GÜNCEL EKONOMİ HABERLERİ
$ DOLAR → Alış: 3,66 / Satış: 3,67
€ EURO → Alış: 4,32 / Satış: 4,34

Finansbank yönetim kurulu başkanı Aras açıklamalarda bulundu

Finansbank yönetim kurulu başkanı Aras açıklamalarda bulundu

Türkiye’de yaşanan Fethullahçı Terör Örgütü üyelerinin gerçekleştirmek istediği askeri darbe girişiminin ardından pek çok ünlü isim ve firmadan açıklama gelmeye devam ediyor. Bugün Finansbank yönetim kurulu başkanı Aras’dan da önemli açıklamalar geldi.

Yapılan açıklama ile tutuklamaların ve görevden almaların ülkede deprem niteliğinde olduğunu ancak devletin daha sağlam yapılanmaya gittiği ve bundan sonra ki dönemde devletin sağlam temeller üzerinde olacağını belirten Aras FETÖ üyelerinin kalkışmaya çalıştığı askeri darbe girişimini İstanbul depremine benzetti.

Sağlam temeller

İstanbul depreminin oldukça acı olduğunu ve beklenenden daha fazla binanın yıkıldığını belirten Finansbank yönetim kurulu başkanı Aras, yıkılan evlerin yerine daha sağlam temeller üzerine yapılan binalar ile İstanbul’un artık daha güçlü olduğunu belirterek devletin içine sızmış olan Fethullahçı Terör Örgütü üyelerinin ayıklanması ve görevlerinden uzaklaşması ile Türkiye Cumhuriyetinin de bundan sonra ki dönemde sağlam temeller üzerinde olacağını ifade etti.

Ekonomi alanında da açıklamalarda bulunan Finansbank yönetim kurulu başkanı Aras, Türkiye’nin ekonomisinin oldukça güçlü olduğunu belirterek Rusya ile aralarında yaşadıkları gerilimi ve terör olaylarına değindi. 15 Temmuz’da yapılmak istenen askeri darbe girişiminin üzerine Türkiye ekonomisinin büyük zarar görmesi gerektiğini fakat zararın kısa sürede karşılandığını belirterek ekonominin bilindiğinden daha güçlü olduğuna dikkat çekti. Ekonominin güçlü olmasında ki sebeplerden bir tanesinin ise halkın olduğunu söyleyen Aras basına gün içerisinde son dakika haberi olarak düştü.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ