HAYVANCILIK VE TARIM

Genç Çiftçi 30 Bin Lira Hibe 2018 Başvuru SayfasıBaşvuru şartları ve gerekli evraklar geçen yılla hemen hemen aynı olup, bu yıl yeni bir yenilikten söz etmek gerekirse, başvurusunu gerçekleştiren 15 büyükbaş, 50 küçükbaş hayvandan daha fazla hayvanı olan genç çiftçilerimize hibe verilmeyecek.

31 MART 2017’de Resmi Gazete’de yayımlanan tebliğname için tıklayın!

Köye dönen çiftçilere 30 bin lira geri ödemesiz destek!

07 NİSAN 2017 tarihinden itibaren köye dönüş yapmak isteyen genç çiftçilerimiz gencciftci.tarim.gov.tr adresinden başvuruda bulunacaklar. Bu aşamadan sonra Ön başvurular tamamlanacak ve ikinci başvuru il ve ilçe Gıda Tarım Hayvancılık Müdürlüklerine yapılacak. Başvuru için gerekli şartlar ve evraklar şunlardır.

 • Nüfus cüzdanı
 • Başvuru dilekçesi,
 • Genç çiftçi sitesinden alınacak proje formu,
 • Taahhütname evrakı (buradan indirebilirsiniz.)
 • SGK’dan alınacak eşinin ve kendisinin sigortalı çalışmadığına ilişkin belgeler,
 • Okur yazar olduğuna dair belge veya varsa diploma,
Genç çiftçi 2018
Genç çiftçi 2018

İnternetten yapılan ön başvurudan sonra yukarıda evraklarla birlikte Tarım ve Hayvancılık Müdürlüklerine başvurulacak. Eğer çiftçimizin hibesi uygun görülürse, sözleşme için çağrılacak ve sözleşme aşamasında aşağıda yer alan evraklar istenecek!

 • Projenin gerçekleştirileceği yerde oturduğuna dair ikamet belgesi
 • Projenin uygulanacağı yerin kira sözleşmesi veya varsa tapusu,
 • Proje uygulama rehberinde belirtilen diğer evraklar

Gencciftci.tarim.gov.tr isimli internet sitesine kayıt olmayan genç çiftçilerimiz siteden kayıt işlemlerini gerçekleştirecekler. Bu kayıt işlemi sonrasında çiftçiler, gerekli evraklar ile başvurularını gerçekleştirecekler.

genç çiftçi hibesi 2017

Projede en çok dikkat çeken detay, geçen yıl olmamasına rağmen;

f) Hayvansal üretime yönelik, büyükbaş ve küçükbaş hayvan yetiştiriciliği, tesisi yapımı ve hayvan alımı konulu proje başvuruları için bu Tebliğin yayımlandığı tarih itibarıyla 15 adet büyükbaş veya 50 adet küçükbaştan fazla hayvan sahibi olmamak,

belirtilmiş. Bu köyde ikamet eden ve hayvancılıkla uğraşan çiftçilerimiz için verilen desteklerin haricinde tutulmuş olduğu olduğu görülmektedir. Amaç köyde tarım  ve hayvancılığa başlayacak çiftçilerimiz için başlangıç sermayesi oluşturulmasıdır. 07 NİSAN 2017 günü başvurusunu gerçekleştirecek olan genç çiftçiler, hibe almaya hak kazanmaları durumunda sözleşme imzalayacaklar ve eğer hayvancılık sektöründe başvuru yapmışlar ise, TİGEM tarafından hayvanları teslim edilecek.

Hibe desteğinden faydalanacak çiftçilerde, Tebliğin yayımlandığı tarih itibarıyla 18 yaşını doldurmuş ve 41 yaşından gün almamış, ücretli çalışan, gerçek ve basit usulde vergi mükellefi, daha önceden Bakanlığın diğer hibe programından faydalanmış olmamak şartı aranacak.

2017 Proje Uygulama Rehberinde hangi sektörlere ve kaçar adet hayvana 30 bin lira hibe verileceği ayrıntılı olarak belirtilecek. Başvurular 05 MAYIS 2017 günü sona erecek.

Önemli Güncelleme: Verilen Destek Kapsamında Sonuçlar Açıklandı Detaylar için Tıklayınız….20 Yorumlar

 1. Ben evliyim herhangi bi engelim falanda yok ama ben yilbasindan once tasindim simdi ben alabiliyomuyum bu hibe kredisini bu arada nerden oluyo ben beceremedim

 2. Açıklamada evli olmasından bahsediyor bekar genç çiftçiler başvuru yapamayacaklar mı bilgisi olan var mı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Close