GÜNCEL EKONOMİ HABERLERİ
$ DOLAR → Alış: 3,66 / Satış: 3,67
€ EURO → Alış: 4,32 / Satış: 4,34

Ev umutları suya düştü!

Ev umutları suya düştü!

Ülkemiz başta olmak üzere tüm dünya ülkelerinde yaşayan vatandaşlar daha refah bir hayat sürmek için kira vermek yerine ev sahibi olmak istiyor. Kimileri ev sahibi olmak için kredi çekiyor kimileri ise elde ettiği ikramiyeler ile konut alıyor. İnşaat firmalarının çoğalması ile bazı bölgelerde ev fiyatları düşmeye bazı bölgelerde ise artmaya başladı. Buna göre ev hayali kuranların pek çoğu artık emekli olmayı bekliyor. Emekli olduktan sonra alacağı ikramiye ücretiyle ev almak isteyen vatandaşlar devletten de teşvik ücreti beklemektedir.

Bugün yine beklendiği gibi bir olay yaşandı. Isparta İl Özel İdaresi’nde yıllardır çalışan ve sonunda emekli olan Kenan Erbeyli ev almak için ikramiye parasını çekti. Buraya kadar her şey beklendiği gibi ama bundan sonrasın da işlerin karıştığı ve Kenan Erbeyli’nin parasının çalındığı görülmektedir.

Saldırdılar!

Kenan Erbeyli’nin anlattıklarına göre ev almak için uzun süredir civarda araştırmalar yaptığını ve sonunda evini Kepez İlçesi, Gazi Mahallesinde bulunan TOKİ konutlarından alınacağı öğrenildi. Sabah saatlerinde Erbeyli bankaya emekli ikramiyesini çekmek için yola koyuldu. Parasını çektikten sonra kaporasını vermek üzere Ebeyli tekrar TOKİ konutlarına geldi.

Araçtan indikten sonra bilinmeyen 3 kişi tarafından saldırıya uğradığını belirten Kenan Erbeyli parayı vermemek için uzun süre direndiğini ancak gücü yetmediği için para dolu çantayı hırsızların alıp kaçtığını belirtti. Polis şimdi o hırsızların peşinde. Kenan Erbeyli’nin ev hayalleri suya düşmüş durumda.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ