GÜNCEL EKONOMİ HABERLERİ
$ DOLAR → Alış: 3,66 / Satış: 3,67
€ EURO → Alış: 4,32 / Satış: 4,34

Esnafımızın Yüzünü Güldüren Bankalar 2017

Esnafımızın Yüzünü Güldüren Bankalar 2017

Esnaf ve sanatkarlar, Türk ekonomisinde oldukça önemli bir paya sahiptirler. Bu meslek grubundaki kişiler, mesleki ihtiyaçlarını nakdi ve gayrinakdi banka kredileriyle karşılarken esnaf ve sanatkarlara kredi veren bankaların ilgili hizmetlerinden yararlanırlar. Günümüz koşullarında birçok banka esnaf ve sanatkarlara kredi kullandırmakta ve bu kişilerin mesleki gereksinimlerinin karşılanmasına önayak olmaktadır.

Bugün sizlere esnaf ve sanatkarlara kredi veren bankalar hakkında bir takım önemli bilgiler sunmaya çalışacağız. Aşağıdaki listeden esnaf ve sanatkarlara kredi veren bankalar ve bu bankaların ilgili hizmetleri hakkında önemli detaylara erişebilirsiniz.

esnafa-kredi-veren-bankalar

Halkbank

Halkbank, esnaf ve sanatkarlara özel hizmetleriyle esnaf ve sanatkarlara kredi veren bankalar listemizin ilk sırasında yer almayı fazlasıyla hak ediyor. Sıfır faizli Halkbank esnaf kredisi, bu hizmetler arasında en çok ilgiyi gören kredi türlerinden biridir. Maksimum 30.000 TL’ye kadar sıfır faizli kredi veren Halkbank, bu hizmetiyle esnaf ve sanatkarların destekçisi olduğunu gözler önüne seriyor. Son 1 yıl içerisinde yeni bir işletme kurmuş olan esnaf ve sanatkarların kullanabileceği bu kredi, KOSGEB desteğiyle sunulmaktadır.

Bunun yanı sıra eski esnaf ve sanatkarlar için de çeşitli kredi hizmetleri sunan Halkbank, KOSGEB ve Hazine Destekli kredilerde başı çeken bankalardan biri konumunda.

Ziraat Bankası

Ziraat Bankası da tıpkı Halkbank gibi esnaf ve sanatkarlara kredi veren bankalar arasında yer alıyor. Devlet bankası olmanın avantajlarını en iyi şekilde kullanarak devlet destekli finansmanlarda başrol oynayan Ziraat Bankası, esnaf ve sanatkarların en çok çalıştığı bankalardan biri olarak dikkat çekiyor. Esnaf ve sanatkarlara mal alımlarında kredi kullanma hakkı veren Ziraat Bankası, bu kredilerde uyguladığı uygun faiz oranlarıyla da takdir topluyor.

Vakıfbank

Esnaf ve sanatkarlara kredi veren bankalar arasında son yılların en dikkat çeken isimlerinden birisi de Vakıfbank. Özellikle ‘’Şimdi Al 2017’de Öde’’ kampanyasıyla adından söz ettiren Vakıfbank, esnaf ve sanatkarların uzun vadeli kredi ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamaktan geri kalmıyor. Bu kampanya ile kredinizi şimdi kullanıp ödemesine 2017’de başlayabilirsiniz. 100.000 TL’ye kadar geçerli olan Vakıfbank esnaf kredisi maksimum 36 ay vade seçeneğiyle işlem görüyor.

esnaflara-kredi-veren-bankalar

Şekerbank

Esnaf ve sanatkarlara kredi veren bankalar arasında her daim boy gösteren Şekerbank, esnafın yüzünü güldüren kampanyalarıyla adından sıkça söz ettirmeyi başarıyor. Şekerbank Esnafım Kredisi, Şekerbank esnaf kredileri arasında en çok ilgi gören kampanyaların başında geliyor. Uygun faiz oranları ve ödeme seçenekleriyle 84 aya kadar artan Şekerbank Esnafım Kredisi, birçok esnaf tarafından tercih edilmekte. Tüm esnaf ve sanatkarların yararlanabileceği bu kredi ile ilgili detaylı bilgi almak için Şekerbank şubelerinden birine gidebilir, başvurunuzun uygun bulunması durumunda kredinizi hemen kullanabilirsiniz.

Garanti Bankası

Esnaf ve sanatkarlara kredi veren bankalar denince akla gelen belli başlı isimlerden birisi de Garanti Bankası. Son dönemlerde Komşu Esnaf Kredisi adı altında sunduğu esnaf ve sanatkarlar kredisiyle büyük ilgi gören Garanti Bankası, esnafların tüm ihtiyaçlarını karşılamaya önayak oluyor. %1.41’den başlayan faiz oranlarıyla siz de Garanti Bankası Komşu Esnaf Kredisi’nden yararlanabilirsiniz. 60 aya kadar artan vade seçenekleri ve ödemesiz dönem tercihleriyle ödeme güçlüğü çekmeden kredi kullanmak tamamen sizin elinizde. Ayrıntılı bilgi için Garanti Bankası şubelerine başvurabilirsiniz.

İNG Bank

%1.34’ten başlayan İNG Bank esnaf kredileri, esnaf ve sanatkarların can simidi oluyor. 1.000 TL’den başlayıp 50.000 TL’ye kadar devam eden kredi talepleri için geçerli olan bu oran, en fazla 36 aylık vadeyle kullanılabilmekte. İNG Bank esnaf kredisi başvurunuzu KOBİ yazıp bir boşluk bıraktıktan ve TC kimlik numaranızı yazdıktan sonra 2205’e kısa mesaj atarak yapabilirsiniz. Kredinizin onaylanması durumunda ihtiyacınız olan belgelerin ve size en yakın şube bilgilerinin yer aldığı bir mesaj alacak ve İNG Bank şubelerinden birine davet edileceksiniz.

TEB

TEB, esnaflara özel nakdi ve gayrinakdi kredileriyle bu sektörün en çok ilgi gören bankalarından biri haline gelmiş durumda. Spot ve rotatif krediler, taksitli ticari krediler, kredili mevduat hesapları, dövize endeksli krediler, işyeri destek ve yenileme kredileri, TEB esnaf kredileri arasında en çok tercih edilen kredilerden bazıları. Ayrıca Esnaf ve Sanatkarlar Odası’na kayıtlı olan TEB müşterileri, bankanın sunmuş olduğu diğer ihtiyaç, konut ve taşıt kredilerinden de faydalanabilmekte. Türk Ekonomi Bankası esnaf ve sanatkâr kredilerinden yararlanmak için en yakınınızdaki TEB şubesine giderek ayrıntılı bilgi alabilir, verilen bilgileri uygun bulmanız halinde kredi başvurunuzu anında yapabilirsiniz.

Finansbank

Finansbank, esnaf ve sanatkarlara kredi veren bankalar listemizin dikkat çeken isimlerinden biri. Esnaf ve sanatkarlara ihtiyaç, taşıt, konut ve işyeri kredileri konusunda destek olan Finansbank, bu yapısıyla diğer bankalar için de önemli bir örnek teşkil ediyor. Cazip faiz ve vade oranlarıyla büyük ilgi gören Finansbank esnaf kredilerinden biri olan Para Cepte Kredisi, sektörün nabzını tutan kredi seçeneklerinden biri olarak göze çarpıyor. Siz de işyerinizin tüm ihtiyaçlarını karşılamak ve işinizi daha iyi bir seviyeye taşımak için herhangi bir Finansbank şubesine gidip esnaf kredisi başvurunuzu yapabilirsiniz. Finansbank’ın gücünü arkanızda hissetmeye başladıktan sonra sektördeki gücünüzün farkına varacak ve sektörünüzün liderlerinden biri haline gelebileceksiniz.Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ