GÜNCEL EKONOMİ HABERLERİ
$ DOLAR → Alış: 3,78 / Satış: 3,79
€ EURO → Alış: 4,63 / Satış: 4,65

Ekonomiyi güçlendirecekler

Ekonomiyi güçlendirecekler

15 Temmuz 2016 akşamı yapılan askeri darbe girişimi ile Türkiye’nin ekonomisi ciddi bir yara aldı. Ancak hükümet ve yatırımcılar hızla harekete geçerek ekonominin güçlenmesi için çalışmalar yapmaya başladı. Bilindiği gibi halkında yardımcı olması ve beklendiğinden fazla dolar bozdurması ile dolarda yükseliş durdu ve ekonomi kısa zamanda tekrar normalleşmeyi başardı. Darbe girişiminin ardından pek çok yurt dışı kaynaklı haber gazetesi ya da basını Türkiye hakkında karalama yazıları yazmaya başladı. FETÖ’cülerin şirketlerinin kapandığı yönünde haberlerin bütün şirketlerin kapatılacağı hakkında haberler üretilmesine yol açtı. Hükümet harekete geçti ve ekonomiyi güçlendirmek için adımları attı.

Fethullahçı Terör Örgütü üyelerinin Türkiye’den tamamen silinmesi ile hükümet ve iş adamları pek çok alanda çalışmalar yapacak.

Yabancı yatırımcılara önem verilecek

Türkiye hakkında doğru bilgilere ulaşmayan yabancı yatırımcılar ile konuşmalar yapılacak ve gerekirse konferanslar düzenlenecek. Bu sayede yabancı yatırımcının Türkiye hakkında önemli ve doğru bilgiler öğrenmesi sağlanacak ve yatırımlar daha da büyüyecek.

Daha çok çalışılacak

Ekonominin daha da güçlenmesi ile pek çok sektörde üretimlerin daha hızlı yapılması ve daha çok çalışılması için çalışılacak. Bu sayede kısa zaman içerisinde geçmişte ki satış oranlarına göre daha büyük başarı sağlanacak ve ekonomik anlamda Türkiye rahatlamış olunacak. İstenen başarılar elde edilirse kısa zamanda güçlü bir Türkiye ekonomisi oluşturulacak. Bakalım ilerleyen günlerde bu konular hakkında nasıl çalışmalar yapacak.Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ