GÜNCEL EKONOMİ HABERLERİ
$ DOLAR → Alış: 3,78 / Satış: 3,79
€ EURO → Alış: 4,63 / Satış: 4,65

Geleceğinizi bankalara teslim etmeyin

Geleceğinizi bankalara teslim etmeyin

Uzmanlar Ödeme zorluğu içine düşmemeniz için, eğer gerçekten ye ihtiyacınız yok ise, çok önemli olmayan ihtiyaçlarınız için  çekiyor iseniz, uzmanlar bu konuda dikkatli olmanızı tavsiye ediyor. Bankaların bir çoğundan maaş bordrosu ile çalışanlar  para çekebiliyor. Tüm bankalar çalışanlara maaşlarının 10 katına kadar  kredi verebiliyorlar. Bu miktarı çalışanları yıllarca borçlanmalarına sebebiyet veriyor.   Özellikleri ileride meydana gelebilecek ihtiyaçlarımız için şuan itibariyle ihtiyacınız yok ise para çekmeyin.

Küçük ihtiyaçlarınız için birikim yapın

Uzmanlar ihtiyaç si kullanarak alabileceğiniz, dijital ürünler, giyim eşyaları ve benzeri alışverişler için birikim yapmanızı, lere sarılmadan önce bir kez daha düşünmenizi öneriyorlar. Bu kapsamda bankalardan finansman kullanacak olanların gerek maaş aldıkları bankalarda, gerekse ayrı bir hesapta altın hesabı veya benzeri bir hesap açarak birikim yapması, birikim sonunda ihtiyaç duyduğu eşyayı satın alması tavsiye ediliyor.

Ev almak isteyenler ne yapmalı?

Konut si mevzuatına göre ev si çekebilmek için satın almak istediğiniz evin %75’i oranında birikim yapmış olmanız gerekiyor. Bu sebeple ileri de ev almaya karar verdiğiniz de yapmanız gereken ilk adım peşinatını ödeme olacağından, ihtiyaçlarınızı erteleyerek ev si için birikim yapmanızı tavsiye edilmektedir. Kozmetik, giyim, akaryakıt, ev elektroniği, çeyiz eşyaları, mutfak eşyaları için kartlarının ve tüketici lerinin kullanılmasının uygun olmadığını belirten uzmanlar Türkiye’ de bilinçsiz tüketimin sona ermesinin bu sayede aşılabileceğini belirtiyorlar.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ