BİREYSEL İHTİYAÇ KREDİSİ

Ev Hanımlarına Kredi BaşvurusuÇalışmayan Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

Kredi çekmek isteyen  ev hanımlarına özel ihtiyaç kredisi ve mikro kredi imkanlarından bahsettik. Gelir belgesi olmadan bayanlara kredi veren birçok banka bulunmaktadır. Bu bankalara yapacağız başvuru sonucunda bayanlarda kredi çekebilmektedir. Yeni bir iş kurmak, evde ek iş yapmak, ticaretle uğraşmak veya herhangi bir iş için finansmana ihtiyaç duyan tüm bayanlara bireysel krediler adı altında tüketici kredileri verilmektedir.

Bayanlara Kredi Veren Bankalardan Bazıları Şunlardır

Qnb Finansbank, Türk Ekonomi Bankası, Ziraat Bankası, Akbank, Halk Bankası, Vakıflar Bankası (Vakıfbank), Adabank, Şekerbank,  Türkiye Garanti Bankası, Aktifbank, Türkiye İş Bankası, Yapı ve Kredi Bankası, Birleşik Fon Bankası,  Citibank, Denizbank, HSBC Bank, ING Bank tarafından kredi verilmektedir. Ancak her bankanın istemiş olduğu teminatlar ve belgeler değişiklik göstermektedir.

Ev hanımları için kredi veren bankalar ve şartları

Birçok bayan yeni bir iş kuracakları zaman finansmana ihtiyaç duyarlar. Bazı bayanların  gelirleri olmasına rağmen bordrolu çalışan olmamaları nedeniyle kredi çekemezler. Bu kapsamda gelir belgesiz kredi veren, bankalar ile görüşerek, ev hanımlarına kredi başvurusu yaparak sizde istediğiniz girişimi gerçekleştirebilirsiniz. 5000 TL ve üzerinde kefil göstermeden kredi çekmek zor. Bu meblağ üzerinde kefil göstermeden alacağınız krediler için çalışan eşinin üzerinden maaş belgesini ibraz ederek kredi alabilirsiniz.

bayanlara-kredi
bayanlara-kredi

Kadınlar için kredi başvurusu tüm bankaların banka müşteri temsilcileri vasıtayısla yapılabilmektedir. Bununla birlikte, ev hanımlarına özel kredi başvurusu bazı bankaların telefon şubelerinden yapılmaktadır. Yine bazı bankalar, kredi çekmek isteyen ev hanımlarına internet üzerinden online başvuru imkanı sunmaktadır.

Denizbank bayanlara özel kredi

Denizbank bayanlar için kredi paketi kampanyası ile evin tüm yükünü çeken ev hanımlarına çeşitli imkanlar sağlamaktadır. Bu kapsamda Deniz Bank ev hanımları için “Ev Hanımlarına özel Altın Günleri” ve “Ev Hanımlarına Mevduat Biriken Hesap” imkanı sağlamaktadır.

Garanti bankası

Garanti bankası ev hanımları için bireysel ihtiyaç kredileri vermektedir. Garanti bankası kredi başvurusu yapmak için tüm banka şubelerini ziyaret edebileceğiniz gibi, internet üzerinden de, kredi başvurusu yapabilirsiniz. Garanti bankası bayanlara tamamına mortgage (%100) bireysel ev ihtiyaçları için ihtiyaç finansmanı, Hesabınızda para yokken bile acil para bulabileceğiniz hesap açmakta ve kadınların tüm ihtiyaçlarına;

 • Ev almak için,
 • Evin tüm ihtiyaçlarına yönelik,
 • Sıfır veya ikinci el otomobil almak için,
 • Kısa süreli ve küçük miktarlı ihtiyaçlar için ev hanımlarına kredi vermektedir.

INGBank bayanlara özel kredi desteği

İngbank tarafından da paraya ihtiyacı bulunan kişiler için ihtiyaca göre belirli paketler kapsamında kredi verilmektedir. En uygun vade ve faiz oranları ile krediler vermekte olan ING Bank tan ihtiyaç kredisi almak için internet üzerinden başvuruda bulunabilirsiniz. Bayanlara Özel INGBank Kredisi için başvuru yapabilirsiniz.

Türkiye Ekonomi Bankası Kadın Girişimci Kredisi

Türkiye Ekonomi Bankası kadın girişimcilere kredi vermektedir. EBRD ve Çalışma Sosyal Güvenlik Bakanlığı işbirliği ile iş hayatında kadın projesi ile Devlet destekli ev hanımlarına kredi vermektedir. TEB ev hanımlarına kredi başvuru sayfasını kullanarak hemen başvurabilirsiniz.

Ev Hanımlarına Gelir Belgesiz Kredi Başvurusu

Akbank mobil internet uygulaması sayesinde çalışmayan ev hanımlarına gelir belgesiz, maaş bordrosuz kredi imkanı sağlamaktadır. Akbank Direk uygulaması ve internet sitesinden yapılan başvuru sayesinde, senet, kefil, gelir evrakları, nüfus cüzdanı, eşinizin onayı gibi prosedürlere takılmadan anında 20 bin lira krediye sahip olabilirsiniz. Bunun için gerekli şartlar şunlardır;

 1. Akbank’ta vadesiz veya ticari hesabınızın bulunması,
 2. Mobil bankacılık internet şifrenizi almanız ve aktif olması,
 3. Kredi sicil risk raporunuzun yerinde olması ve kara listede olmamanız gereklidir.

Bayanlara Özel 20 Bin Lira Maaş Bordrosuz Kredi Hesaplaması;

 • Kredi tutarı: 20 bin lira (bayanlara özel)
 • Taksit sayısı: 4 yıl (48 ay)
 • Aylık Akdi Faiz Oranı: %1.39
 • Efektif Yıllık Faiz Oranı: %22.3025
 • KKDF Oranı: %15.00
 • BSMV Oranı: %5.00
 • Ödeme Planı Türü: Aylık Eşit Taksitli
 • Aylık Taksit Tutarı: 608 TL 75 Kuruş
TAKSİT SAYISI ÖDEME TARİHİ TAKSİT TUTARI FAİZ
1  HAZİRAN 2017 608.78 275,18
2 TEMMUZ 2017 608.78 274,18
3 AĞUSTOS 2017 608.78 270,28
4 EYLÜL 2017 608.78 266,33

Bu şekilde 48 ay ödeme yaptığınızda kadın müşterinin toplam geriye ödeyeceği tutarlar aşağıdadır.

GENEL TOPLAM Toplam Geri Ödeme Miktarı

29.221,26

Net Ele Geçen Çekilen Kredi

20.000 TL.

4 Yılda Toplam Ödeyeceğiniz Faiz

7.684,46 TL.

Fon ve Vergi Toplamı

1.536,80 TL.

Her ay düzenli olarak 609 Tl. civarında bir ödeme yaptığınızda kara listeye düşmeden tüm bayanlar bu krediyi çekebilir ve ödemelerini düzenli olarak yapabilir. Bayan herhangi bir taksiti ödemediği zaman gecikme faizi bineceği gibi bu durum kişinin kredi notunu etkileyecektir.

Bu krediden yararlanmak istemenize rağmen eğer kredi siciliniz bozuk ise, kara listedeyseniz sizin için bir seçeneğimiz daha var. Ev ihtiyaçları için 25 bin lira bayanlara özel kredi yeterliyse Aktifbank şubelerinin verdiği krediye başvurun.

Kredi Sicili Bozuk Olan Bayanlara Özel 25 Bin Lira Kredi İmkanı

İster kara listede olun, ister bugüne kadar hiç kredi çekmeyin, Aktifbank PTT aracılığıyla bayanların tüm ihtiyaçlarına özel 25 bin lira kredi vermektedir. Bunun için yaşadığınız yerde Aktifbank şubesinin olması da gerekmiyor.

Ev Hanımlarına 3 Adımda Kredi

Bu görselde de mevcut olduğu gibi çalışmayan ev hanımları için kredi prosedürü sadece 3 adımdan oluşuyor.

 • Kaç para lazım olduğunu sisteme tanımla,
 • Elektronik olarak hazırlanan sözleşme metinlerini imzala,
 • 5 Dakika İçerisinde hemen nakit paranı çek.
Çekilen Miktar Vade Aylık Faiz 36 Ay Aylık Taksit Dosya Masrafı
2 BİN LİRA 3 Sene 3,39 % 106 lira 77 kuruş 10 LİRA

Görüldüğü üzere kredi sicili düşük olan ev hanımlarına verilen kredinin faizi diğerlerine göre daha fazladır. Tabi senetle para veren tefecilerin eline düşmek yerine risk raporunuz düşük olsa da, güvenilir bir kuruluştan kredi çekmek daha avantajlıdır.

Ev hanımlarına kredi başvurusu
Ev hanımlarına kredi başvurusu

Çalışmayan, herhangi bir işle meşgul olmayan, gelir belgesi veya maaş bordrosu bulunmayan, kara listede sicili olan tüm bayanlar, kadın esnaflar ve ev hanımları bu bankalara başvurarak bayanlara özel kredilerden faydalanabilirler.

2018 Yıllında’da Ev hanımlarına kredi verilmeye devam edilecektir.39 Comments

 1. yalanda milleti kandırmayın yeniyıla gine ümitsiz hayel kırıklığı kimseden dilenmiyoruz zaten bir verip bin alıyorlar yine tam düzeldim dediğimde maaş ge yatıyor ben gine geçikmede hele yapıkredi 3 5 günde dosyanız avukata verilmişdir lütfen orda bizim paralarımızla var olanlara karapara aklıyanlara alkış sunan zihniyetlere biz dolandırıcı yada hokkabaz değiliz işyerine maaşın geç geldiği zaman bakın bankanın hiç affı yok sicilimi lekelenmesi sizin yüzünüzden dediğimde bizde geç alıyoruz bizimde ödemeleri hayatımız sizlerden farklı dediğimde adamı yada silah alıb böyle karartıyamı düşmeli insan eğer banka bizlere telorans tanısa belki dağınık borç ödemicem lütfen bu konuda esnek olmalılar eğer bir insan sıkıntısını anlatıp çare bulamazsa insanlığım insanca insanın yaşamasınında amlamı olmamalı bu dünya paylaşdıkca dertlere derman düşenin düşkünün yanında hayır biz burdayız diyen bir bankası var olmalı mutlaka yanınızdayım diyen olmalı yaşamak insanca var olmanın amlamı olmalı

 2. malesef söylenen şartlarda gelir belgesiz veren bir banka yok tamamen gereksiz bir paylaşım kandırmayın lütfen

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Related Articles

Close