HAYVANCILIK VE TARIM

Genç Çiftçilere 2018 Yılında 50 Bin Lira HibeÇiftçi ve üreticiye 50.000 lira hibe

Başvuru yapacak genç çiftçilerde;

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Tebliğin yayımlandığı tarih itibarıyla 18 yaşından gün almış, 41 yaşından gün almamış olmak, Okur-yazar olmak, Başvuru tarihi itibarıyla ücretli çalışıyor olmamak, Başvuru tarihi itibarıyla örgün eğitime devam ediyor olmamak, Başvuru tarihi itibarıyla KDV, gerçek ve basit usulde vergi mükellefi olmamak, Aynı proje konusunda Bakanlığın diğer hibe programlarından yararlanmış olmamak şartları aranacak.

Şartlar

Program kapsamında, Bitkisel üretime yönelik kapama meyve bahçesi tesisi projeleri, fide, fidan, iç ve dış mekân süs bitkisi yetiştiriciliği projeleri, kontrollü örtü altı yetiştiriciliği projeleri, kültür mantarı üretimi projeleri; Hayvansal üretime yönelik büyükbaş ve küçükbaş hayvancılık projeleri, arı ve arı ürünleri yetiştiriciliği projeleri, kanatlı ve ipekböceği yetiştiriciliği projeleri;  Yöresel ürünleri ile tıbbi ve aromatik bitki üretimi, işlenmesi, depolanması ve paketlenmesine yönelik tıbbi ve aromatik bitki üretimi, işlenmesi, depolanması ve paketlenmesi konulu projeleri, Coğrafi işaretli, yerli gen kaynaklarını kullanarak, organik veya iyi tarım uygulamalı bitkisel ve hayvansal üretim konulu projeleri ile Coğrafi işareti olan gıdaların üretimi konulu projeleri desteklenecek.

Büyükbaş ve küçükbaş hayvan yetiştiriciliği, arıcılık, kanatlı, ipekböceği yetiştiriciliği, meyvecilik, seracılık ile tıbbi ve aromatik bitki yetiştiriciliği konularına 30 bin lira hibe desteği verilecektir.

Yeni işyeri açanlarda unutulmadı:

İş kurmak isteyen gençlere 50 bin lira hibe kredi, 100 bin liraya kadar da, 0 faizli kredi verilecek. Bu kredilerin KOSGEB tarafından verilmesi bekleniyor. Bu amaçla birçok kişi krediden faydalanmak için KOSGEB’ e veya danışman firmalara internet üzerinden başvuruda bulunuyor.

Başvuru yolları:

Genç çiftçi hibe desteğinden, kırsal alanda ikamet eden, 18-40 yaş aralığında tarımsal faaliyet gösteren veya göstermek isteyen gerçek kişiler yararlanacak. Başvurular Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüklerin yapılacak. Genç çiftçilere verilen hibe krediler ile ilgili başvuru sonuçlarını öğrenebilir, hibe krediye ilave olarak verilen 180 bin lira Ziraat Bankası kredisinden faydalanabilirsiniz.Gıda Tarım ve Hayvancılık İl ve İlçe Müdürlüklerinde yaşanan sıkıntılar nedeniyle, askıların iptal edilerek nihai listelerin Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca açıklanacağı söyleniyor. Sonuçlar ile ilgili henüz net bir açıklama yapılmadı. Listeler Tarım Bakanlığınca genç çiftçi sitesinde yayımlandı.

Genç Çiftçi Hibe Başvuru Sonuçları 2017

Genç çiftçilerimize 2018 yılında 50 bin lira hibe verilmiştir. Verilen Hibe Kredisi için Genç çiftçi 2017 hibe sonuçları açıklandı.Sonuçları öğrenmek ve detaylı bilgi için Tıklayınız….61 Comments

  1. Merhaba ben istanbul da yaşıyorum ama Erzurum’da büyük baş hayvancılık yapmayı planlıyorum annem , babam köydeler babam tarım ve hayvancılık la uğraşıyor kendi işini yapıyor şimdi ben devletten bunun için nasıl bir destek ala bilirim cevaplar iseniz doğru yönlendirirseniz çok teşekkür ederim .

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Related Articles

Close