GÜNCEL EKONOMİ HABERLERİ
$ DOLAR → Alış: 3,85 / Satış: 3,86
€ EURO → Alış: 4,54 / Satış: 4,55

Dolarda düşüş sürüyor

Dolarda düşüş sürüyor

Fethullahçı Terör Örgütününü kalkıştığı askeri darbe girişiminin yaşanması ile dolar başta olmak üzere pek çok kur Türk Lirası karşısında değer kazandı. Halkın yurt dışına beklendiğinden daha az para kaçırması, ertesi gün doların yükselmesi ile bozdurulan dolar miktarı beklenenden fazla olması ile dolarda ki artış beklendiğinden daha düşük seviyelerde oldu. Aradan bir haftanın geçmesi ve piyasaların pek çok alanda normale dönmesi ile dolarda ki düşüş devam etti.

Geçtiğimiz günlerde FED’in yapacağı faiz açıklaması büyük merak ile bekleniyordu. Yapılan açıklama ile faiz artışının uzun süre yapılmayacağı belirtildi. Bunun ardından dolar da tekrar düşüşler yaşandı ve piyasalar daha da normalleşmeye başladı.

Dolar değer kaybediyor

Darbe girişiminin üzerine Türkiye ekonomisinin güçlenmesi ile birlikte dolar ve diğer yabancı para birimleri Türk Lirası karşısında değer kaybetti. Yapılan açıklamalar ile piyasaların normalleşmeye başladığı açıklandı ve yaşam tekrar eskisi gibi oldu.

Piyasalarda normalleşme rüzgarlarının olağanüstü hal olmadığı sürece uzun süre devam etmesi beklenmektedir. Şu anda incelemeler yapıldığında doların daha da düşeceği ön görülmektedir. Tabi yerli ve yabancı kaynaklarda meydana gelen değişimler doların artışına ve azalmasına sebebiyet vermektedir. Bakalım ilerleyen günlerde piyasada ki son durum nasıl olacak. Dolar beklendiği gibi düşüşüne devam edip 2.90 TL seviyesinden daha da aşağı inecek mi? yoksa dolar her zamanki gibi yine herkesi şaşırtıp tekrar yükselişe mi geçecek.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ