GÜNCEL EKONOMİ HABERLERİ
$ DOLAR → Alış: 3,66 / Satış: 3,67
€ EURO → Alış: 4,32 / Satış: 4,34

Altınları Pensilvanya’ya gönderiyorlarmış

Altınları Pensilvanya’ya gönderiyorlarmış

Fethullahçı Terör Örgütü üyelerine yönelik yapılan operasyonlar kapsamında tutuklamalar ve gözaltına almalar devam ediyor. Yapılan sorgulamalar da polis ekipleri akıllarına getirmedikleri ifadeler ile karşılaşıyor. Buna göre şu ana kadar verilen ifadeler ile Fethullah Gülen’in büyük bir zaman içerisinde devlete sızdığı ve kendisini sağlama almak için çok detaylı çalışmalar yaptığı ortaya çıktı. Yurt genelinde on binlerce kişinin Fethullahçı Terör Örgütü üyesi olduğunun tespit edilmesi ile birlikte şahısların devletin önemli noktalarını işgal ettiği ve devleti kökten ele geçirme amaçlarında bulundukları belirtildi.

FETÖ’cülerin kazandığı paranın bir bölümünü Pensilvanya’ya gönderdiği öğrenilmişti. Buna göre öğrenilen diğer bilgi ile altınlarında büyük bir bölümünün Pensilvanya’ya gönderildiği duyuruldu.

Düzenli sevkiyat

Yurt genelinde yapılan operasyonlar ile Fethullahçı Terör Örgütü üyelerinin bir bölümünün kuyumcu dükkanları olduğu ve bu kuyumcu dükkanların Türkiye genelinde bilinen önemli isimler olduğu iddia edildi. Buna göre has altınlarında bir bölümünün sevkiyat ile Pensilvanya’ya gönderildi.

Altınların bir bölümünün gizlenerek götürüldüğü ve hepsinin dikkat çekilmemesi için sevkiyatlar halinde Pensilvanya’ya götürüldüğü ortaya çıktı. Elde edilen kazancın bir bölümünün yurt içinde bulunan Fethullah Gülen’in kasalarına verildiği de tahmin edilen konular arasında yer almaktadır. Emniyet Müdürlüklerinde istihdam eden polis ekipleri Fethullahçı Terör Örgütü üyelerine yönelik operasyonlarına devam ediyor. İlerleyen günlerde yine kimsenin aklına gelmeyeceği detayların ortaya çıkması ve basında bu haberlerin duyurulması bekleniyor.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ