BİREYSEL İHTİYAÇ KREDİSİ

Faizsiz Kredi Veren Bankalar ve ŞartlarıKredi çekmenin faiz nedeniyle haram olduğundan bahsedilir. Bu konuda bir çok dini otoritenin farklı yorumları mevcuttur. Ancak ilahiyatçılar tarafından en çok söylenen ve savunulan sonuç ise, faizin haram olduğu yönündedir.

EV ALMAK İSTEYENLERE SIFIR FAİZLİ KREDİ

Öyle ki, faiz vermekte, almakta dinimizde haramdır. Bu kapsamda, birçok müşteri faiz vermemek için 0 faizli krediler ile faizsiz kredi veren bankalar ı tercih etmektedir. Bazı bankalar tarafından yapılmakta olan çeşitli kampanyalar para verilebilmektedir. Bazı banka ve çeşitli kuruluşlar tarafından ise, faizsiz kredi verildiğinden bahsedilmekte ve kredi faizi yerine, müşteriye verilmekte olan kredi karşılığında çeşitli isimler altında masraflar alınmaktadır.

Öyle ki bu masraflar, dosya masrafı niteliğinde olmayıp, kredi kullandırma karşılığında verilmektedir. Bu durum banka açısından, müşteri potansiyelini çoğaltmak için önemli bir rol oynamaktadır. Ancak bazıları tarafından, çeşitli komisyonlar ve kredi ücretleri alarak kredi vermekte olan bankalar ın, almış oldukları ücretlerin faizden farkı olmadığı, bu kapsamda herhangi bir şekilde bankadan alınan kredi için ücret ödenmesinin faizden farkı olmadığı düşünülmektedir. Bazıları için ise, bu paranın bankaya ait olması ve bu açıdan herhangi bir problem oluşmaması ve bu paranın faiz anlamında olmaması nedeniyle caiz olduğu değerlendirilmektedir.

Faizsiz konut kredisi veren bankalar

Bazı bankalar tarafından faiz alınmadan, konut kredileri verilmektedir. Faizsiz konut kredilerinde, konut kredisi faizi yerine, çeşitli kredi kullandırma masrafları alınmaktadır. Bankaların bir çoğu tüketici yani bireysel kredilerde, faiz talep etmektedir. Ancak bazı bankalar tarafından özellikle, önemli gün ve haftalarda verilen kredilerde, faiz alınmamaktadır.

Bu kapsamda faizsiz kredi veren bankaları inceleyebilir ve faizsiz ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunabilirsiniz. Faizsiz sıfır km. veya ikinci el otomobil kredisi kullanmak için, otomobil firmalarının kampanyalarını takip edebilir, faizsiz otomobil kredisi veren bankalar yerine, firmaları tercih edebilirsiniz.

Ev almak isteyenler için faizsiz emin evim projesi

Faizsiz kredi kullanarak ev almak isteyenlerin düşündüğü diğer bir yöntemde faizsiz kredi veren ve ev sahibi olmanızı sağlayan emin evimdir.  Eminevim Türkiye’de ve Dünya’da bir ilki gerçekleştirmiştir. Sistem; faiz ödemeden, kişinin bütçesine göre, dilediği yerden istediği gayrimenkulü alabilmesini sağlar. Sistemin özünde imece ve yardımlaşma vardır. Eminevim sisteminin bir adı da Elbirliği Sistemidir.

Eminevim projesi faizsiz ev almak isteyenler için bir altın günü mantığı ile çalışır. Tüm üyeler belirli periyotlar ile para öderler ve sıra ile üyelere ev alınır. Katılımcı sayısına ve talebe göre, kura sonucunda sıra ile evler alınır. Emin evim projesi hakkında sadece internetten edindiğimiz bilgilere göre, bilgi vermekte olduğumuzdan tavsiyemiz söz konusu değildir.

Albaraka Cari ve katılım hesaplarında biriken fonu ticaret ve sanayi finansmanlarında işletiyor, elde ettiğimiz faizsiz kârı müşterilerle paylaşmaktadır. Sizde faiz almayan ancak kredi kullandırma masrafı alan bankalara internet üzerinden, sıfır faizli kredi başvurusu yapabilirsiniz.6 Comments

  1. Bende istiyorum ama sakin cekmeyin ahiretinizi kaybetmeyin kar payi vade hepsinin tek anlami var riba yani faiz

  2. Faizsiz hangi banka kredi veriyor.Bence resmen yalan.Benden önce yazan ihtiyaç sahiplerine cevap bile verilmemiş.Yazıklar olsun.Faiz günahmış kar payıymış bu nedir insanlarla dalga geçmektir.Hangi islam ülkeside kar payı yani faiz yok.Hepsinde var boş yere insanlara umut vermeyin.Bence umut tacirliği günahtır….

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Related Articles

Close