GÜNCEL EKONOMİ HABERLERİ
$ DOLAR → Alış: 3,66 / Satış: 3,67
€ EURO → Alış: 4,32 / Satış: 4,34

Doğa kolejlerinin satışı yapıldı

Doğa kolejlerinin satışı yapıldı

Türkiye eğitim alanında her sene büyümeye devam ediyor. Her şehirde üniversitenin bulunması, puanların düşük seviyeye inmesi ve adaylara verilen eğitim imkanları ile Türkiye’nin eğitim alanında ki seviyesi giderek artmaktadır. Özel okulların açılması devlet tarafından buralara öğrencilerin teşvik edilmesi ile ilkokul çağında ki öğrenciler içinde uygun ortamların yapılması için çalışmalar yapılmış ve Milli Eğitim Bakanlığına bağlı devlet okullarının gelişimi içinde yatırımlar yapılmıştır.

Türkiye’nin önde gelen ve neredeyse herkes tarafından bilinin Doğa kolejinin satışı yapıldı. Bilindiği gibi Doğa eğitim kolejleri 2002 yılında Fethi Şimşek tarafından kurulmuş ve giderek eğitim alanında ki başarıları artırılmıştı.

70 bin öğrenci

Doğa koleji Türkiye’nin dört bir yanında eğitimlerine devam etmekte ve 106 kampüsü ile toplam 70 bin öğrenciye eğitim vermektedir. Devlet okulları ve özel okullara göre oldukça farklı bir anlayış sergileyen Doğa koleji ezberci anlatım yerine öğrencilere yaşayarak öğrenmeyi aşılamaktadır. Eğitim alanında büyük başarılar elde eden Doğa koleji veliler tarafından tercih edilmeye devam ediyor.

%100 hissesi satıldı

106 farklı kampüsü ve 70 bin öğrencisinin bulunduğu Doğa kolejinin %100 hissesi satıldı. Anlaşma Metal Yapı Konut ile Fethi Şimşek arasında yapıldı. Metal Yapı Konut firması Türkiye’nin önde gelen gayrimenkul firmalarında bir tanesidir. Yapılan açıklamalar ile Metal Yapı Konut firmasının inşaat şirketi olduğu için Doğa kolejlerinin kısa zamanda daha da büyüteceği ve kampüs sayısını da giderek artıracağı tahmin edilmektedir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ