BİREYSEL İHTİYAÇ KREDİSİ

En Hesaplı İhtiyaç Kredisi Nerede Sorusunun Cevabını Sizin İçin AraştırdıkBir çok kişinin yaşadığı ekonomik sıkıntılardan dolayı ihtiyaç kredisi kullanımı sayısı son yıllarda oldukça artmış durumda. Tanıdıktan borç alınması halinde, alınan borcu belli bir süre sonra hepsini bir kerede vermek zor olmaktadır. Bankalar aracılığı ile kullanılan ihtiyaç kredisi taksitle ödendiği için daha mantıklı bir seçimdir. Yalnız en düşük faiz ile ihtiyaç kredisi kullanımı kişiye kazanç sağlamaktadır.

En Düşük İhtiyaç Kredisi Nasıl Bulunur?

Her bankanın kredi ürün yelpazesi vardır. Bu yelpazede de ihtiyaç kredisi mutlaka vardır. İhtiyaç kredisi kullanılacak ise bankalar araştırılmalı ve en düşük faiz oranı hangisinde ise o seçilmelidir. Bunu yapmak için internette araştırma yapmak yeterlidir. Bankaların web sayfalarına girilerek, kredi faizlerine bakılabilir. Ya da yine bankaların web sayfalarında olan kredi hesaplama araçları kullanılarak ihtiyaç olunan kredi ile ilgili yapılan hesaplama sonucunda en uygun olanı seçilir ve o bankadan ihtiyaç kredisi kullanılabilir. Bankaların şubelerine gidip müşteri temsilcilerinden kredi faizleri ile ilgili olarak bilgi de alınabilir.

Kredi Hesaplama Aracı

Kredi hesaplama aracı bankaların web sayfasında kredi bölümünde bulunur. Bu hesaplama aracının içine girilerek ihtiyaç olunan kredinin miktarı, geri ödeme için vade süresi ve ödeme sıklığı seçilir. Bu bilgilerden sonra yapılan hesaplama ile geri ödenecek toplam tutar ve aylık ödeme tutarı ekrana gelir. Bu şekilde hem ilgili bankanın faiz oranı hem de aylık tutar bilgisi ile rahat bir kıyaslama yapılmaktadır.

En Hesaplı Krediye Direk Ulaşım

Bu şekilde bir araştırma ile uğraşmak istemeyen kişiler internet sitelerinden yardım alabilir. İnternetin arama motoruna en uygun kredi yazıldığı zaman ekrana en uygun kredi diye sayfa açılır. Buradan bir çok bankanın otomatik olarak faiz oranları görünür. Buradan en uygun ihtiyaç kredisine ulaşmak mümkündür.

Kredi Başvurusu

İhtiyaç olunan kredi ile ilgili olarak banka belirlemesi yapıldıktan sonra bir çok yol ile bankaya kredi başvurusu yapılabilir. Başlıca kredi başvuru şekilleri, ilgili bankanın web sayfası aracılığı ile ilgili bankanın tanımlı olduğu numaraya sms başvuru, ilgili bankanın müşteri hizmetleri aracılığı ile ve ilgili bankanın şubesine giderek başvuru gibi bir çok ile kredi başvurusu yapılabilir.

Kredi Başvuru Sonucu

Bankalara yapılan ihtiyaç kredisi başvuru sonucu, başvuru sahibinin sistemde kayıtlı olan cep telefonu numarasına sms yolu ile gelir. Başvuru olumlu olsa da olumsuz olsa da sms cevabı gelir. Başvurunun olumlu olması durumunda kişi ilgili bankanın her hangi bir şubesine giderek ihtiyaç kredisini kullanabilir.

Kredi Başvurusunun Olumlu Sonuçlanması

Bankalara yapılan kredi başvurularının sonucunun olumlu sonuçlanması için başvuru sahibinin ilk önce belli bir aylık gelire sahip olması gerekir. Bu sahip olduğu gelirde her hangi bir icra kesintisi olmaması gerekir. Başvuru yapılan kredinin aylık ödeme tutar bilgisinin, kişinin aylık aldığı maaş tutarının karşılaması gerekir. En önemlisi de ihtiyaç kredisi başvuru sahibinin ilgili banka ile olan kredi notunun yüksek olması gerekir. Kredi notu yüksek olan kişilerin ve bu kişilerin yeterli maaş tutarına sahip olmaları durumunda ihtiyaç kredisi kolay bir şekilde onaylanmaktadır. Bankalar bazı durumlarda, mesela yüksek tutarda olan kredilerde başvuru sahiplerinden kefil isteyebilir.

Kredi Başvurusu Esnasında ve Kullanır İken Gerekli Olan Belgeler

Bir bankaya yapılacak ihtiyaç kredisi başvurusu için eğer başvuru şubeden yapılacak ise üzerinde vatandaşlık numarası yazılı kimlik kartı gerekir. Bunun yanında cep telefonu gerekir. Çünkü kredi cevabı cep telefonuna gelmektedir. Başvuru yapılan kredi olumlu sonuçlanıp kullanılır iken, kimlik kartı gereklidir. Banka gerekli gördüğü durumlarda başvuru sahibinden başka belgelerde (maaş bordrosu, kefil, v.b. gibi) isteyebilir.

İhtiyaç Kredisi Kaç Ay Vade Süresi İle Kullanılabilir

Yeni yapılan yasal düzenlemeler ile bir bankalardan kullanılabilecek olan ihtiyaç kredileri için geri ödemede maksimum süre üç yıl yani 36 aydır. Daha açık ve net bir ifade ile bankalardan kullanılacak ihtiyaç kredisinin geri ödeme süresi yasal olarak 36 ayı geçemez. Bir bankadan alınacak olan bir ihtiyaç kredisi ürününün minimum geri ödeme süresi de 2 aydır. Kişi kendi ihtiyacına göre belirlediği ihtiyaç kredisi miktarını yine kendi belirlediği süre içerisinde 2 ila 36 ay arası belirleyerek kullanır. Taksit erteleme kampanyası olan bir kredi kullanılarak kredi bir kaç ay ertelenerek süre uzatılabilir. Bir ihtiyaç kredisi ne kadar kısa vadeli olarak kullanılıp ödenir ise toplam zamanda ödenen faiz tutarı o kadar az olur. Yüksek faiz ödememek için bu göz önünde bulundurularak, kredi başvurusu yapılmalı ve kullanılmalıdır.

 One Comment

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Related Articles

Close