whatsapp toplu mesaj
İhtiyaç Kredisi

Cepten Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır ?

Bankaların kredileri, hangi gelir durumunda olunursa olunsun, kişilerin dönem dönem kullandığı hizmetlerin başında gelmektedir. Çünkü, günümüz şartlarında yeni bir ev, araba ya da evlerde kullanılan teknolojik ürünlerin doğrudan satın alınması son derece zordur. Bundan dolayı, kişiler mevcut birikimleri olsa bile, bankalardan bu hizmeti alarak, hem kısa sürede ihtiyaçlarını karşılamayı hem de ödeme işlemlerinde taksitli ödemelerin kolaylığını yaşamayı hedeflemektedir. Kişilerin bu denli talepleri olduğundan dolayı da, bankalar kredi başvurusu işlemlerinde birçok farklı kanalı yürürlüğe koymuştur. Bu sayede kişiler hem banka şubeleri üzerinden hem de cepten kredi başvurusu yapabilmektedirler.

Eğer başvuru işlemleri sırasında hangi koşulların size sunulacağını ve ne kadar bir üst sınır ile başvuru yapabileceğinizi merak ediyorsanız, bankaların müşteri hizmetlerine bağlanabilir, ardından da detaylı bilgi alabilirsiniz. Eğer kredi notunuz yüksek ve kredi sicilinizde temiz ise, bankalar bireysel ihtiyaç kredisi paketlerinde yapacağınız başvurularda sizlerin banka şubesine gelmenize gerek kalmadan, hesabınıza onaylanan kredinizi geçirebilecektir.

Garanti Bankası

Hem kredi kartı hem de avantajlı kredi paketleri ile tanıdığımız Garanti Bankası’nın hazırlamış olduğu kredi paketlerine bakıldığı zaman, ticari ve KOBİ kredilerinin yanı sıra, daha çok tercih edilen bireysel ihtiyaç kredisi, taşıt kredisi, konut kredisi ve eğitim kredisini görmekteyiz. Yüksek bütçeli olmayan bireysel krediler için de, banka sms yolu ile yapılan başvuruları kabul etmektedir.

Garanti Bankası kredilerine sms yöntemi ile başvurmak için gönderilmesi gereken SMS şu şekildedir. Kredi türü, TC kimlik numarası, talep ettiğiniz kredinin rakam ile yazılışı, borcunuzu geri ödemek için tercih ettiğiniz vade süresi, aylık net gelir durumunu aralarında birer tane boşluk bırakıp yazın. Ardından da bu kısa mesajı 4411’e gönderin.

Denizbank

Denizbank müşterileri için banka şubesine gelmeden alınabilecek 10 bin liralık kredi başta olmak üzere, ilk kez Denizbank hizmetlerinden faydalanacak ya da diğer kredi paketlerini ilk kez kullanacak kişiler için de cepten kredi başvurusu imkanı bulunmaktadır. Bunun için kişiler KREDİM yazıp bir boşluk bıraktıktan sonra TC Kimlik Numaralarını yazıp, yazdıkları bu kısa mesahı 3280’e göndermelidirler.

Bu kısa mesaja en fazla beş dakika içerisinde geri dönüş yapılacak ve başvuru sonucunuz hakkında da sizlere bilgilendirme yapılacaktır.

QNB Finansbank

QNB Finansbank adı ile hizmetlerine devam eden banka, cepten kredi başvurusu yapmak isteyen kişilerin en çok tercih ettiği bankalardan birisidir. Hem QNB Finansbank müşterileri, hem farklı bankalardan hizmet alıp ilk kez QNB Finansbank’a başvuru yapacak ya da bankanın şubesiz bankacılık hizmeti olan En Para’dan faydalanan kişiler, sms yöntemi ile başvurularını yapabilecektir. Bunun için TC kimlik numarasının yazılıp 5030’a gönderilmesi yeterli olacaktır.

Yapı Kredi Bankası

Yapı Kredi Bankası’nın bireysel ihtiyaç kredisi, sıfır ve ikinci el taşıt kredisi ya da eğitim kredisi paketlerine başvuru yapacak olan kişiler, sms ile başvuru tamamlayabilirler. Bunun için başvuru yapılacak kredinin türü, TC kimlik numarası ve aylık gelir durumu yazıldıktan sonra 4411’e gönderilmesi yeterli olacaktır. Eğer kredi başvurusu için konut, kobi ya da ticari kredi paketlerini kullanmak istiyorsanız bunun için banka şubelerine gidilmesi gerekmektedir.

Akbank

Akbank müşterileri ve Akbank hizmetlerinden faydalanmak isteyen kişiler için, kısa mesaj yolu ile başvuru yapılması mümkündür. Bunun için Kredi yazıp bir boşluk bırakıp kişilerin TC kimlik numaralarının yazılması istenmektedir. Kurallara uygun bir şekilde hazırlanan kısa mesaj; 5724’e gönderildikten sonra başvuru işlemi tamamlanacaktır.

Vakıfbank

Vakıfbank’ın sunduğu bireysel ihtiyaç ve taşıt kredisi paketlerine, sms yöntemi ile başvuru yapabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken büyük harfler kullanarak TIK yazıp ardından TC kimlik numaranızı, her ay aldığınız net geliri yazmalısınız. Bu kısa mesajı da 5724’e gönderdikten sonra, banka size geri dönüş sağlayacaktır.

Halk Bankası

Halk Bankası için büyük harfler kullanılarak TC kimlik no, kredi türü, talep edilen kredinin rakam ile miktarı ve aylık net maaş yazılıp 3401’e gönderilmelidir.

Şekerbank

İhtiyaç kredisi, konut kredisi ve taşıt kredisi başvurularını kısa mesaj ile Şekerbank’ ta yapmak isteyenler kredi türünü yazarak(KREDİ, KONUT, TAŞIT) Tc kimlik numarası ve aylık geliri yazarak 1953′ e kısa mesaj ile başvuruda bulunabilirler. Tüm operatörlerden sms ile kredi başvuru yapanların kredileri onaylandığına dair en kısa süre içinde cep telefonlarında gelen mesaj ile banka şubelerine Nüfus cüzdanı ile başvurarak çıkan krediyi almak için müracaat edebilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Related Articles

Close