GÜNCEL EKONOMİ HABERLERİ
$ DOLAR → Alış: 3,78 / Satış: 3,79
€ EURO → Alış: 4,63 / Satış: 4,65

Dünyanın en güçlü firmaları

Dünyanın en güçlü firmaları

Ülkemizde ki şirketler başta olmak üzere tüm dünyada ki markalar kendilerini geliştirmek ve ekonomilerinin güçlendirmek için yatırımlarına devam etmektedir. Buna göre pek çok araştırma şirketi dünyanın en güçlü firmaları hakkında araştırmalar yapmakta ve çıkan sonuçları kamuoyu ile paylaşmaktadır. Peki son açıklanan verilere göre dünyanın en güçlü firmaları kim? Yayınlanan ilk 10 sıralamasında 9 şirketin Amerika Birleşik Devletleri merkezli olduğu görülmektedir.

Otomobillerin en güçlü markası

Açıklanan verilere göre dünyanın en güçlü markaları ve otomobillerin dev markası olarak Ferrari belirtilmiş durumda. Bilindiği gibi Ferrari araçları son teknoloji ile üretilmekte özellikle yapılan resmi yarışlarda dahi bu araçlar kullanılmaktadır. Ülkemiz de pek yaygın olmasa da zenginler hobi amaçlı bu arabaları kullanmaktadır.

En büyük internet devi

İnternet gelince akla ilk iki firma geliyor. Birincisi Google ikincisi ise Facebook. Yayınlanan verilere göre Google’nin 52 milyar 100 milyon dolar değeri olduğu ve Facebook’tan daha değerli olduğu anlaşılmaktadır.

En güçlü içecek markası

Gıda ürünleri konusunda yüz yılı geçkin tecrübesi ile neredeyse tüm dünya ülkelerinde milyonlarca litre satış yapan Coco Cola 34 milyar 200 milyon dolarlık bütçesi ile listenin üçüncü sırasına konulmuş.

En güçlü muhasebe şirketi

Dünya da en güçlü bilinen dört muhasebe şirketi bulunmaktadır. Bunlar arasında yapılan sıralamada PwC en iyileri olarak belirtilmiş.

En güçlü hazır giyim firması

Hazır giyim sektöründe her ne kadar Türkiye lider markalarda olsa da en zengin markanın Hermes olduğu görülmektedir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ