GÜNCEL EKONOMİ HABERLERİ
$ DOLAR → Alış: 3,66 / Satış: 3,67
€ EURO → Alış: 4,32 / Satış: 4,34

BTCTürk’ten TL hesap açıklaması

BTCTürk’ten TL hesap açıklaması

Online ödeme firmalarının birer birer Türkiye’den çekilmelerinin sağlanması ile Bitcoin alım satım yapan firmalarında Türkiye şubelerinin kalmayacağı düşünülmektedir. Buna göre Türkiye başta olmak üzere pek çok ülkede yatırım amaçlı olarak kullanılan bitcoin piyasasını kullanıcıların takip etmesi üzerine internet siteleri kurulmuştur. Gerekli prosedürleri yerine getiren ve anlaşmalar yapan firmalar ise kendi internet siteleri üzerinden kullanıcıların bitcoin alım satım işlemlerini yaptırmaktadır.

Türkiye’nin en bilindik bitcoin yatırım sitelerinden birisi olan BTCTürk’ten geçtiğimiz gün üzücü haber geldi. Buna göre firma TL yatırım ve çekim işlemleri için sadece tek banka ile anlaşmalarının kaldığını ve o bankanında hesaba el koyması ile bundan sonraki sereçte kullanıcılardan TL yatırım alamayacağı duyuruldu.

TL çekim talebi verebilirsiniz

BTCTürk tekrar girişimlerde bulunarak TL yatırım işlemleri için bankalar ile görüşmelerine devam edecek. Ancak şuan için tüm bankalar BTCTürk’e sırt çevirmiş ve anlaşma yapmak istemiyor durumda. TL hesapları ile anlaşması kalmadığı için BTCTürk firması TL kuru kullanan müşterilerin hesaplarında para bırakmalarını istemiyor ve herkesin ödeme talebi yapması gerektiğini ifade ediyor. Buna göre ödeme talebi yapanların ücreti 22 Ağustos 2016 tarihinden itibaren gönderilecek. Bankalar ile yapılan anlaşmaların olumlu sonuçlanması ile BTCTürk’ün kısa süre içerisinde tekrar TL yatırım ve çekim faaliyetlerine girmesi gerekmektedir. Fakat bitcoin alım satım işlemleri yaptıran sitelerinde önünün kesilmesi istenebilir ve bu firmalarda Türkiye’den uzaklaşabilir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ