GÜNCEL EKONOMİ HABERLERİ
$ DOLAR → Alış: 3,78 / Satış: 3,79
€ EURO → Alış: 4,63 / Satış: 4,65

Fikret İnan teslim oldu

Fikret İnan teslim oldu

Fethullahçı Terör Örgütü üyesi olduğu ve örgüte finansal destek sağladığı tespit edilen iş adamlarının tutuklanma ve gözaltı süreçleri devam ediyor. Buna göre basın da pek çok ünlü iş adamı hakkında haberler çıkmamaya devam ederken bazı iş adamları bu haberlerin asılsız olduğunu beyan etmektedir.

Adı FETÖ ile anılan ve basında yer alan habere göre adliye binasına geldiği halde sorgusu alınmadan kaçtığı belirtilen Fikret İnan bugün avukatı ile birlikte teslim oldu. Avukat Canbolat basın mensuplarına yaptığı açıklamasında önemli ifadelerde bulundu.

Kaçmadı, çünkü adliyeye çağrılmadı

Fethullahçı Terör Örgütü üyesi olduğu sanılan Fi Yapı’nın sahibi Fikret İnan polislere teslim olması ile birlikte avukatı pek çok konuda önemli açıklamalarda bulundu.

Canbolat yaptığı açıklamasında müvekkilinin FETÖ’cüler ile hiçbir bağlantısının bulunmadığını ve adliyeden kaçtığı haberlerinin tamamen gerçek dışı olduğunu belirtti. Soruşturması alınmak üzere adliyeye çağrılan müvekkili Fikret İnan’ın şehir dışında olduğunu Savcı’ya belirttiğini söyleyen Avukat Canbolat, savcının ise kendisine ifade için Fikret İnan’ı beklediğini söylediğini açıkladı.

Bunun üzerine kendisinin de savcılıkta işi kalmadığı için buradan ayrıldığını belirten Canbolat, müvekkilinin basında yer alan kaçtı haberlerinin üzerine olaydan yeni haberdar olduğunu belirtti. Fi Yapı’nın Türkiye için önemli firmalarından olduğunu söyleyen Canbolat Fikret İnan’ın bünyesinde 2 bin kişinin çalıştığını ve kendilerinin isminin FETÖ’cüler ile bir geçmesinin uygun olmadığını belirterek FETÖ ile hiçbir alakalarının bulunmadığını vurguladı.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ