GÜNCEL EKONOMİ HABERLERİ
$ DOLAR → Alış: 3,78 / Satış: 3,79
€ EURO → Alış: 4,63 / Satış: 4,65

Cisco Systems Inc iflas mı edir?

Cisco Systems Inc iflas mı edir?

Son yıllarda teknoloji firmaları beklediğimizden daha büyük gelişme gösterdi ancak bazı büyük firmaların yaptığı açıklamalar ile şirketlerin bütçe durumunun kötüleştiği öğrenildi. Buna göre Microsoft ve HP yaptığı açıklamasında bu sene bazı konularda kesinti yapacaklarını duyurarak çok sayıda kişinin işine son vermişti. Bu kadar büyük iki firmanın finansman anlamda çökmesinin temel sebebinin ne olduğu anlaşılmaya çalışırken iki şirketin hisselerinin de borsa’da değer kaybettiği öğrenilmişti. Bugün çarpıcı bir haber daha ortaya çıktı.

Dünya üzerinde genel olarak Ağ ekipmanlarını Amerikalı firmalar üretmektedir. Ağ ekipmanları üreten firmalar incelendiğinde her beş kişiden birinin Cisco Systems Inc firmasında çalıştığı ortaya çıktı. Ancak bu firmada çalışanlara üzücü haber verildi.

14 bin çalışan işten çıkartılacak

Yurt dışı kaynaklı teknoloji sitelerinde yer alan haberlere göre Cisco Systems Inc kendi bünyelerinde istihdam eden 14 bin kişinin işine son verecek. Bu konu hakkında bilgi sahibi olmak isteyen kişilere bir türlü açıklama yapmayan ve ortaya çıkan işten çıkartma haberlerini doğrulamadığı gibi reddetmeyen Cisco Systems Inc firmasının ne düşündüğü bilinmemektedir.

Firmanın resmi verileri incelendiğinde toplam kendi bünyelerinde istihdam eden personel sayısının 70 bin olduğu öğrenildi. 14 bin kişinin işten çıkartılması ile 56 bin personeli kalacak olan firmanın gelecek dönemlerde yine personellerin işine son verip vermeyeceği bilinmiyor. Buna göre Cisco Systems Inc firmasının eskiden ihtiyaç duyduğu bazı personellere artık ihtiyaç duymadığı öğrenildi.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ