GÜNCEL EKONOMİ HABERLERİ
$ DOLAR → Alış: 3,78 / Satış: 3,79
€ EURO → Alış: 4,63 / Satış: 4,65

Binali Yıldırım yatırım açıklaması yaptı

Binali Yıldırım yatırım açıklaması yaptı

Türkiye gelişmesi ile birlikte pek çok alanda kendi üretimini kendi yapmaya başladı. Hal böyle olunca dışa bağımlılık oranlarının her sene azaldığı görülmektedir. Bu konu hakkında ekonomi uzmanlarının açıklama yaptığı gibi ihracat verileri hakkında da pek çok alanda yorumlar yapılmaktadır. Bugün Başbakan Binali Yıldırım önemli açıklamalar yaptı. Türkiye’nin eski Türkiye olmadığını, her alanda geliştiğini ve artık kabuklarını değiştirdiklerini belirten Başbakan Binali Yıldırım köprü hakkında da konuşma yaptı.

Binali Yıldırım İstanbul’a yapılacak olan köprünün Türk yapımı olduğunu belirterek sektörlerde büyük gelişim gösterdiklerini belirtti. İstanbul’da bulunan birinci köprüyü İngilizlerin  ikici köprüyü ise Japonların yaptığını belirten Başbakan üçüncü köprünün yapımının tamamen Türk yapımı olduğunu vurguladı.

Taşeronlar değişti

Bundan önce ki yıllarda Türkiye’nin pek çok sektörde lider alamadığı için dışa bağımlı olduğunu belirten Başbakan Binali Yıldırım birinci ve ikinci köprüyü yabancıların yaptığı zamanlarda Türkiye’nin taşeronluk yaptığını açıkladı. Ancak üçüncü köprü ile her şeyin değiştiğini ve taşeronların da el değiştiğini vurguladı.

Buna göre üçüncü köprü için taşeronun Koreliler olduğunu ve Osmangazi içinde Japonların taşeron olduğu vurgulandı. Türkiye’nin bu gibi alanlarda üretimi giderek büyüyor. Bu alanlarda büyümenin gerçekleşmesi ile dışa bağımlılık oranı düşmeye başladı. Yabancı yatırımcıların da Türkiye’de artması ile pek çok alanda Türkiye’nin daha büyüyeceği düşünüldüğü gibi ihracat oranlarının da her sene artacağı tahmin edilmektedir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ