BANKACILIK

Çalışmayan Bayanlara Ev Hanımı Kredisi Kampanyası



Gelir belgesiz masrafsız kredi başvurusu yapan bayanlara kendi inisiyatiflerinde kredi imkanlarından yararlandırmak isteyen bankalar ev hanımlarına özel 2018 yılında da ihtiyaç kredisi kampanyası sunmaya devam edecektir. Kamu sermayeli ve özel sermayeli bankalar ev hanımları için kredi veren bankalardır. Özellikle Akbank, ING bankası, Finansbank, Denizbank ve Şekerbank gelir belgesi olmayan ev hanımlarına kredi kullandıran bankalar arasındadır.

Büyük bir potansiyele sahip olan ev hanımlarına kredi veren bankalar rekabet ortamında para satmak istediklerinden ev hanımlarına kredi vermeye devam edecektir.

Ev hanımlarına kredi veren bankaların şartları nelerdir?

Ev için gerekli malzemeler, çocukların artan ihtiyaçları ve kişisel ihtiyaçlarını karşılamak isteyen ev hanımları genellikle bankalardan taksitli bir şekilde kredi alamamaktan şikayet ederler. Oysa ki bankalar ev hanımlarına da özel kredi imkanları sunmaktadır. Bankaların bu kredi kampanyalarına internet üzerinden ve sms ile gelir belgesiz başvuru yaparak bankalara kısa yoldan zahmetsizce başvuruda bulunabilirler. Gelir belgesiz  kredi başvurusu yapan ev hanımlarının başvurularının ön onay mesajı taraflarına iletildikten sonra banka şubelerine giderek kredi finansmanlarına erişebilmeleri artık çok kolay. Bankalar internet üzerinden başvuru yapan ev hanımlarna kredi ve kredi kartı göndermektedir. İşin aslı bankalar başvuruları KKB kayıtlarından kredi notlarına göre onay verdiklerinden ev hanımlarının kredi notlarının yüksekliği bu açıdan daha kolay kredi almalarını sağlamaktadır. Tabi bu bankadan gelen onay mesajının ardından kredi almak için bankalara başvuru yapıldığında bankaların istediği şartları yerine getirmek kaydıyla olacaktır.

Ev hanımlarına kredi veren bankalar 2017
Ev hanımlarına kredi veren bankalar 2018

Bankalar gelir  belgesi olmayan ev hanımlarına kredi sağlamak için yardımcı olacaktır lakin illaki banka mevzuatlarını da yerine getireceklerdir. Bankalar kredi başvurularında gelir belgesini talep ettiklerinden gelir belgesi olmayan ve çalışmayan ev hanımlarından eşlerinin gelir belgelerini getirmelerini isteyecektir. Ayrıca eşinin başka bir bankada kredi borcu varsa ve kredi talepleri bu nedenle onaylanmadıysa bu durumda herhangi bir taşınmazını ipotek göstermeleri karşılığında  kredi talebini değerlendirecektir. Ayrıca kira geliri olan ve gelir belgesini ispatlayamayan kişiler için bu gibi özel durumlarda kredi talepleri değerlendirilmektedir. Tüm bu şartları kısaca gözden geçirmek gerekirse;

Eş kefaleti ile kredi başvurusu

Bankalar gelir belgesiz bulunmayan ev hanımlarından bankalara yaptıkları başvurularda istedikleri evraklar gelir belgesi olduğundan bunu nasıl temin edecekler tabi ki eşlerinin gelir belgelerini bankaya ileterek.

Çalışan eşe sahip bayanlar eşlerinin maaş bordrolarını ve gelir belgelerini bankadan istene evraklar arasında bulundurarak istedikleri kredileri banka tarafından kolaylıkla onaylanacaktır. Ev hanımları çalışan eşlerinin gelir belgesini bankaya sunarak yani eşlerini kefil göstererek ihtiyaç kredilerinden yararlanabilirler. Denizbankası, Akbank ve QNB Finansbankasından kredi kartı olanların eşlerine verdikleri ek kart ile ev hanımlarına kredi kartı sunan bankalardır.

İpotek karşılığı kredi başvurusu

Ev hanımları kefil göstererek ihtiyaç kredisi çekebilecekleri gibi acil nakit ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla talepte bulundukları yüksek limitli kredi başvuruları da taşınmaz bir malını ipotek göstererek de kredi alabilirler.

2018 yılında  ev hanımlarına kredi veren bankalar zor durumdaki ev hanımlarının kredileri sorunsuz bir şekilde alabilmeleri için ipotek karşılığında da kredi kullandırmaya devam edecektir. Ev hanımlarının kendi üzerlerine kayıtlı herhangi bir ev, tarla, arsa, araba, traktör veya küpe numaraları tarım ilçe müdürlüğüne kayıtlı büyükbaş yada küçükbaş hayvan sahibi ise bunları bankaya ipotek göstererek istedikleri limitlerde kredi finansmanına erişebilirler.

Ziraat bankası hayvan sahibi ev hanımlarının hayvanlarını ipotek göstermeleri şartıyla 6 ayda bir 12 ayda bir ödemeli dönemli olarak kredi veren bankalar arasındadır. Çiftçi kayıt sistemine kayıtlı ev hanımları kredi almak için  yukarıdaki şartları yerine getirerek Ziraat bankasından kredi alabilirler.

Kira gelir belgesi karşılığında kredi başvurusu

Gelir belgesi olmayan ama yan gelir sahibi olan kira geliri gibi gelir belgesini ispatlayaman ev hanımları tüm bankalardan kolaylıkla kredi alabilirler. Bankalar kira geliri olan ev hanımlarından kiracı ile anlaşılan aylık kira gelirinin ne kadar olduğunu öğrenmek için kira kontratı sözleşmesini talep ederek 48 ay vadeli olarak ihtiyaç kredisi vermektedir.

Bankalara göstereceği ipoteği olmayan, çalışan eşini kefil gösteremeyen veya kira geliri ile kredi  olmayan ev hanımları ne yapmalı? Bu durumda ev hanımları herhangi bir bankadan açtıracakları mevduat hesaplarında nakit akışı sağlamak adına br kaç ay düzenli olarak para transferi yapmalıdır Bu şekilde bankalar kısa süre içinde ev hanımlarına ihtiyaç kredisi avantajı sunacaktır. Bazı bankalarda bu işlemlere gerek bile kalmadan internet bankacılığından doğrudan ev hanımlarının kredi başvurularını kabul etmektedir.



15 Yorumlar

  1. bende ev hanımıyım bakım parası alıyorum 20 tl kredi ihdiyacım var nasıl alabilirim

  2. Bankalardan eskiye dönükproblemim çıkıyor şuan yok ama bankalar para vermiyor kredi kartı veriyorlar normal kredi çekemiyorum normalde kredi kartida vermemeleri lazım normal kredi çekemiyorum nasıl bişey nasıl bir zihniyet anlamadım

  3. Merhaba çok acil 30 bin TL ihtiyaç kredisi çekmem.gerek ama ev hanımı ve çalışmadığım.icin sigortam.yok bı sürü bankaya başvurdum sonuç sıfır gelirbelgesi olmadan olursa iyi olur borç birikti

  4. Ev hanimlari, emekliler, teminatla kredi cekmek isteyenler sitemizden msj atin yardimci olalim..kayra kredi danismanlik

  5. benim ikitane evim var ben ne yaptınsa olmadı lütfen 255 gibi uzun vadelerde çekmek istiyorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Close