir alakalarının bulunmadığını belirtmişti.

Turgut Aydın başta olmak üzere çok sayıda iş adamı savcılık karşısına çıkarak ifade verdi. Savcılık aldığı karar ile A101’e sevindirici haber verdi.

Turgut Aydın serbest bırakıldı

Savcılıkta sorgulaması yapılan ve işlemleri yapılan Turgut Aydın’ın serbest bırakıldığı ve A101’in Fethullahçı Terör Örgütü üyelerine finansal destek sağlamadığı belirtildi. Söz konusu marketler zinciri A101’in adı lekelendiği için bir süre piyasada satışlarında ki düşüşü göreceği belirtilmekte ancak ilerleyen zamanda tekrar eski satış oranlarını yakalayacağı belirtilmektedir.

Turgut Aydın’ın serbest bırakılması ile sosyal medyada yer alan A101’e kayyum atanacak ifadeleri boşa çıkmış oldu. Ancak polis ekipleri araştırmalarını devam etmektedir. Yani serbest bırakılan şahısların tekrar tutuklanmaması için her hangi bir sebep yok. Bilindiği gibi isimtescil’in sahibi Abdullah Büyük önce ifadesinin alınması ile serbest bırakılmış daha sonra hakkında tekrar tutuklanma kararı çıkartılmış ve mahkeme tarafından cezaevine sevk edilmiştir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ