GÜNCEL EKONOMİ HABERLERİ
$ DOLAR → Alış: 3,66 / Satış: 3,67
€ EURO → Alış: 4,32 / Satış: 4,34

Demirbank hakkında FETÖ iddiası

Demirbank hakkında FETÖ iddiası

Ülkemizde faaliyetlerine devam etmekte olan onlarca banka bulunmaktadır. Bu bankaların iflas etmeleri ya da terör örgütleri ile aralarında ilişkinin tespit edilmesi ile yönetime el koyulmakta ya da bankanın hisseleri diğer bankalara satılmaktadır. Demirbank bundan 16 sene önce ülkemizde faaliyetlerine devam etmekteydi. 2000 yılının Aralık ayında Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu tarafından yönetime el koyulmuştu. Yakın tarihte belirtilen açıklamaya göre ise Demirbank’ın HSBC’ye 350 milyon dolar karşılığında satıldığı ifade edildi.

2 milyar dolar açık var

Demirbank’ın ortaklarından olan Doğan Kasadolu önemli açıklamalarda bulundu. Kasadolu yaptığı açıklamasında Demirbank’ın 2000 yılında 2 milyar dolarlık değerinin bulunduğu ancak bazı yüksek mevkiler tarafından bankanın zorla iflas ettirilmesinin istendiğini belirtti. Bankanın iflas etmesi için pek çok alanda zorluklar çıkartıldığını ve 2 milyar dolar olan banka değerinin kısa zamanda 350 milyon dolara kadar düşürüldüğünü belirterek banka değerinin düşmesi ile hisselerinin tamamının HSBC’ye satıldığını açıkladı.

Doğan Kasadolu bilinmeyen bazı kişiler tarafındna Demirbank’ın iflas ettirildiğini öne sürerek bankanın değerinde ki kaybın nereye gittiğini araştırılması gerektiğini belirtti. Buna göre Kasadolu Demirbank üzerinden 2 milyar dolardan fazla paranın kayıp olduğunu vurguladı.

FETÖ şüphesi

Kasadolu’nun yaptığı açıklamalarından sonra olay hakkında FETÖ şüphesi düşünülmeye başlandı. Bunun üzerine yakın zamanda Demirank’în neden iflas ettiği ve kim tarafından buna izin verildiği hakkında araştırmalar yapılacağı düşünülmektedir. 2 milyar dolardan fazla kayıp olan paranın ise şu anda FETÖ’ye aktarıldığı tahmin ediliyor.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ