whatsapp toplu mesaj
İhtiyaç Kredisi

Hac ve Umre Kredisi Hangi Bankadan Alınır ?

Hac ibadetini yerine getirmek isteyen Hacı adaylarımız için umre ve hac kredisi veren bankaları araştırdık. En düşük faiz ve en uzun vade avantajlarına göz atabilirsiniz.

Albaraka Türk  

Albaraka Türk isimli banka tüm hacı adaylarına 36 aya varan vadeler ile kredi veriyor. Bankanın şartı ise eğer ilk kez hacca gidiyor iseniz, tüm harcama tutarlarınızın %49′ unu karşılarken, daha önce hacca gittiyseniz, ikinci ziyaret veya umre nedeniyle gidiyorsanız, harcamalarınızın tamamını %100 oranında karşılamaktadır.

Kuveyttürk

Esnek ödeme planı, 3 yıla kadar vade tüm hacı adayların gözde bankası Kuveyttürk’te sizleri bekliyor.  Dinen caiz olması açısından banka hacı adaylarından faiz almıyor. Banka hacca gidenlerden paranın kullanılması karşılığında kâr payı alıyor. Bankanın kâr oranlarını bu sayfadan inceleyebilirsiniz. 0-24 ay için %0,89 kar payı alan banka 37-60 ay için %0,99 talep ediyor.

Ziraat Katılım Bankası

Ziraat Katılım Bankası, Hac ve Umre Finansmanı paketi ile 36 aya varan vadeler ile kredi kullanabilirsiniz. Başvurmak için, nüfus cüzdanınız, proforma fatura (firmadan alınacak) ve gelir belgeniz ile başvurusu yapabilirsiniz. İnternet üzerinden başvuru yapılamamakta olup sadece Ziraat Katılım şubelerinden başvurabilirsiniz.

Türkiye Finans

Faiz almayan bankalardan biri olan Türkiye Finans, umre ve hac nedeniyle kutsal toprakları ziyaretinizde size finansman imkanı sağlıyor. Firmanın Hac kredisi şartları ise Diyanet İşleri Başkanlığının anlaştığı Tur firmalarından biriyle hac ve umre ziyaretine gitmek zorundasınız. Eğer Diyanet İşleri Başkanlığının listesinde olmayan başka bir firma ile gitmek isterseniz, hac ve umre kredisi alamazsınız.

(İBRA, TURNEM, VERDE, AŞİNA, SAYGIN, EYA, ADAY TOUR, AGM, AHENK, AKAHAN, AKİL, AKİT, AKYOL, AL DAVET, AL DUA, AL ECMAİN, AL FARAN, L HASAS, AL HAYAT, AL RAHA, AL WAHA, AL-İSRA, ALM ALEMDAR, ALTINOLUK, ANADOLU ANKA, ARİSTAS, ARTUR, ASHAB, ASİL TUR, AY-BİKE, ZÜLAL, YUSEM, YOLTUR, YILMAZLAR, YB ŞAHİN KARDEŞLER, XK-L, WORLD İDE, WİTTOUR, WİTT PRESTİGE, VUSLAT vb.)

Güncel listeye buradan ulaşabilirsiniz. Banka faiz almıyor ancak kâr payı almaktadır. %0,5 kredi tahsis ücreti bulunan bankanın finansman karşılığında aylık %1,39 kâr payı talep ediyor. Bu pay 12 ay ile 36 ay arasında aynı sabit orandadır.

Umre ve Hac Kredisi Çekmek İçin Gerekli Evraklar;

  • Müftülükten alınan hac ve umre ön kayıt belgesi.
  • Gelirinizi belgeleyen belge veya evraklar
  • Pasaport, ehliyet veya nüfus cüzdanı,
  • Hac firmasından alınacak fatura,
  • Banka gerekli görürse kefil ve başka belgeler de isteyebilir. (Başvuranın kredi notu baz alınmaktadır.)

Hac ve Umreye gidebilmek için katılım bankalarından sıfır faizli katkı paylı hac kredisi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Related Articles

Close