GÜNCEL EKONOMİ HABERLERİ
$ DOLAR → Alış: 3,75 / Satış: 3,77
€ EURO → Alış: 4,66 / Satış: 4,67

Bayram tatili turizmin yüzünü güldürdü

Bayram tatili turizmin yüzünü güldürdü

Bu sene yabancı turistin az gelmesi ile turizm sektörünün büyük yara alacağı beklenmekteydi. Fakat diğer ülkeden gelen turistlerin artması, yerli tatilcilerin sahilleri akın etmesi ile beklendiği kadar ekonomide çöküş olmadı. Ramazan Bayram tatilinde bütün otellerin neredeyse full dolu olduğu belirtilmişti. Kurban Bayram tatilinde de aynı durumun yaşanması bekleniyor. Şu anda yapılan rezervasyonlar incelendiğinde bayram için tatile gidenlerin genel olarak Ege kıyılarını tercih ettiği görülmektedir. Şu anda otellerin %70’e varan doluluk oranları belirtilmekte olup bayram tatiline kısa zaman kala otellerin neredeyse %100’e kadar dolmuş olacağı beklenmektedir. Otel sahipleri bayramların gelmesi ile ciddi oranda kazanç elde ediyor bu bayramda da otellerin kasası dolacak gibi görünüyor.

Fiyatlar tavan yaptı

Otellerde ki doluluk oranlarının ciddi oranda artması ile fiyatlarda da yükselme meydana geldi. Normalde yerli ve yabancı tatilciler sahilleri Temmuz ayında akın ettiği için otel fiyatları bu süre zarfında yükselmektedir. Bayramlarda da otellerde doluluk oranı arttığı için fiyatlarda yine otomatik olarak yükselme meydana geliyor.

Bayram tatilinin gelmesi ile birlikte fiyatlarda ciddi oranda artış oldu. Buna göre pek çok otel neredeyse %100’e varan zam yaptı. Pek çok otel 75 lira ila 100 lira arasında fiyat çıkartırken doluluk oranlarının artması ile fiyatları 150 lira ila 200 lira arasında çekti. Bayram tatilinin 9 gün olması ile tüm kamu çalışanları bu süreyi iyi değerlendirmek için tatil yapmak istiyor.Bir önceki yazımız olan 2016 Eylül finans piyasalarında son durum başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Türkiye Pakistan için askeri gemi üretti
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ