BİREYSEL İHTİYAÇ KREDİSİ

Emekliye Promosyon Veren Bankalar En Yüksek ÖdemeDevlet kurumlarından veya özel sektörden emekli olan vatandaşlara maaş aldıkları devlet bankaları veya özel finans kurumları ile bankalar tarafından verilmekte olan promosyonları bugün kaleme aldık. Darbe girişimi ve OHAL sonrasında emekli maaşlarına promosyon verilmesi biraz ertelenecek gibi görünüyor. Ancak bankaların bildirilerinde herhangi bir değişiklik söz konusu değil. Bir maaş promosyon, 300 TL. para, 2 adet küçük altın veya 1 yarım altın veren bankalar haberimizde.

03/02/2017 Anlaşma Sağlayan Bankalar

Emekli promosyon ödemeleri için Ziraat Bankası ve İş Bankası ile SGK arasında anlaşma imzalandı. Emeklimizin promosyon ödemeleri 2017 yılı Mart ayından itibaren ödenmeye başlanacak. Diğer Bankalar ile de 2017 yılı Şubat ayı içerisinde imzaların atılması beklenirken, SGK Başkanı tarafından özel bankalarla promosyon ödemeleri için anlaşmaya hazır oldukları vurgulandı ve tekliflerin beklendiği söylendi.

Promosyonların son durumu

Uzun yıllar önce emekli maaşlarında promosyon verilmesiyle ilgili genelge kapsamında Ak parti hükumeti bu yıl bu promosyon olayını gündeme getirerek emeklilere yeni bir umut ışığı oldu. Emekliler haricinde diğer çalışanlara, memurlara özel veya devlet bankalarından maaş almakta olan diğer emek sahiplerine her yıl eylül veya ekim ayında bir defaya mahsus olmak üzere (yıllık bazda) kişilerin aldığı maaş miktarına göre promosyon parası yatırılmaktadır. Ak parti tarafından bu promosyon ve ödemler yürürlüğe konacak. Bununla ilgili yapılan çalışmalar şu an itibariyle son aşamada. Emekliler birliği dernekleri (Türkiye Emekliler Derneği) TUED ve Bankacılar kurulu ile yapılan görüşmeler sonrasında son noktaya gelinmek üzere. Yaşanan tek problem ise özel banka kuruluşlarının promosyon vermemek için bazı kalemleri gider göstermelerinin olduğu alınan duyumlar arasında. Özel kuruluşlar ve bankalar ile anlaşma sağlanması durumunda Türkiye’de emekli bulunan tüm vatandaşlarımızın hesaplarını yatırılacak. Bu promosyon ödemeleri hangi ayda yapılacağını geçmişe dönük olarak işleyip istemeyeceğini ile 2016 yılına ait Ödemenin hangi ay ve hangi günde yapılacağı henüz bilinmiyor.

300 TL promosyon ödemesi yapılacak

Özel bankalar ve emekli derneğin ile anlaşmaya varması durumunda her yıl için promosyon ödemesi yapılacak iken, 2016 yılında 300 TL civarında promosyon ödemesi yapılması bekleniyor. Bu oran 2.000 TL ve üzerinde emekli maaşı alan kişilere daha yüksek oranlarda promosyon ödemesi yapılacağı söyleniyor. Ak partinin 2015 yılının sonunda yapılan seçimleri kazanması beni bir takip et vermiş olduğu tüm vaatleri bir bir yerine getirmesi promosyon müjdesi bekleyen emeklileri umutlandırıyor.

Maaşını taşıyana çeyrek altın promosyonu

Bazı banka şubeleri tarafından da emekli maaşlarını taşıyan müşterilere 2 adet çeyrek altın, bir maaş ikramiye, 300 TL. promosyon gibi çeşitli kampanyalar düzenleniyor. Kampanyalar dahilinde maaşlarını PTT şubeleri veya Ziraat bankası yerine özel bankalara taşıyan müşterilere Bir defaya mahsus olmak üzere çeyrek altın veya diğer promosyonlardan veriliyor. Çeyrek altın verileceğini duyan bir çok emekli maaşını diğer bankalara taşıdı. Özel bankalara taşınan emekli maaş hesaplarından devlet bankaları gibi herhangi bir kesinti yapılmıyor. ayrıca özel bankaların maaşını taşıyan müşteriler hem çeyrek altın hediyesini alırken hem de özel bankaların sağlamış olduğu hizmet kalitesinden yararlanıyor. Uzmanlar maaş taşıma işlemlerinde ki sözleşmelerin dikkatle okunması konusunda emeklileri uyarıyor. Bazı duyumlara göre 2016 yılı emekli promosyonları Haziran ayı sonunda veya bayramdan sonra ödeneceği söyleniyor. Promosyon veren bankaları ise talep çok fazla. Bir çok emekli maaşını promosyon veren bankalara taşıyor.

Emekli maaşına altın veren bankalar 2018 yılı promosyonları

 • Türkiye Ekonomi Bankası maaşını TEB şubelerinden alan müşterilerine bir çok avantaj sağlıyor. TEB
 • Akbank yıllardır vermiş olduğu hizmet kalitesiyle emekli müşterilerin yanında olmaya devam ediyor. Akbank maaşını Akbank’a taşıyanlara 300 TL. değerinde chip para veriyor. Akbank
 • Garanti bankası Emeklilere 1 çeyrek altın birde gram altın veriyor. Garanti
 • İşbankası Emekli maaşını taşıyana 50 TL. maxipuan veriyor. İşbankası
 • Ziraat bankası emekli avantajlarına sizleri davet ediyor. Ziraat
 • Denizbank emeklilere bonus kampanyası düzenledi. Denizbank
 • Finansbank Promosyon veriyor. Emekli maaşını taşıyana her yıl card finans ayrıcalıkları ile 360 TL. ye kadar ayrıcalık tanıyor. Detaylar Qnb Finansbank şubelerinde..  Ayrıca EMEKLİ yazıp 2273’e SMS göndermen yeterlidir.

Kurban Bayram’ında yapılan açıklama sonucunda tüm emeklilere promosyonun son aşamaya geldiği bildirdi. Emekliler 500-1000,

1-1000 1000-2000 2000 üstü aralığına göre promosyon alacaklar. 3 yılda bir kez verilecek promosyonun 300 – 375 ve 450 tl olacak

30/09/2016 emekli promosyonu anlaşmaya varıldı.

Alınan bilgilere göre, emeklilere 450 lira ile 900 lira promosyon ödemesi verilecek. Bu ödemeler, 2016 yılının son ayında 3 yıllık olarak verilecek. Bu ödeme, emeklilerin maaşına göre yapılacak.  Taraflar anlaştı. Anlaşmaya göre promosyon miktarlarını emekli maaşlarının net tutarı belirleyecek. TÜM EMEKLİLERE 3 YILLIK PROMOSYONLAR TOPLU OLARAK VERİLECEK. İLK ÖDEME YIL SONUNDA YAPILACAK.

EMEKLİYE PROMOSYON ÖDEMELERİ KESİNLEŞTİ

Sayın başbakanımızın yaptığı açıklamaya göre;

 1. 1000 LİRADAN DAHA AZ MAAŞ ALANLARA 300 LİRA,
 2. 1000 LİRA İLE 2000 LİRA ARASI ALANLARA 375 TL.
 3. 2000 TL. DEN FAZLA MAAŞ ALANLARA 450 TL. 

ödeme yapılacak. Henüz promosyonların hangi tarihte ödeneceğine ilişkin net bir açıklama yapılmaz iken, birçok ekonomist ve haber uzmanınca ödemenin 2018 Şubat ayında olacağı tahmin ediliyor. Bu ödeme maaşlara ilavetek tek seferde yapılacak olup, 1-3 ay arasında ödemeler gerçekleştirilecektir denmektedir.

Tüm bu bankalar arasından en yüksek emekli promosyonu veren bankayı tercih ederken, bankadan maaş taşımanın şartlarını tekrar incelemelisiniz. Sözleşme hükümlerini ihlal etmemek adına 3 yıl süreli olarak aynı bankada kalıp kalmadığınızı kontrol etmelisiniz.

2018 yılı itibariyle emekliye ödenecek promosyonların tarihleri belli oldu. Ödemeler Mart, Nisan ve Mayıs aylarında  yapılacak. Promosyon ödemesinden faydalanmak isteyenlerin 3 yıllığına sözleşme imzalamaları gerekiyor. Bundan sonra ki ödeme 2020 yılında yapılacak protokole göre belli olacak.

Sayın Başbakanımızın açıklamaları sonrasında SGK tarafından bankalar ile yeniden bir protokol yapıldı ve bu protokol hükümlerine göre emekliden otomatik ödeme talimatı veya kredi kartı gibi banka hizmetlerinden yararlanma şartı kaldırıldı.

Fibabanka 500 TL. Promosyon Ödemesi Yapacağını Duyurdu!

Bankaların promosyon yarışı devam ederken Fibabanka tarafından emeklilerimize 500 TL. promosyon ödemesi yapılacağı duyuruldu. Bankanın emeklilerimize ödeyeceği miktarlar diğerlerinden biraz daha yüksek. İşte o miktarlar;

emekliye en yüksek promosyon ödemesi
emekliye en yüksek promosyon ödemesi
 1. Bin liradan az maaş alan emeklilerimize 330 TL.  (30 TL. fazla)
 2. 1000-2000 TL. arası maaş alanlara 415 TL. (40 TL. fazla)
 3. 2000 TL. den fazla maaşı olanlara ise 500 TL. (50 TL. fazla)

ödeme yapacak. Banka ayrıca;

 • Türkiye’de ki tüm ATM cihazlarından komisyonsuz maaş çekimi,
 • Bankacılık işlemlerinde hesap işletim ücreti almıyor,
 • Emekliye özel bireysel ihtiyaç kredisi imkanları sunuyor.

En yüksek promosyon ödeyen bankaya hemen başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.37 Yorumlar

 1. PROMASYONDAN ÖNCE ALTIN ALMIŞ EMEKLİLERİMİZ ANLAŞMA SÜRESİ DOLDUGUNDA ÇEKİP BAŞKA BANKAYA YATIRIP PROMASYON ALACAK.SINIZ .. MADEM Kİ ALTIN ALDIGI BANKALAR MEMNUN ETMİYORSA BU ÜLKENİN EMEKLİSİNİ .. TEK YOL BUDUR .

 2. Emeklilkere avantajlar PROMASYON diye günlerdir bir halt yapmış gibi övünen başta HÜKÜMET AKP ve bankalar yaptığınız tüm güzelliklerin kat kat fazlasını mayıs 207 itibarıyla fazlasıyla geri almaya başladılar QNB müşterisiyiz
  malesef ihtiyacın için bankamatikten 200 tl çek hemen 7 tl komisyon kesiyor be vicdansızlar hiç bir şey vermen eskisi yenisinden daha iyiydi bunlar HÜKÜMETİN VE BANKALARIN VOYVODA KAZIKLARI yazıklar olsun

 3. Ben bir senedir GB emekli maaşimi alıyorum. Bir defaya bir çerek altın verdiler. Şimdi promosyon almam için o altını iade etmem gerekiyor nekadar dogru. Bilen var mı?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Close