GÜNCEL EKONOMİ HABERLERİ
$ DOLAR → Alış: 3,75 / Satış: 3,77
€ EURO → Alış: 4,66 / Satış: 4,67

Borcu olan vatandaşa müjdeli haber

Borcu olan vatandaşa müjdeli haber

Türkiye ekonomisini güçlendiğine dair basında her gün haberler yapılmaya devam ediyor da olsa vatandaşın borcunun arttığı gözlemlenmektedir. Buna göre düşük maaş alan kişiler de, yüksek maaş alan kişilerde de geçim sıkıntısı bulunmakta ve borçlarının büyük bir kısmını ödeyememektedir. Vatandaşların her ne kadar özel şirketlere ya da bankalara borcu bulunduğu gibi aynı zamanda vergi, trafik, elektrik, su vb. gibi fatura ödemelerinden dolayı devlete de bir miktar borcu bulunmaktadır.

Borcunu ödemeyenlerin faturalarına faizler uygulanmakta ve borç giderek daha da artmaktadır. O kadar ki faturasını ödemek isteyenler, daha önce uzun süredir ödemedikleri için uygulanan faiz oranı nedeni ile yine faturalarını ödeyememektedir. Yeni yapılacak düzenleme ile bu duruma son verilecek.

Faizler kaldırılacak

Buna göre yeni yapılacak düzenleme ile fatura borcunu ödemek isteyenler hemen faizsiz ödemelerini yapabilecek. Üstelik geçmişe dair uygulanan tüm faizler kaldırılabilecek. Tabi sadece borç ödemesi yapılmayacak faizlerin yerine faturaya enflasyon güncellemesi eklenecek. Ancak faizli fatura borcu ile enflasyon güncellemesi yapılan fatura arasında ciddi bir indirimin olduğu söylenmektedir.

Fatura borçlarının tekrar yapılanması ile vatandaşlara müjdeli haber verildi. Üstelik sadece faiz oranları silinmeyecek. İsteyenler nakit olarak tüm borcunu hemen kapatabileceği gibi isteyenler borçlarını taksitlendirecek ve düzenli şekilde taksitler ile borçlarını kısa ya da uzun sürede ödeyebilecek. Bu şekilde fatura borcu olanların rahatlıkla ödeme yapması hedeflenmektedir.Bir önceki yazımız olan 2016 Eylül finans piyasalarında son durum başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Rusya'ya şeftali ihracatı başladı
ZİYARETÇİ YORUMLARI
  1. uğur dedi ki:

    İyi günler.Bu dediğiniz konu faizler kaldırılacak diyor ne zaman yürürlüğe geçer acaba

YORUM YAZ