whatsapp toplu mesaj
İhtiyaç Kredisi

Aktif Bank İhtiyaç Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır ?

Aktif Bank müşterisi olan ve olmayan her vatandaş, resmi internet sitesi üzerinden kolayca kredi başvurusu yapabilir. Bankanın resmi sitesine girdiğiniz zaman menü kısmında İnternetten Anında Kredi alanını görebilirsiniz. Bu bölüme girdiğiniz zaman karşınıza Hemen Başvur butonu gelecektir. Buraya dokunduğunuz zaman öncelikle sizlere bankanın müşterisi olup olmadığınız sorulur. Sonraki aşamada ise ne kadarlık bir nakit ihtiyacınızın olduğu sizlere sorulacaktır. Bu bilgileri girdiğiniz zaman size en uygun kredi teklifleri karşınıza gelir. İlgili krediler için gereken başvuru formlarını doldurarak kredi başvurularını yapabilirsiniz. İnternet üzerinden yapacağınız başvuruların yanıtı sizlere cep telefonları aracılığıyla aktarılır. Gerekli onay geldiği zaman paranız hazırlanır ve internet üzerinden sizlere sunulur. Ancak geri ödeme konusunda ikna edici olamadıysanız, şubelere gitmeniz gerekebileceğini de belirtmek gerekiyor.

Kredi Başvurusu İçin İstenen Belgeler

İhtiyaç kredisi başvurularını şubelerden yapmak isteyen kişilerin bazı evrakları önceden temin etmesi gerekiyor. Bu sayede bankaya iki ayrı kez gitmeden, hızlı bir şekilde kredi başvurusu verebilirsiniz. Öncelikle şubeye kredi başvurusu yapmaya giden kişiler mutlaka yanında nüfus cüzdanını hazır bulundurmalıdır. Nüfus cüzdanı yok ise, ehliyet ya da pasaport da aynı işleve sahip olacaktır. Bunun sonrasında çalışma şeklinize göre bankaya gelir beyanı yapmanız gerekiyor. Şayet ücretli olarak çalışıyorsanız, son 3 aya ait gelir belgesini bankaya gösterebilirsiniz. Emekli olan kişiler ise emekli olduklarını belirten belgeleri bankaya gösterebilir. Emekli maaşının yattığı hesap cüzdanını bankaya göstermeniz de yeterli olacaktır. Bu belgeleri hazırladıktan sonra son olarak banka şubesinden bir başvuru formu almanız gerekecektir. Bu başvuru formunda hangi kredi türüne başvurmak istediğinizi ve ne kadar kredi çekmek istediğinizi belirtirsiniz. Başvuru formunda sizlerden istenen bilgileri doldurduktan sonra bu belgeyi de kredi evrak dosyasına ekleyebilirsiniz. Böylece kredi başvurusu başarılı bir şekilde tamamlanmış olacaktır.

İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları

Bilindiği üzere konut kredisi gibi ürünlerde uygulanan faizler, devlet kontrolü altında tutulur. Bu nedenle konut kredisi faizlerini genel olarak bütün bankalarda aynı seviyelerde görürsünüz. Ancak ihtiyaç kredilerinde bu tarz bir durum söz konusu olmadığı için, faiz oranları çeşitlilik arz edebilir. Tüm bankaların bireysel ihtiyaç kredilerinde uyguladığı faizleri göz önüne aldığımız zaman, Aktif Bank tarafından uygulanan faiz oranlarının uygun seviyelerde olduğunu söyleyebiliriz. %2,39’luk bir faiz uygulayan banka, maksimum 30 bin TL’ye kadar kredi kullandırıyor. Bireysel ihtiyaç kredileri kapsamında 30 binden daha yüksek bir kredi çekebilmek mümkün olmayacaktır. Öte yandan ihtiyaç kredilerinde uygulanan vade seçeneği de maksimum 48 ay şeklinde belirlenmiştir. Yine bu vade sayısının daha üzerine çıkmak söz konusu olmayacaktır.

İhtiyaç Kredisi Hesaplama

İhtiyaç kredisi başvurularını yapmadan önce kredinin hesaplamasını yaparak belirli bir bilanço tablosu çıkarmak gerekiyor. Kredinin toplam tutarını, vade sayısını ve faiz oranlarını kullanarak kredi hesaplamalarını yapabilirsiniz. Böylece aylık ödenecek tutarları ve toplam ödenmesi gereken tutarları ortaya çıkarabilirsiniz. Bahsettiğimiz bu işlemlerin mutlaka kredi başvurularından önce yapılması gerekiyor. Böylece daha sağlam adım atmış olursunuz. Aktif Bank resmi internet sitesi üzerinde objektif bir kredi hesaplama aracı bulunuyor. Bireysel ihtiyaç kredisi başvuru alanına girdiğiniz zaman bu hesaplama aracı önünüze gelecektir. Bu alana çekmek istediğiniz kredinin miktarını ve aylık vade sayısını girerek kredi hesaplaması yapabilirsiniz. Böylece aylık ödenecek tutar ile toplam tahsis ücreti ortaya çıkacaktır.

İhtiyaç kredisi hesaplama tablosunda çekilmek istenen kredi miktarı bölümüne en fazla 30 bin TL yazabilirsiniz. Aylık vade sayısı da maksimum 48 ay olacak şekilde hazırlanmıştır. Aktif Bank üzerinden 10 bin TL değerinde bir ihtiyaç kredisi kullanan müşterilerin aylık yapması gereken ödeme, 386 TL olacaktır. Bahsettiğimiz bu rakam, 48 ay üzerinden hesaplanan rakamdır. Kredi vadelerini daha düşük tutarsanız aylık ödeyeceğiniz tutar yükselir. Ancak bununla beraber toplam ödemeniz gereken tutar daha düşük olacaktır. Bu nedenle gelir durumu elverişli olan kişilerin vadeleri kısa tutması daha doğru olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Related Articles

Close