GÜNCEL EKONOMİ HABERLERİ
$ DOLAR → Alış: 3,85 / Satış: 3,86
€ EURO → Alış: 4,54 / Satış: 4,55

Emekli Promosyon Kampanyaları ve Kredileri 2017

Emekli Promosyon Kampanyaları ve Kredileri 2017

Emeklilere 2017 yılı kredi ve promosyon kampanyaları

Emekliler 2017 yılı kredi ve promosyon kampanyaları kapsamında yapılacak olan ödemelerinin tarihi hakkında emekliler bir açıklama bekliyor. Emekli promosyonları ile ilgili olarak  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sayın Mehmet Müezzinoğlu  tarafından emeklilere verilecek olan promosyon ile ilgili çalışmaların nihayet sonuna gelindiğine dair açıklama gelmişti. Bakan Müezzinoğlu emeklilerin maaşlarını aldıkları bankalardan alacakları promosyonlar ile ilgili olarak çalışmaların tamamlandığını ve çalışmaların sonuna gelindiğine dair yaptığı açıklamalarla 2017 yılında bankalardan promosyon ödemelerinin yapılacağına dair müjdeyi nihayet vermişti. Açıklamanın ardında gözler Başbakana çevrildi.

Başbakan Binali Yıldırım tarafından kamuoyuna yapılacak açıklama ile bankaların promosyonların ödemesine başlanacağı ve bu açıklama ile 2017 yılına kadar ödemelerin yapılacağı belirtiliyor. Bankalar ile Sosyal güvenlik kurumu arasında imzalanacak protokolle birlikte ödenmeye başlanacak olan promosyonlar 3 yıllık dönemli olmak üzere ödenecek. Emeklilerin maaşlarını taşıdıkları bankalardan, önümüzde 3 yıl boyunca maaşını almayı taahhüt eden emeklilere 3 yıllık promosyon toplu olarak ödenecek. Maaşlara göre promosyon rakamları da değişecek. Bankaların verdiği son teklif ile maaşı 1.000 TL kadar olan emekliler için 330 TL, maaşı 1.000 ila 2 bin lira arasında olan emekliler için 400 lira, aylık maaşı 2.000 Türk lirasının üstündeki emekliler içinde 450 Türk lirası ödeme teklifinin verildiğini ve Bankalar ile son bir toplantı yaparak karar varılacak olan promosyon rakamlarını emeklilerin lehine olacak şekilde Başbakan Binali Yıldırım’ın devreye girmesiyle bu rakamların artması bekleniyor..

Emekli promosyon ödemeleri ile ilgili olarak yapılan çalışmalarla ile ilgili olarak emeklilere ne kadar ödeme yapılacağı tam olarak belirtilmese de bankaların verdiği rakamların Başbakan ile tekrar yapılacak olan toplantıdan daha yüksek rakamlarla ayrılacağını ve emeklilerin istediği rakamlarda anlaşmaya varılacağı tahmin ediliyor. Başbakan Binali Yıldırım, yılbaşına kadar promosyon konusunu çözüme kavuşturması için çalışmaların hızlandırıldığını ve artık kısa  bir süre içinde Türkiye Bankalar Birliği ile görüşecek olan Başbakan Yıldırım, promosyon teklifinin artırılması talebinde bulunarak ödeme tarihini yakın bir zaman içinde kamuoyuna duyuracağı bekleniliyor.

2016 yılı bitmeden  2017 ‘ye sayılı günler kala promosyon imzasını Başbakan Yıldırım atacak ve 11.6 milyon emekli promosyonlarına 2017 yılında kavuşacak. Emeklilerin aylıklarında ortaya çıkan farklılıklar nedeniyle rakamlarda bir uzlaşmaya varılması ve maaşa göre promosyon verilmesi üzerinde durulduğundan en fazla aylık alan emekliler Çalışma Bakanlığı ile bankalar arasında anlaşılan 450 TL verileceği Başbakanın müdahalesi ile rakamlarda emeklilerin lehine artış yapılarak verilmeye başlanması emeklilerin tek isteği olacak.

Emekli maaşını bankalar arasında taşıyarak 3 yıl boyunca o taşıdığı bankadan maaşını alacağına dair verilecek taahhüt ile promosyon ödemesi yapacak olan bankaların promosyon kampanyaları ise şu şekilde. En fazla promosyon hangi bankada? Hangi banka en fazla promosyon verecek isterseniz bankaların promosyon kampanyalarına da göz atalım;

Öncelikle Kamu bankası olan Ziraattan ve PTT’ den maaşını almayıp özel bankalara maaşını taşıyarak o bankalardan maaşını alacak olan emeklilere promosyon ödemelerinin yanında birde çeyrek altın hediyesi ve para puan hediyesi gibi bazı ayrıcalıklar da veriliyor. İşte altın veren bankalar ve avantajları;

iNG Bank emekli maaşını aktaranlara 2 çeyrek altın hediyesi

İNG Bankasına maaşını taşıyarak 3 yıl boyunca bankadan emekli maaşını alacak tüm Emekli Sandığı, SSK ve Bağkur emeklileri için banka promosyon ödemesinin yanında birde 2 çeyrek altın veriyor. Emekliler bir de bunun üzerinde bankadan 10.000 TL ve üzerinde kredi kullandıkları takdirde bankanın çeyrek altın sayısı 3 oluyor.

İşbankası 50 TL para puan hediyesi

Tüm Sosyal Güvenlik Kurumu (Emekli Sandığı, SSK ve Bağ-Kur) emekli maaşını 31 Aralık 2016 tarihine kadar İşbankasına aktaran emeklilere İşbankası emekli paketi ayrıcalıklarından yararlanmalarının yanında bir de 50 TL maxipuan hediye ediyor.

Garanti bankası emekli maaşını taşıyana 1 çeyrek altın

Emekli maaşını Garanti bankasında aktaran ve üç yıl boyunca Garanti bankasından alma sözü veren tüm emeklilere Garanti bankası 1 çeyrek altın değerinde gram altını emekli hesabına yatırma hediyesi sözü veriyor.

Akbank emekli aylığını aktarana 300 TL Chip para hediyesi

Akbankasına maaşını taşıma ve üç yıl boyunca Akbankasından emekli aylığını alma sözü veren tüm emekliler 2017 yılında verilecek olan promosyon ödemelerinin yanında Akbankası 300 TL chip para hediyesi alacak.

Finans 360 TL varan indirim fırsatı

Emekli aylığını  QNB Finansbank’a  aktaran emekliler kredi kartı olan CardFinans Emekli ile market ve eczane harcamalarında her yıl 360 TL’ye varan indirim kazanma fırsatına sahip olabilir.

Şekerbank 300 TL promosyon

Şekerbank emekli maaşını kendisinden alma sözü veren emeklilere 2 farklı seçenek sunmaktadır. Banka 300 TL promosyon veya  2.400 TL krediyi masrafsız, 0 faiz ile 24 ay vadeli olarak kredi fırsatı sunmaktadır Ayrıca bankadan yapılacak olan havale ve eft ücretlerinde ve limit üstü çekimlerde herhangi bir masraf almamaktadır.

Emekliye promosyon ödemeleri kesinleşti ve 2017 yılı MART ayından itibaren ödemeler yapılmaya başlandı. Bin liradan az maaş alana 300,  Bin-İkibin arası maaşı olana 375 ve 2 binden fazla maaşı olanlara 450 TL. promosyon ödemesi yapılıyor.

Emeklilerin promosyon kampanyasından yararlanabilmesi için bankalara sözleşme imzalayarak 3 yıl boyunca aynı bankada kalması gerekiyor. Emeklinin promosyon alabilmesi için başka bir şart gerekmiyor.ZİYARETÇİ YORUMLARI
  1. Burhan kaya dedi ki:

    Emekliyim maaşımı kredi aldığım bankaya taşımak otantik talimat veririm şu anda PTT’den çektiğim parça kredileri kapatmak ve vadeyi uzatmak istiyorum yardımlarınızı rica ediyorum

YORUM YAZ