GÜNCEL EKONOMİ HABERLERİ
$ DOLAR → Alış: 3,85 / Satış: 3,86
€ EURO → Alış: 4,54 / Satış: 4,55

Emeklilere Faizsiz Kredi Veren Bankalar

2017 yılında işçi, memur ve esnaf emeklilerine faizsiz kredi veren bankalar ve şartları ile promosyon ödemelerinin ayrıntıları haberimizde yer almaktadır.

Emeklilere Faizsiz Kredi Veren Bankalar

Emekliye özel sıfır faizli krediler ve promosyon!

2017 yılında esnaf ev çiftçilerimizle birlikte emeklilere de faizsiz kredi verilmesi planlanıyor. 2017 yılında birçok kişiye faizsiz kredi verilecek. Hükumet 2017 yılında öncelikle işçi ve memur emeklilerine daha sonra gençlere ve daha sonra da askeri ücretleri sıfır faizli kredi vermeyi planlanıyor idi. Darbe öncesinde PTT şubelerinden maaş alanlar dahil olmak üzere herkese sıfır faizli kredi verileceği belirtiliyor idi.

2016 yılında ihtiyaç ve konut kredisi faizlerinin düşmesi beklenirken halen 1,30 seviyesinde seyretmesi nedeniyle bankalarca emekli olanlara kredi verilse de faizler henüz 1 seviyesinin altına düşürülemedi. Bu kapsamda faizsiz kredi alma imkanları özel bankalara oranla devlet bankalarına olan eğilimi arttırdı. Emeklinin aldığı 1.000 TL. maaş ile çekilebilecek kredi miktarları da doğru orantılı olduğundan bu yıl geçtiğimiz yıllara oranla sağlanan haklar ve avantajlar oldukça kısıtlandı. 2017 yılında  Emeklilere kredi kampanyalarını takip edebilirsiniz.

Bu yıl Burganbank, Odeabank, TEB, Akbankası ve Garanti bankasının emekliye sunduğu avantajlar diğer bankaları geride bırakacak gibi görülüyor. Tabi faizlerin yüksekliği ve piyasanın dalgalanması istenen ve beklenen şartların yaşanmasına imkan tanımıyor.

faizsiz-emekli-kredisi-2016

Faizsiz Emekli Kredisi Verilecek mi?

Faizsiz emekli kredisi verilmeyecek olan emekliler

 • Bankalara borçları olan,
 • Kredi kartı borçları olan ve maaşı ile kredi kartı borçlarını ödeyemeyenler,
 • Kredi notu düşük olanlar,
 • İcralık, Avukatlık ve Kara listede olanlar faizsiz emekli kredisinden yararlanamayacaklar.

2017 yılı yaz ve Bahar aylarına özel bankaların promosyon kampanyaları sonucunda verilen kredilerin faiz oranları yeni emekli olacaklara verilebilecek kredilere oranla daha uygun görülüyor. Bu kapsamda kullanıcılarımıza özel banka şubelerinde faiz inceleme işlemi yapmadan önce Devlet bankalarına başvurmalarını tavsiye etmekteyiz.  4-a kapsamında aylık bilgisini e-devlet sitesinden öğrenebilirsiniz.

Emeklilere sunulacak avantajlar

 devlet destekli krediler dışında özel bankalar tarafından da en uygun vadeli faiz koşulları ile krediler verilmekte. HSBC Garanti Bankası Akbank Yapı Kredi DenizBank iş Bankası en uygun kredi veren bankalar arasında yer alıyor. Bu yıl müşteriler için bankaların promosyon ve avantajları aşağıdaki gibidir.

 • Bankalar promosyon verecek,
 • Faizsiz kredi verilecek,
 • Nakit avans hesabı açılacak,
 • Kredi kartı olmayanlara kredi kartı imkanı sağlanacak,
 • Promosyonlar maaş hesaplarına ödenecek.

Sizde emekli iseniz, internet üzerinden hemen faizsiz kredisi başvurusu yapabilirsiniz.

Emekli promosyonları hakkında son durum

Ağustos ayının sonunda sayın Cumhurbaşkanımızın talimatı ile konut kredisi faizleri düştü. Emekli müşterilerde bankalardan düşük faizli emekli konut kredisi kullanabilecekler. Öyle ki bazı bankalar faizleri %0,90 seviyelerine kadar düşürdü. Bu kapsamda, emekliye verilmesi planlanan 900 lira promosyonlar halen bekleme aşamasında. Belki de bugün veya kısa bir sürede çıkabilecek bir kararname ile emekli promosyonları kesinleşebilecek. Tüm emekli okuyucularımız için en güncel emekli promosyon ve faizsiz kredi haberlerini takip etmekteyiz, ayrıtılar belli olduğunda yenikrediler.com isimli sitemizden bilgi edinebilirsiniz.

EMEKLİYE PROMOSYON ÖDEME MİKTARLARI

 1. 1000 LİRADAN DAHA AZ MAAŞ ALANLARA 300 LİRA,
 2. 1000 LİRA İLE 2000 LİRA ARASI ALANLARA 375 TL.
 3. 2000 TL. DEN FAZLA MAAŞ ALANLARA 450 TL.

Ödemeler 2017 Yılı Mart ayından itibaren başlıyor ve Nisan, Mayıs aylarında ödemeler tamamlanacak. Bu kapsamda sizin için en uygun banka hangisi ise, 3 yıllığına o bankaya maaşınızı taşıyabilir, sözleşmenizi imzalayabilirsiniz.

Emekiye Faizsiz Kredi Kampanyasına da, ilan edildiğinde maaş aldığınız banka üzerinden başvuru yapabilirsiniz.Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI
 1. Fiko dedi ki:

  Gardas yazdiklarimin hepsini gerii aldim bir zahmet silivetben istemiyon faizsiz kredi falan vazgectim herkes ne hali varsa gorsun bosver

 2. Ne yaniti biraken gardas yalan dolan hani emekli ve gibeklinin faiasiz kiredisi nerede uli ver sana yok benmi defim verelem diye sen dedin sen vermeyyon bende oy vermem vermemde vermem oh vermem gardas uok oy yok og o jadsr fiko dedi ki:

  Ne yazen dedik gardas yalan dolan emekliye ve gobekliye faizsiz kiredi verelim dediler yok niye vermiuir x un uli ver sana sozunde dur bende iy vermem vemem gardas vermem once sen ver yoksa oy ye r ine 3un 2sini alirsin

YORUM YAZ