KONUT EV FİNANSMANI

Faize Girmeden Ev Almak İsteyenlere 0 Faizli KrediEv kredisi ile uygun fiyatlı bir ev almış olsanız da bu sizin maliyetinizi düşürmeyecektir. Aksine elinizde peşinat olmadığı için neredeyse evin fiyatının %75 oranında geri ödeme yapmaktasınız.

Bu açıdan bir çok kişi faize girmeden ev alma çabası içerisine girmekte. Faize girmeden nasıl ev alabilirim diye kara kara düşünüyorsanız sektörde bulunan bir kaç planlamaya sahip firma ile ev alabilmeniz mümkün. Her ne kadar evinize kavuşmanız biraz uzun süreli olsa da işiniz şansa bağlı olup sizlere bir kaç uygulama ile ev sahibi olma imkanı sunmakta.

Emin evim adlı bir firma tarafından firma kapsamında seçilen projelerden fayda sağlayarak ev sahibi olma imkanına sahip olabilmektesiniz. Öyle ki firmanın sisteminde var olan bir kaç kişiden birisi de siz olmaktasınız. Örneğin;daize girmeden nasıl ev alabilirim diyen sizinle beraber 12 aylık ödenekte 11 kişi var. Her ay bir ev için ödeme yapılıyor ve şansa ev hangi şahısa çıkarsa o ay o eve o kişi taşınıyor ama siz yine ödeme yapıyorsunuz.

Yukarıda anlattığımız siste sizler için uygun değilse ve borç harç biriktirerek bir şekilde toparlayamıyor iseniz o vakit yapmanız gereken faize girmeden ev kredisi olarak tanımlanan konut kredisi işlemini gerçekleştirmelisiniz.
Konut kredisi kapsamında devlet destekli konut kredisi veya sadece özel bankalardan temin edebileceğiniz konut kredisine başvuruda bulunabilirsiniz.

Faizsiz Ev Almanın Detayları
faizsiz-konut-kredisi
faizsiz-konut-kredisi

İlk defa Ev Alacaklara Devleten Müjde Var 2018

İlk defa ev sahibi olmak isteyenlere vatandaşa o devlet desteği artırılılacak. Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek müjdeyi verdi.Ev sahibi olmak isteyen vatandaşa 15 bin lira devlet desteği veren konut hesabı yeni bir düzenleme geliyor. Başbakan Yardımcısı Şimşek’in yaptığı açıklamaya istinaden yeni geliştirilen modelde 4(dört) yeni destek bulunacak. Bunlar; devlet desteği artacak, stopaj oranı indirilecek, tapu harcı düşürülecek ve düşük faizsiz konut kredisi imkanı sunulacak.

Devlet 15.000 TL. konut katkısı ve ayrıntıları

Ev almak için belirli bir birikiminiz bankada mevcut ise o vakit yapmanız gereken hesabınızda ne kadar nakit birikmiş ise devlet katkılı olarak %15’lik destek ile tıpkı çeyiz hesabı olarak adlandırdığımız sistem uygulaması modun da sadece ilk eviniz için geçerli bir uygulama sayılmakta. Örneğin;
Hesabınızda 50 bin TL mevcut bulunmakta. Hesap kapsamında devlet size 15’i kadar katkıda bulunuyor. Böylelikle kazancınız 57 bin 500 olmakta. Yani %15 uygulanmakta. Sizler 100 bin TL biriktirerek 15 bin TL ‘de devletten katkı almaktasınız.

Bankadan ev kredisi alabilme imkanına sahipsiniz. Ev kredisi için kira öder gibi ödeme imkanları ile düşük oranlarda ev almanıza katkı sağlayan prosedürler bulunmaktadır.

Bu uygulamalar doğrultusunda vadelendirme bazı genel olarak 5 ile 30 yıl kapsamında farklı yapılandırılan ödeneklerden faydalanarak ev kredisi alabilmeniz mümkün. Konut kredisine başvurmadan önce nüfus cüzdanı, gelir beyanı, ikametgah belgelerini hazırda bulundurmalısınız. Banka ile ilgili davalık bir durum yaşanıp yaşanmadığı belirtilmeli. Hakkınızda takip kararı ve davalık bir durum var ise konut kredisi almanız mümkün değildir.

Konut kredisi işlemleri için mutlaka konutun kat mülkiyet tapusu bulunmalı aksi takdirde kredi işleminiz gerçekleşmez.2 Yorumlar

  1. İbrahim bircan Şakamı yapıyorsun 🙂
    Birilerinin çıkıpta sana 5000 lira vereceğinimi sanıyorsun neden versinler 🙂

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Close