GÜNCEL EKONOMİ HABERLERİ
$ DOLAR → Alış: 3,66 / Satış: 3,67
€ EURO → Alış: 4,32 / Satış: 4,34

Bayram tatili turizmi olumlu etkiledi

Bayram tatili turizmi olumlu etkiledi

Rusya ve Avrupa ülkelerinde gelen turist sayılarının ciddi oranda azalması ile Türkiye bu sene turist eksikliği yaşadı. Bu durum turizme büyük ölçüde yansımış olsa da oteller geçtiğimiz seneye göre beklendiği kadar boş bir sezon geçirmedi. Bunun en büyük sebebinin ise yerli tatilcilerin ve diğer ülkelerden gelen turist sayısında artış olduğu olarak belirtildi.

Bayram tatillerinde otellerin büyük çoğunluğu %100’e kadar doluluk oranına ulaşmaktadır. Ramazan Bayramı aracılığı ile pek çok otel doluluk oranını yaşamıştı. Kurban Bayramı tatilinin 9 gün olacağı açıklamasının Kültür ve Turizm Bakanlığından gelmesi ile turizmcilerin yüzü güldü. Bayram tatilinin 9 gün olduğunu öğrenenler şimdiden oteller de rezervasyon yapmaya başladı.

Doluluk oranı %100’e yakın

Şu anda tatilciler Akdeniz ve Ege Bölgesi başta olmak üzere Türkiye’nin dört bir yanından otelleri rezervasyonlar ile doldurmuş durumda. Bu durum turizmciler için oldukça güzel bir haber. Bazı kaynaklardan yapılan yorumlar ile Kurban Bayramı tatili yapmak isteyen kişilerin mutlaka oteller için rezervasyon yapması gerektiği duyuruldu. Rezervasyon yapmayan tatilcilerin plajlarda yatması gerekebileceği açıklandı.

Turizmcilerin en çok rezervasyon yaptığı tatil yeri ise Marmaris olarak açıklandı. Marmaris’te yaşanan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a darbe günü saldırı girişimi tüm haber bültenlerinde açıklanmıştı. Basında sürekli Marmaris isminin geçmesi ile bu bölgenin istenmeden reklamının yapılmış olunabileceği tahmin ediliyor. Akdeniz ve Ege sahilleri Kurban Bayramı tatili boyunca dolu olacak.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ