GÜNCEL EKONOMİ HABERLERİ
$ DOLAR → Alış: 3,78 / Satış: 3,79
€ EURO → Alış: 4,63 / Satış: 4,65

Bankacı olmamak için geçerli 5 sebep

Bankacı olmamak için geçerli 5 sebep

Bankacı olmaktan vazgeçiren 5 neden

Bankacı olmak herkesin hayali. Peki bankada çalışanlar böyle düşünüyor mu? Bankacılık düzenli bir saati olması maaşının iyi olması ve sigortalı olması hasebiyle birçok kişi tarafından tercih ediliyor. Hatta farklı bölüm okuyan birçok kişi düzenli çalışma sistemi ve maaşının iyi olduğu kanısıyla bu işi tercih ediyor. Bankaların belli zamanlarda düzenledikleri sınavlarına katılım gösterenlerin sayısından da anlaşılacağı üzere bu işi yapmak isteyenlerde azımsanmayacak kadar çok. Peki bankacılığın yanlış bilinen yanları neler bir göz atalım.

Bankacıların günlük olarak elinden geçen yüklü miktarlarda para olması aksine kendi hesaplarında 3 kuruş paralarının olması bile bu işin en çekilmez yanı olsa gerek. Aslında çoğu bankacı bu işi az paraya yapıyor. Bankada çalışanların kıyafetlerini sanki banka yönetmeliğinden çıkmış gibi aynı olması bu işte sürekli aynı kıyafet giyiliyor hissi uyandırabilir Çok fazla kıyafet seçeneğinin olması bankacılığın aslında insanları  tek düze yaşama  çekme algısının bir parçası olsa gerek. Tek iyi yanı istediğin zaman çay kahve servisinin olması diyebiliriz .40 yıllık şirket sahibi hissi uyandırma sa bu iş gerçekten çekilmez ne kadar havalı dimi. 🙂 Müşterilerden gelen olası şikayetlerin tek muhatabı olan kişilerdir. İçinden geçenleri müşteriler duysa bir daha bankanın yanından geçmez o ayrı mesele. Bankanın sahibi gibi hissetmenize neden olacak bu şikayetlerin çözümü sizde değil biliyoruz ama müşterilere istediği cevabı vermek zorundasınız çoğu cevabı ezberleyin çünkü aynı soruları iş hayatınızda sürekli karşınıza çıkma olasılığı çok yüksek.

Akşama kadar milyonları say, eve giderken BİM’ den ucuz yoğurt al. Bu espiriyi duymuş muydunuz ?

Özellikle de yakın çevrenizden biri sizden kredi başvurusunda bulunduğundan  kredi ödeme gücü ve kredi notu düşüklüğü nedeniyle çıkmıyorsa cevabınız hayır olacaksa kesinlikle suçu Sisteme atın. Sistem en büyük kurtarıcınız hatta sistemi onlara bile şikayet edebilirsiniz. Yemek parasının ayın yarısında bitmesi geri kalan zamanda cepten yenmesi, akşam kasa sayıp tam çıkacak mı stresi genel müdürlük şubeci ayrımları, herkesin sizi akşam saat 5 de mesai bitiyor sanması ama sizin saat 10 lara kadar uğraştığınızı bilmemeleri, sürekli oturup kilo almak da üstüne cabası. Daha üstüne müdürlerin hedefleri tutturmanız daki baskıları saymadık. Bankacılık deyip geçmeden stresi ve riski çok, takdiri az olan ve özel hayatınızdan ciddi fedakarlık gerektirecek bu mesleği seçmek tamamen size kalmış. Biz sadece bazı kötü yanlarını olan mesleğin siz aydınlatmak için derledik. Takdir sizin.

 ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ