Enpara Hakkında Bilmeniz Gereken 7 Şey

Enpara Hakkında Bilmeniz Gereken 7 Şey
5 Ağustos 2018 tarihinde eklendi, 15 kez okundu.

Enpara Nedir?

Enpara masrafsız bankacılık adına kurulmuş özel bir dijital hesap sistemidir. QNB Finans Bank bu konu hakkında ciddi çalışmalar yapmış ve teknolojiyi en olumlu şekilde uyarlamayı başarmıştır. Diğer adıyla şubesiz bankacılık da denilen bu banka modeli Finans Bank müşterisi olsun veya olmasın herkesin rahatlıkla faydalanabileceği bir sistemdir. Yalnızca internet bankacılığı ve mobil uygulamalar vasıtasıyla rahatlıkla kaydolup kullanmaya başlayabilirsiniz.

Enpara.com  yılında hizmete girmiştir. Hizmet modeli olarak mutlu müşteri sloganına başvurmuş ve pek çok avantajı beraberinde uygulamaya dahil etmiştir.

Enpara, Avantajlar Sunan Bir Bankacılık Sistemidir?

Bu bankacılık modelinde şube yok. ATM’ye ihtiyaç da yok. Tüm işlemlerinizi teknoloji yoluyla halledebilirsiniz. Enpara.com herhangi bir işlem için masraf almayacağını taahhüt etmektedir. Hazırladıkları kısa sözleşmeyi rahatlıkla okuyarak Havale ve EFT için herhangi bir işlem ücreti almadıklarını görmek mümkün. Diğer taraftan bazı bankaların istediği kredi kartı aidatını kesinlikle istememektedir. Hatta iki yıl boyunca bu sisteme katıldığınız için size aiat ödemektedirler.

Enpara müşterileri halinden memnun. Çünkü hızlı bir işlem fırsatı sunmalarının yanında ekonomik olarak da pek çok imkân sağlamaktadırlar.

Vadeli veya Vadesiz Hesaplar

Vadesiz hesap açarak paranızı bu şekilde değerlendirmek ve faiz almadan kullanmak istiyorsanız bu mümkün. Bazı bankalar hesap işletim ücreti istemektedir. Ayrıca vadesiz mevduat hesabı için bir alt limit belirlemektedir. Bu alt limit yatırılmadan herhangi bir işlemi gerçekleştirmek mümkün değildir. Enpara.com vadesiz hesaplar için hem hesap işletim ücreti almaz hem de işlem yapmak için bir alt limite ihtiyaç duymaz. Öte yandan vadeli mevduat hesabı için de aynı durumlar söz konusudur.

Vadeli mevduat hesabı ile yatırım yapmak isteyen müşteriler faiz oranlarından oldukça memnun. Bu sayede belli bir zaman diliminde kâr getiren yatırım yapmayı tercih eden yatırımcılar tüm bankacılık işlemlerini bu uygulama üzerinden yapmaya karar vermektedir. Örneğin fatura ödeme, avans çekme veya kredi kullanma gibi bankacılık hizmetleri zaten enpara’da var. Ayrıca bu hizmetleri sunarken kefil istememesi özel bir tercih sebebi olarak karşımıza çıkar.

Başvurmak Oldukça Kolay

Enpara üyesi olmak için internet üzerinden basit bir form doldurarak gerekli kimlik ve iletişim bilgilerinizi belirtiyorsunuz. Sonrasında onlar sizin yanınıza geliyor ve gerekli işlemleri yapıyor. Böylece başvuru için işinizden özel bir vakit ayırıp şubeye gitmenize gerek duyulmuyor. Daha sonra size Encart isminde bir kart veriliyor ve gerekli gördüğünüzde bu kart ile alışveriş yapabiliyor veya ATM’den işlem gerçekleştirebiliyorsunuz.

İşlemde Süre Kaybı Yok

Bu bankacılık modeli ile geceleri yaşanan faiz değer kaybı ile karşı karşıya kalmak yok. 23.00 ile 5.00 arasında mevduat hesabınıza ilave yapabilir ve sabah saatlerinde bunun görüntüleyebilirsiniz.

Döviz Yatırımları Yapmak Mümkün

En para ABD doları ve Euro ile işlem yapabileceğiniz döviz hesabı açmanıza olanak sağlamaktadır. Bu bakımdan yalnızca vadeli veya vadesiz mevduat hesabı açarak yatırımları takip etmek mümkün. Vadesiz hesap açarak yalnızca döviz üzerinden gelecek kâr – zarar ilişkisine göre hareket etmek müşteri tercihine kalmıştır. Vadeli mevduat hesabı ise hem faiz getiri sağlar hem de döviz üzerindeki dalgalanmaları takip etmeye yardımcı olur. Bu iki işlem için de herhangi bir alt limit bulunmamaktadır.

Altın Hesabı için Sunulan Avantajlar Neler?

Atın hesabı son zamanlarda gündemi meşgul eden yatırım araçları arasında yer almaktadır. Altın fiyatlarını takip ederek yatırımları bu şekilde yönlendirmek mümkündür. Bu sayede hem altının gidişatına göre paraya yön verebilir hem de faiz getirisinden faydalanabilirsiniz. Bu durum paranızın değerini korumanıza olanak sağlar. Yine her işlemde olduğu gibi bu hesap için de herhangi bir işlem ücreti talep edilmez. Diğer yandan altın hesabı için yapılacak işlemlerde herhangi bir zaman sınırlaması bulunmamaktadır. 7 gün 24 saat istenilen işlemi yapmak mümkündür. Yine açılış için bir limit bulunmayan bu hesapta her türlü altın cinsinden değeri almak veya satarak TL cinsine çevirmek mümkündür.

Nakit İhtiyacınızı Düşük Faizli Kredi İle Karşılayın

Nakit ihtiyacı için Enpara tarafından belirlenen kredi kullanım hakkında ekpara ismi verilmiştir. Bu kredi için herhangi bir ekstra masraf ücreti talep edilmemektedir. Enpara.com tarafından kartınızda tanımlı olan kredi limiti miktarınca kredi alabilirsiniz. Alınan bu kredi 30 gün süre içerisinde ödenmek durumundadır. İstenilebilecek kredi miktarı 1.000 TL’den başlamaktadır. Faiz oranı normalde %2.02 olarak belirlenmiştir. Ancak bu oran talep edilen miktara göre farklılık gösterecektir. Ayrıca 30.000 TL ve üzeri kredi kullanımı için 36 ay vade seçeneği tercih edilebilir. Enpara.com sitesinde alınacak kredi tutarı için uygulanacak faiz listesi yer almaktadır. Müşterisi olmayı düşünüyorsanız inceleyebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git