GÜNCEL EKONOMİ HABERLERİ
$ DOLAR → Alış: 3,78 / Satış: 3,79
€ EURO → Alış: 4,63 / Satış: 4,65

Çin’den Türkiye’ye seyahat açıklaması

Çin’den Türkiye’ye seyahat açıklaması

Rusya’nın sınırımızı geçen uçağının vurulması, ülkemizde yaşanan terör saldırıları ve komşu ülkelerle yaşanan anlaşmazlıklardan dolayı Rusya, İran ve Çin Halk Cumhuriyeti Türkiye’ye seyahat etmenin sakıncalı olduğunu ve kendi milletlerinden vatandaşların Türkiye’ye tatil için gitmemeleri gerektiği konusunda uyarılarda bulunmuştu. Aradan zamanın geçmesi terör saldırılarının bitme noktasına gelmesi ve komşu ülkelerle aramızın iyileşmesi ile Rusya ve İran, ülkemize yönelik uyguladığı seyahat engellerini kaldırdıklarını yayınlamıştı.

Çin Halk Cumhuriyeti uyarıları kaldırdı

Rusya ve İran’ın ardından Çin Halk Cumhuriyeti’de aldığı karar ile Türkiye’ye uygulanan seyahat engellerinin kaldırıldığını duyurdu. Müjdeli haberi Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu verdi. Resmi Twitter hesabı aracılığı ile paylaşım yapan Mevlüt Çavuşoğlu, Çin’in Türkiye’ye yönelik seyahat engelini kaldırdığını duyurmuştu.

2016 yılı turizm sektörü geçtiğimiz senelere oranla açıklanan verilere göre biraz daha duruk geçti. Ancak yerli tatilcilerin gelmesi ve diğer ülkelerden de turistlerin gelmesi ile Türkiye’de ki turizm sektörü beklediği kadar düşüş yaşamadı. Rusya, İran ve Çin’in Türkiye’ye yönelik uygulamış olduğu seyahat uyarılarının kaldırılması ile önümüzde ki sene turizm sektörünün tekrar canlanacağı düşünülmektedir.

Ukraynalı turist sayısı bu sene %100 oranında artmıştı. Eğer önümüzde ki senelerde de bu sene ülkemizi akın eden turist grubunun gelmesi sağlanırsa turizm sektörünün daha da gelişebileceği belirtilmektedir. Ek olarak Akdeniz ve Ege bölgelerinde bulunan oteller Kurban Bayramı tatilinden dolayı doluluk oranlarının neredeyse %100’e kadar ulaştığını duyurmuştu.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ