Bankalara SMS ile Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır ?

Bankalara SMS ile Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır ?
14 Temmuz 2018 tarihinde eklendi, 21 kez okundu.

Kredi ihtiyacınız mevcut ise ve bankaların detayları içerisinde kaybolmak istemiyorsanız sms ile kredi başvurusu yapabilirsiniz. Artık bankalara giderek saatlerce vaktinizi harcamadan nasıl kredi başvurusu yapacağınızı ise bu yazımızı inceleyerek öğrenebilirsiniz.

Garanti Bankası

Hem kredi kartı hem de avantajlı kredi paketleri ile tanıdığımız Garanti Bankası’nın hazırlamış olduğu kredi paketlerine bakıldığı zaman, ticari ve KOBİ kredilerinin yanı sıra, daha çok tercih edilen bireysel ihtiyaç kredisi, taşıt kredisi, konut kredisi ve eğitim kredisini görmekteyiz. Yüksek bütçeli olmayan bireysel krediler için de, banka sms yolu ile yapılan başvuruları kabul etmektedir.

Garanti Bankası kredilerine sms yöntemi ile başvurmak için gönderilmesi gereken SMS şu şekildedir. Kredi türü, TC kimlik numarası, talep ettiğiniz kredinin rakam ile yazılışı, borcunuzu geri ödemek için tercih ettiğiniz vade süresi, aylık net gelir durumunu aralarında birer tane boşluk bırakıp yazın. Ardından da bu kısa mesajı 3390’e gönderin.

Başvuru Ne Zaman Sonuçlanır ?

 • Başvurunuzun sonucu 5 dakika içerisinde cep telefonuna sms ile gelecektir.
 • Eğer başvurunuzun sonucu ile ilgili herhangi bir bildirim gelmedi ise Garanti Bankası müşteri destek hattı olan 444 0 335 üzerinden arayarak bilgi alabilirsiniz.
 • Sms ile başvuru sonucunu öğrenmek isterseniz Durum yazıp bir boşluk bıraktıktan sonra TC kimlik numaranızı yazarak 3390’a kısa mesaj gönderebilirsiniz.

Denizbank

Denizbank müşterileri için banka şubesine gelmeden alınabilecek 10 bin liralık kredi başta olmak üzere, ilk kez Denizbank hizmetlerinden faydalanacak ya da diğer kredi paketlerini ilk kez kullanacak kişiler için de cepten kredi başvurusu imkanı bulunmaktadır. Bunun için kişiler KREDİM yazıp bir boşluk bıraktıktan sonra TC Kimlik Numaralarını yazıp, yazdıkları bu kısa mesajı 3280’e göndermelidirler.

Başvuru Ne Zaman Sonuçlanır ?

 • Bu kısa mesaja en fazla beş dakika içerisinde geri dönüş yapılacak ve başvuru sonucunuz hakkında da sizlere bilgilendirme yapılacaktır.
 • Kredi başvuru sonucunuz olumlu ise kullanabileceğiniz kredinin limiti ve vadesi sms mesajı ile cep telefonunuza gönderilecektir. Bu aşamadan sonra sadece nüfus cüzdanınızın aslı ve fotokopisi ile birlikte size en yakın DenizBank şubesine gitmeniz yeterli olacaktır.
 • 00 90 850 222 0800 numaralı telefondan müşteri destek hattına ulaşarak da başvuru sonucunuz hakkında bilgi alabilirsiniz.

QNB Finansbank

QNB Finansbank adı ile hizmetlerine devam eden banka, cepten kredi başvurusu yapmak isteyen kişilerin en çok tercih ettiği bankalardan birisidir. Hem QNB Finansbank müşterileri, hem farklı bankalardan hizmet alıp ilk kez QNB Finansbank’a başvuru yapacak ya da bankanın şubesiz bankacılık hizmeti olan En Para’dan faydalanan kişiler, sms yöntemi ile başvurularını yapabilecektir. Bunun için TC kimlik numarasının yazılıp 5030’a gönderilmesi yeterli olacaktır.

Başvuru Ne Zaman Sonuçlanır ?

 • Kredi başvurunuz aynı gün içerisinde sonuçlanmaktadır ve sms olarak bildirim sağlanmaktadır.
 • 0850 222 0 900 numaralı telefondan müşteri destek hattına ulaşarak da başvuru sonucunuz hakkında bilgi alabilirsiniz.

Yapı Kredi Bankası

Yapı Kredi Bankası’nın bireysel ihtiyaç kredisi, sıfır ve ikinci el taşıt kredisi ya da eğitim kredisi paketlerine başvuru yapacak olan kişiler, sms ile başvuru tamamlayabilirler. Bunun için başvuru yapılacak kredinin türü, TC kimlik numarası ve aylık gelir durumu yazıldıktan sonra 4411’e gönderilmesi yeterli olacaktır. Eğer kredi başvurusu için konut, kobi ya da ticari kredi paketlerini kullanmak istiyorsanız bunun için banka şubelerine gidilmesi gerekmektedir.

Başvuru Ne Zaman Sonuçlanır ?

 • Kredi başvuru sonucunuz 24 saat içerisinde sms ile yanıt ulaşacaktır.
 • 444 0 444 / 0850 222 0 444’ü arayarak müşteri destek hattına ulaşabilir ve başvuru sonucunuz hakkında bilgi alabilirsiniz.

Akbank

Akbank müşterileri ve Akbank hizmetlerinden faydalanmak isteyen kişiler için, kısa mesaj yolu ile başvuru yapılması mümkündür. Bunun için Kredi yazıp bir boşluk bırakıp kişilerin TC kimlik numaralarının yazılması istenmektedir. Kurallara uygun bir şekilde hazırlanan kısa mesaj; 4425’e gönderildikten sonra başvuru işlemi tamamlanacaktır.

Başvuru Ne Zaman Sonuçlanır ?

 • Kredi başvuru sonucunuz 24 saat içerisinde sms ile yanıt ulaşacaktır.
 • 444 25 25 / 0850 222 25 25’i arayarak müşteri destek hattına ulaşarak başvuru sonucunuz ile ilgili isterseniz bilgi alabilirsiniz.
 • Sms ile kredi başvurusu yalnızca İhtiyaç Kredisi için geçerlidir.
 • Maksimum kredi tutarı sms ile başvurular için 20.000 TL’dir.
 • Maksimum vade ise 36 aydır.

Vakıfbank

Vakıfbank’ın sunduğu bireysel ihtiyaç ve taşıt kredisi paketlerine, sms yöntemi ile başvuru yapabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken büyük harfler kullanarak TIK yazıp ardından TC kimlik numaranızı, her ay aldığınız net geliri yazmalısınız. Bu kısa mesajı da 5724’e gönderdikten sonra, banka size geri dönüş sağlayacaktır.

Başvuru Ne Zaman Sonuçlanır ?

 • Kredi başvuru sonucunuz 24 saat içerisinde sms ile yanıt ulaşacaktır.
 • 0850 222 0 724’ü arayarak müşteri destek hattından başvuru sonucunu öğrenebilirsiniz.
 • Minimum vade 3 ay, maksimum vade 48 aydır.

Halk Bankası

Halk Bankası için büyük harfler kullanılarak TC kimlik no, kredi türü, talep edilen kredinin rakam ile miktarı ve aylık net maaş yazılıp 3452’e gönderilmelidir.

Başvuru Ne Zaman Sonuçlanır ?

 • Kredi başvuru sonucunuz 24 saat içerisinde sms ile yanıt ulaşacaktır.
 • 0850 222 0 400 veya 444 0 400’ı arayarak müşteri destek hattına ulaşarak başvuru sonucunuz ile ilgili bilgi alabilirsiniz.

Şekerbank

İhtiyaç kredisi, konut kredisi ve taşıt kredisi başvurularını kısa mesaj ile Şekerbank’ ta yapmak isteyenler kredi türünü yazarak(KREDİ, KONUT, TAŞIT) Tc kimlik numarası ve aylık geliri yazarak 1953′ e kısa mesaj ile başvuruda bulunabilirler. Tüm operatörlerden sms ile kredi başvuru yapanların kredileri onaylandığına dair en kısa süre içinde cep telefonlarında gelen mesaj ile banka şubelerine Nüfus cüzdanı ile başvurarak çıkan krediyi almak için müracaat edebilirler.

Başvuru Ne Zaman Sonuçlanır ?

 • Kredi başvuru sonucunuz 24 saat içerisinde sms ile yanıt ulaşacaktır.
 • 0850 222 78 78’i arayarak müşteri destek hattına ulaşarak başvuru sonucunuz ile ilgili bilgi alabilirsiniz.
 • Faiz oranı : 3,24 ay : % 2,13, 25-36 ay : %2,18, 37-48 ay:2,18
 • Vade: 3-48 Ay
 • Maksimum Kredi Tutarı: 50.000 TL
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git