BANKACILIK

Borç Kapatma Kredisi Veren BankalarBankalara olan borçlarınızı kapatın. Tek bankada birleştirin, Yapılandırın veya refinansman imkanlarından faydalanın. Borcunuzu günden güne çoğalmadan, icra memurları kapınızı çalmadan ödeyin. Eğer avukatlık veya icralık durumuna düşmediyseniz, kredi notunuz halen yüksek ise, yeniden kredi kullanabilecek seviyede iseniz, hemen borç kapatma kredisi veren bankalar aracılığı ile borçlarınızı bitirin.

Borç Kapatma Kredisi Kimlere Verilir?

Borç kapatma kredisi, dağınık banka borçları olan banka müşterilerinin; tek bir bankaya ödeme yaparak, daha az faiz ödemelerine olanak sağlayan bir bankacılık ürünü olarak tanımlanabiliyor. Borç kapatma kredisinden faydalanmak isteyen banka müşterilerinin, bankacılık ürünlerini kullanmış olmaları gerekiyor. Kredi kartı, kredili mevduat hesabı ya da kredi borcu olmayan müşteriler, borç kapatma kredisinden yararlanamıyor. Genel şartları taşıyan banka müşterileri; kredi puanları ve düzenli gelirleri el verdiği ölçüde, borç transfer kredisine başvurabiliyor.

Bankacılık ürünleri kullanımından doğan borçları için; borç transfer kredisine başvuran banka müşterilerinin, mevcut borçlarını kredi başvuru formunda yaklaşık rakamlarla belirtmeleri gerekiyor. Bu noktada; müşterilerin borç tutarları hakkında bilgi almaları, borçlarının tamamını kapatmaları konusunda kendilerine fayda sağlayabiliyor. Kredi kullanmak için yeterli kredi puanına sahip müşteriler, yasal takip sürecine girmemiş olmaları şartıyla borç transfer kredisinden yararlanabiliyor. Kredisi onaylanan müşterilerinin borçları; EFT yoluyla, borçlarının bulunduğu bankacılık ürünleri aktarılıyor. Bu şekilde hem anında hesaplarına geçen parayı kullanabiliyor hem de bekleme süresi kısalıyor.

Banka müşterileri, borç transfer kredisine başvuru aşamasında; düzenli gelirlerine göre, ek kredi talep edebiliyor. Mevcut borçlar, borçların bulunduğu bankalara aktarıldıktan sonra; geriye kalan tutar, müşteriye ödenebiliyor. Bu gibi durumlarda; krediye başvuran müşterinin, ihtiyaçları konusunda bireysel müşteri temsilcilerine ihtiyaç kredisi taleplerini iletmeleri gerekiyor. Müşteriye kullandırılan ek kredi tutarı, borç transfer kredisi içinde değerlendiriliyor.

Borç Kapatma Kredisi
Borç Kapatma Kredisi

Borç Kapatma Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bunun için öncelik olarak daha önce çalıştığınız ve borçlarına neden olan bankaları tercih ediniz. Denizbank’a borcunuz varken, Akbank’tan yapılandırma kredisi çekmeniz sizin için zor olacaktır. Eğer borcunuzun olduğu banka, sizin tüm borçlarınızı tek bir kredi altında toplamanıza olanak tanımazsa, bu kez diğer bankaları tercih edebilirsiniz.

Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar Hangileridir?

Türkiye genelinde, Şekerbank, Vakıfbank, Türkiye Ekonomi Bankası, Garanti Bankası, Denizbank Yapı ve Kredi Bankası, INGBank, Qnb Finansbank, Akbank ve Ziraat Bankası tarafından borç kapatma kredisi verilmektedir.  Bu bankalar kişisel müracatlar sonucunda borçlu vatandaşın talep ettiği kapatma kredisi miktarını araştırıp, karşı banka ile görüşüp yapılandırılmış krediyi direk borçlunun IBAN numarasına ödemektedirler. Bu sebeple bankalara başvuruda kredi siciliniz, ne kadar borcunuzun olduğu önemlidir.

Yapılandırma Kredisi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

  • Borcunuz başka bankadan ise, o borçları gösterir hesap cetvelleri veya ATM cihazından alınacak hesap durumu belgesi
  • Nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi
  • Son 3 aya ait elektrik, telefon, doğalgaz faturalarından herhangi biri,
  • Memur iseniz, halen görevde olduğunuzu gösterir iş yerinizden alacağınız evrak. (açığa alınmadığınızın ispatı için gereklidir)
  • Serbest veya özel sektör çalışanı iseniz gelir belgesi veya son aya ait maaş bordrosu
  • Esnaf iseniz, işyerinize ait ticari evraklarınız
  • Eğer borç yüksek ise ipotek talep edilebilir. Bu sebeple ipotek edeceğiniz taşınır veya taşınmaza ait belgeler,
  • Yine borcun miktarına göre kefil talep edilebilir. Bu sebeple kefile ait nüfus kayıt örneği varsa maaş bordrosu borç kapatma kredisi çekmek isteyenlerden talep edilen evraklar arasında yer almaktadır.

Borç Kapatma Kredisi Hesaplama;

KREDİ MİKTARI VADE  AYLIK TAKSİT TOPLAM GERİ ÖDEME
50 BİN LİRA 48 AY 1,552.81  74,534.88 ₺
100 BİN LİRA 48 AY 3,105.61 149,069.28 ₺
10 BİN LİRA 48 AY  310.56  14,906.88 ₺
20 BİN LİRA 48 AY 621.12 29,813.76
30 BİN LİRA 48 AY 931.68 44,720.64 ₺

 Dosya Masrafı; Kredinin tutarına göre 250 TL. veya 500 TL. dir.

QNB Finansbank Şubelerine gitmeden SMS ile borç kapatma kredi başvurusu yapmak ister miydiniz? Bunun için 5030‘a T.C. Kimlik No yazın ve gönderin. Ön başvurunuz gerçekleşsin ve cevap cebinize gelsin.  Finansbank’ın borç transfer kredisinin faiz oranı aylık %1,21 olup, 4 yıl vade yapılabilmektedir.

Vakıflar Bankası hem kredi kartlarını hemde daha önce çektiğiniz ihtiyaç kredilerini yapılandırıyor. Bunun için Vakıfbank şubelerine uğrayarak kredi borç transfer servisi ile görüşmeniz gerekiyor. Kredi kartı yapılandırmalarını 18 aya kadar vadelendirebilen banka ilk 3 ay ödeme talep etmiyor. 20 bin lira transfer kredisi için aylık %1,41 faiz alan banka, dosya masrafı veya kredi açılış ücreti talep etmiyor.

Odeabank isimli özel banka ise tüketicinin büyük ve küçük ne kadar borcu var ise, kredi vermeyi taahhüt ediyor. Bu kapsamda yapılandırma kredisi ile borçlarınızı kapatabilirsiniz. Bankanın şuan için faiz oranı ise %1,55 olup, toplamda 105 TL. kredi kullandırma ve dosya masrafı talep ediyor.

SİCİL AFFI VE KREDİ KARTI YASASI İLE TÜM BANKALAR BORÇ YAPILANDIRIYOR!

Bilindiği üzere Devlet tarafından hem kredi kartı borçlarının ödenebilmesi hemde kredi borçlarının kapatılması için yapılandırma ve sicil affı yasası çıkarıldı. Bu yasa ile bankalara kredi kartı borcu olan vatandaşlar, banka şubesine başvuruda bulunarak 72 aya kadar kredi kartı borçlarını yapılandırabiliyor.

Kredi Kartı Borç Kapatma Yasası 27 Eylül 2016 tarih ve 29840 sayılı Resmi Gazete’de;

Geçici Madde 2: Bu maddenin yayımı tarihi itibarıyla kredi kartlarının mevcut borç bakiyeleri kart hamilleri tarafından talep edilmesi durumunda en fazla yetmiş iki ay ile sınırlı olmak üzere taksitlendirilebilir. Her aya düşen taksit tutarı ilgili ayın asgari ödeme tutarına eklenir.”

Yukarıda ki Kredi Kartı Borcu 72 Ay Yapılandırma Yasasına Bu Sayfadan Ulaşabilirsiniz! Yenikrediler.com olarak bu düzenlemenin sonunda TAKSİTLENDİRİLEBİLİR  yazması, bankanın takdirinde olduğunu göstermektedir.

Kredi Sicili Affı 2017 Yılı Yasası; 27 OCAK 2017 tarihli 29961 sayılı Resmi Gazete!

5411 sayılı Bankacılık Kanununun ek 1 inci maddesi hükmü uyarınca kurulan Türkiye Bankalar Birliği Risk Merkezi nezdinde tutulan kayıtları, söz konusu borçların ödenmesi geciken kısmının bu maddenin yürürlüğe girdiği tarihten itibaren altı ay içinde tamamının ödenmesi veya yeniden yapılandırılması halinde, bu kişilerle yapılan finansal işlemlerde kredi kuruluşları ve finansal kuruluşlar tarafından dikkate alınmayabilir.

Yine bu yasanın maddeleri içerisinde bulunan ALINMAYABİLİR kelimesi bu yasanın bankalara mecburiyet getirmediğini, Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar eğer uygun görürlerse yasa kapsamında borçları yapılandıracaklarını ifade etmektedir. Bu durumda, bankaların bir çoğu mevzuatı önemsememektedir.

QNB-Finansbank Borç Kapatma Kredisi

36 aya varan taksit seçenekleri ile Finansbank borç transferi kredisi veriyor. Bu kredi ile bütün borçlarınızı tek bir bankada toplayıp, esnek ödeme seçenekleri ile bankalara olan borçlarınızı ödeyebilirsiniz. Finansbank borç transfer kredisi başvurunda bulunmadan önce gerekli şartları sağlamanız gerekir. Sonrasında ise herhangi bir Finansbank şubesine giderek müşteri temsilcisi ile borç transferi hakkında detaylı bir şekilde görüşebilir ve ödemelerinizi ne şekilde yapacağınız hakkında bilgiler alabilirsiniz. Başvuru işlemlerinizi sms ile yapmak için alt başlıkları okuyabilirsiniz.

Borç transferi ile bütün borçlarınızı kapatan kredi olarak adlandırılan borç transfer kredisi ile bütün borçlarınızı bir yerde toplayarak ödemelerinizi de bu noktadan yani Finansbank aracılığı ile yapabilirsiniz. Başka bankalarda bulunan kredileri Finansbank’a taşıyarak Finansbank’ ın size sunduğu faiz oranı ile kredi, kredi kartı ve buna benzer borçlarınızı bir çatı altında toplayıp, ödeyebilirsiniz. Finansbank borç kredisi transfer işlemi için ihtiyaç kredisi, taşıt kredisi ve kredi kartı benzeri borçlar için kredi vermektedir.

Borç transfer kredisi adı altında konut kredisi, ek hesap ve Finansbank üstünde borcu olan kişilerin borçlarını transfer edilememektedir. Farklı bankalarda bulunan bütün kredi kartı borçlarını transfer edilebilmektedir. Diğer bankalara yapılabilecek olan tüm EFT işlemleri ücretsiz olarak yapılacaktır.

Diğer bankalara yapılan EFT işlemleri işlem yapılan günden bir gün sonrasında hesaba ulaşır.

 24 Comments

  1. 25 tlye ihtiyaç im var borçlarimi tek bir arada toplamak istiyorum cevap verirseniz sevinirim

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Related Articles

Close