GÜNCEL EKONOMİ HABERLERİ
$ DOLAR → Alış: 3,78 / Satış: 3,79
€ EURO → Alış: 4,63 / Satış: 4,65

ATM cihazında kartı kalanlar ne yapmalı

ATM cihazında kartı kalanlar ne yapmalı

ATM’de kartım sıkıştı ne yapmalıyım?

Nakit paraların yerini kredi kartları ve bankamatiklerin aldığı her geçen gün para çekme, para gönderme, kredi kartı borcu ödeme gibi parayla ilgili tüm işlemlerin bankalar aracılığıyla yapılma oranı artmıştır. Günlük yaşamımızın bir parçası haline gelen ve bankalarla olan çalışmalarımızın her geçen gün arttığı bu işlemleri yaparken başımıza istenmedik olaylar gelebiliyor. Atm cihazlarında kartların sıkışması durumunda hemen paniklemeden yapılması gerekenleri sizlere anlatacağız. Hatalı işlemler sonucunda kartlarını Atm cihazlarında bırakanlar öncelikle çekip alabiliyorlarsa hemen çekip almalıdır. Bu süre içinde alınmayan kartları cihazlar yutmaktadır. Kartları atm de  bırakmadan hemen banka şubesine giderek kimliğinizi gösterip kartınızı tutanak ile geri alabilirsiniz.

Atm cihazları bankanın hemen yanındaysa bu işlemi kısa bir süre içinde yapabilirsiniz. Mesai saatleri dışında kalan zamanlar içinde kartınızı atm yuttuysa müşteri hizmetlerini aramanız gereklidir. Bu durumda kartın kapatılarak yenisi adresinize gönderilmesini talep etmelisiniz.

Son zamanlarda atm cihazlarına takılan düzeneklerin atma faresi dolandırıcılar tarafından takılma ihtimaline karşı bir şüphe duyuyor ve düzeneği farkettiyseniz atm cihazınızın yanından ayrılmamanızı tavsiye ederiz. Bu süre içinde müşteri hizmetlerini arayarak kartınızın kapatılmasını talep etmeli ve kapatıldıktan sonra kartınızla bir işlem yapılamayacağına emin olduktan sonra kartınızın yenisi adresinize gönderilmesini talep ederek atm’yi terkedebilirsiniz. En kısa süre içinde mağduriyetinizin giderilmesi için kartınız banka tarafından yenisini gönderecektir. Bu süre içinde tüm para çekme, gönderme, kredi kartı ödeme gibi  işlemlerinizi banka gişelerinden gerçekleştirebilirsiniz.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ